дамаски красоти -има един свободен

Модератори: vlastelin, Djigit, Rigor Mortis

BUTTON_TOPIC_LOCKED
Съобщение
Автор
АРМАГЕДОН

Re: дамаски красоти -има един свободен

#271 Мнение от АРМАГЕДОН » 29 Авг 2011, 19:56

Много ме озадачава факта , че въпросният пакистанец ги изработва за отрицателно време имайки предвид аз колко съм чакал за единична поръчка от БГ майстор . Както писах в един форум може би талибанина е дислоцииран в избата на Ценев и затова не се губи ценно време :D

Аватар
Djigit

#272 Мнение от Djigit » 29 Авг 2011, 20:00

knives760 написа:ножът наистина е твард но неее дамаск.
Нито едно от 2-те не ти е вярно :) Ножа е сравнително мек както всички дамаскови защото се смята средно между 2-те стомани в композита. Второ ножа е дамаск независимо на къде сочат пластовете. Не си чупи ножа ми го сложи на шкафа за украса каквото е предназначението му. Давам ти 2 жокера да се пообразоваш малко конкретно по твоя нож, търси във форума чрез търсачката термините промишлен дамаск и ецване.
НЯМА ВЛАСТ НАД ОНАЯ ГЛАВА ЩО Е ГОТОВА ДА СЕ ОТДЕЛИ ОТ РАМЕНЕТЕ СИ. Хр.Ботев
"Knívleysur maður er lívleysur maður" - Ферьорска мъдрост
Превод: Човек без нож, е човек без душа
Няма "фили" и "фоби", има хора и боклуци.

Аватар
woody

#273 Мнение от woody » 29 Авг 2011, 20:15

След заточване и полиране, изделието минава през ецване. Тогава се проявява рисунката. Нали ти дадоха жокерче. :D Попрочети в темата. Не е толкова досадно.
П.П. Ако е рисуван на лазер се познава сравнително лесно, защото ги няма разликите в цветовете на различните стомани. Има само графична рисунка. Иначе като го счупиш, вътре ще си е като всеки един нож. Не можеш го различи. *KISSED* Е, ако е толкова ниско качество, че да се разслои, може и да стане.
Пътечка към сайта ми:............... http://www.mk-jewel.com/index-bg.html[/url]

knives760

#274 Мнение от knives760 » 29 Авг 2011, 20:52

тои ножа е 4исто нов и имаше раб нали се сешташ и отидох просто да вземе раба и сега ножа си брасне ама на мен не мие проблема точенето а това дали е дамаска стомана или не и тва не мога да си обесна един нож как да се познае дали наистина е дамаск

Аватар
tinko

#275 Мнение от tinko » 29 Авг 2011, 21:01

Стига бе пич, вземи прочети това което ти казаха, че не моиш спа довечера или най лесно бутни го в една кола и ще ти се покажат шарките в др. отенъци ама линиите ще са свързани.
http://tinkoknives.com/ - за ножари

dipetrov

#276 Мнение от dipetrov » 29 Авг 2011, 21:03

Абе земи пак пиши на маймуница, че така поне не чета за РАБ и други такива. Постарай се малко , че така е много дразнещо. :( :(

Аватар
tinko

#277 Мнение от tinko » 29 Авг 2011, 21:17

Абе тоя точилар да не е алхимик, заточеното да не пожълтяло.
http://tinkoknives.com/ - за ножари

knives760

#278 Мнение от knives760 » 29 Авг 2011, 21:25

нее ал химик сега немам възможност да го снимам но просто по ръба на заточването си стана лъскаво а над него шарките си стоят.аз доколкото разбрах от вас един нож може да е дамаски но пластовете да не си личат видимо .т.е да е без шарки. и кажете като сте компетентни как да се познае ножа дали е от дамаска стомана или е менте

Аватар
LIONSIO

#279 Мнение от LIONSIO » 29 Авг 2011, 21:30

Сложи го в кока- кола (хората ти го казаха) след час- два шарката ще се появи. И потопи само острието без дръжката!

knives760

#280 Мнение от knives760 » 29 Авг 2011, 21:35

готово сега чакане му е маиката. направо се взех в чудо с този нож .опасявам се да не са ме метнали

АРМАГЕДОН

#281 Мнение от АРМАГЕДОН » 29 Авг 2011, 21:40

Колега не се дерзай... Аз бях изправен пред подобна дилема за две стари остриета ( това ми е крастата ) относно автентичността им. Четири " спеца " ги гледаха и резултата бе 50/50 :(
Точно тези сега ми са любимите и не бих се разделил с тях. .....
ПП това със счупването го зарежи..... сеирджии бол голям кеф ще им направиш :D

knives760

#282 Мнение от knives760 » 29 Авг 2011, 22:27

колеги бехте прави шарките се появиха по ласкавата повърхност.и това 6те рече чее дамаски

Аватар
b_tzenev

#283 Мнение от b_tzenev » 29 Авг 2011, 22:28

Абе хора малко съм се разсеял и тук пак станало интересно. Колега Иван -книвес760 ножа е от дамаск и това може да се докаже лесно а и доста тестове им направих няма как да не са от дамаск. Също така има коеги които си поръчаха само стомани и направиха много красиви ножове от тях. А това че като си го заточил и полирал са изчезнали шарките по режещия ръб е напълно нормално и мисля че няма дамаск на които да не му изчезнат шарките при полиране, но те лесно се възвръщат чрез ецване. Но все пак ако си решил да чупиш хубавата ножка давай. Аз съм насреща. Но най-добре първо прочети малко за стоманите, качествата им и техните свойства и тогава се пали. Но Ножа ти е от дамаска стомана и точилара при които си ходил да ти го заточва би трябвало да ти ги обясни тези работи. А ако самият тои не ги знае мисля че е най-добре да си смени занаята.
Поздрави на всички!!!

п.с.

Продадох над 60 ножа вече и мисля че ако не бяха от дамаск щеше да се разчуе отдавна.
по-добре да строшиш няколко остриета отколкото да излезе брак от ковачницата

Аватар
b_tzenev

#284 Мнение от b_tzenev » 29 Авг 2011, 22:31

knives760 написа:готово сега чакане му е маиката. направо се взех в чудо с този нож .опасявам се да не са ме метнали
колега несъм "метнал" никои досега и нямам намерение да го права.
по-добре да строшиш няколко остриета отколкото да излезе брак от ковачницата

Аватар
Djigit

#285 Мнение от Djigit » 29 Авг 2011, 22:32

knives760, вземи потърси и прочети нещата към които те насочих да не се налага пак да трия бъзици по твой адрес.
И си преведи първото мнение което си написал на шльокавица!
Между другото незнам кой ти е точил ножа, но аз не бих си дал острието на човек който не разбира от това с което се занимава.
b_tzenev, не се стягай.
НЯМА ВЛАСТ НАД ОНАЯ ГЛАВА ЩО Е ГОТОВА ДА СЕ ОТДЕЛИ ОТ РАМЕНЕТЕ СИ. Хр.Ботев
"Knívleysur maður er lívleysur maður" - Ферьорска мъдрост
Превод: Човек без нож, е човек без душа
Няма "фили" и "фоби", има хора и боклуци.

BUTTON_TOPIC_LOCKED