дамаски красоти -има един свободен

Модератори: vlastelin, Djigit, Rigor Mortis

BUTTON_TOPIC_LOCKED
Съобщение
Автор
Аватар
b_tzenev

Re: !!!

#241 Мнение от b_tzenev » 19 Юли 2011, 13:19

Колеги пристигна една партида ножове.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Това са последните всеки които си го познае да звънни тел: 0896 801 800 Бисер

п.с.
Тъй като този път се сбъсках с проблема митница, вече ще се наложи ножовете да влизат в България на реална цена и да им се плаща ДДС което ще оскъпи малко цената на ножовете предполагам че някаде с около 10-12 лв. т.е. всяка следваща доставка ще струва малко повече. неискам да ме разберете погрешно тези пари не си ги слагам в джоба!!! отиват в бюджета на държавата за да живеем по добре.
Благодаря за разбирането на митническите агенти този път които ми освободиха ножовете въпреки явната измама която бях направил. Доста срам брах на митница.

Поздрави на Всички!!!

един от дамаските ножове ще отиде при Жоро да направи тест на твърдостта за да контролираме качеството.
Ножовете са в Дружба при мен всеки които иска да ги види наживо може да доиде и да ги пипне.
по-добре да строшиш няколко остриета отколкото да излезе брак от ковачницата

Аватар
b_tzenev

Дамаски красоти- ето ги следващите!!!

#242 Мнение от b_tzenev » 19 Юли 2011, 13:26

:)

Аватар
VesKoz

Re: дмаски красоти - ето ги следващите

#243 Мнение от VesKoz » 19 Юли 2011, 14:36

Бисере, да ти кажа... ше го превъзмогна полирането. Верно е станАл баси сатъра. На корела изглеждаше по-човешки. *BRAVO* :D
А така по снимки като гледам тази пратка надминава другите, поне от към визия. Качеството - ще видим. СтреснАл си го добре явно. :D
А това моето колко тежи според теб? :-[

Тоя третия кърти направо!
"Всеки го влече чуждата материа и материално деба."

Hof

#244 Мнение от Hof » 19 Юли 2011, 14:58

И втория и третия изглеждат впечатляващо. Много интересни кании, това телче как са го измислили за предпазител хем красиво хем функционално .
"Древние знали намного меньше нас, но гораздо больше понимали"
Изображение

Аватар
sa4mo

#245 Мнение от sa4mo » 19 Юли 2011, 15:41

Hof написа:...Много интересни кании, това телче как са го измислили за предпазител хем красиво хем функционално .
Хофе, братко...телчето е красиво наистина...ама откъм функционалност - малко се сУмнявам.. *DONT_KNOW* нЕкои сАображения: ако е от мек метал(алуминий, примерно), след N-броя вкарвания и изкарвания на ножа в канията, острието ще го пререже...ако пък е от по-твърд металец - ще го изтъпява..как мислиш, ммм..?
Когато човек е глупав,то това е задълго...и когато не знае колко много неща са невъзможни - почва...и ги прави...
Всеки се ражда като другите, обаче умира като себе си
Изображение
http://sa4moknives.wordpress.com/

Hof

#246 Мнение от Hof » 19 Юли 2011, 15:55

sa4mo написа:
Hof написа:...Много интересни кании, това телче как са го измислили за предпазител хем красиво хем функционално .
Хофе, братко...телчето е красиво наистина...ама откъм функционалност - малко се сУмнявам.. *DONT_KNOW* нЕкои сАображения: ако е от мек метал(алуминий, примерно), след N-броя вкарвания и изкарвания на ножа в канията, острието ще го пререже...ако пък е от по-твърд металец - ще го изтъпява..как мислиш, ммм..?
Е може и да си прав може би не е чак толко функционално ) но интерестно като решение. Предполагам все пак че ако метала е мек ножа едва ли скоро ще го прореже пък и да се затъпи ножа трябва постоянно да минава през този тел а това предполагам не е така има една зона преди шева обикноевнно тя изпълнява ролята на своеобразен предпазител, например първата си кания ших без вложка без каквото и да е и бая врем мина преди остирето да отреже един от конците . Та за да говорим по сериозно сигурно трябва да се пипне, да се помушка ножа в канията, такива неща.

ПС. Сега като се загледах почнах да се съмнявам дали това е телче, може и да е някакво синтетично въженце или нещо такова.
"Древние знали намного меньше нас, но гораздо больше понимали"
Изображение

Аватар
b_tzenev

#247 Мнение от b_tzenev » 19 Юли 2011, 16:36

Колеги да ви кажа чесно това не е телче и не е предпазител за предпазител ползват стария стандартен метод да сложат парче дебела кожа между шевовете а това на което казвате телче няма никаква функционалност а и не е телче а е проста кожичка оцветена в друг цвят.И са я сложили за красота а дали е красива незнам на мен ми харесва но на някои може да не се хареса но този път са решили малко да окрасят канииките както и в други форми са ги направили според мен поне са по-добри от досегашните.

Колеги има свободно копие на барки от Д2 на цена 110лв. ако някои има желание да пише ножа е при мен и може да се вземе веднага. това е 7-мата снимка отгоре надолу

Аватар
stoycho.dadao

#248 Мнение от stoycho.dadao » 19 Юли 2011, 17:16

тези по ми харесват.бях ти писал на лични за шина от прост дамаск. имаме ли отговор.може и на лични. мерси.
Който нож вади-от нож умира
www.dadao.org

Аватар
b_tzenev

#249 Мнение от b_tzenev » 19 Юли 2011, 20:14

b_tzenev написа:
Колеги има свободно копие на барки от Д2 на цена 110лв. ако някои има желание да пише ножа е при мен и може да се вземе веднага. това е 7-мата снимка отгоре надолу
Няма вече свободни ако нещо излезе ще пиша

Аватар
JoroHondata

#250 Мнение от JoroHondata » 19 Юли 2011, 20:17

Здравейте
Колеги- тук ще напиша твърдостта на ножа, която ще измеря (когато ми се предостави готов нож за измерване на твърдост).
На 21.07.2011г. получих един брой дамасков нож за измерване на твърдост от колегата b_tzenev, и тя е 55..57 HRC.
На предоставения образец се забелязват повърхностни пукнатини с дължина до 4-5 милиметра от двете страни на ножа- предполагам (личното ми мнение е), че са получени още при изковаването на ножа.

Поздрави
Последна промяна 4 на JoroHondata, променена общо 21 пъти
Умните са мързеливи, а глупавите- амбициозни !
Старай се, за да заслужиш !
Arbeit macht frei
+359 88 6861413; +359 87 8861413

magnus

#251 Мнение от magnus » 19 Юли 2011, 20:20

Някой мераклия, прежали ли се за брадва да плати? Какви са рамерите и теглото на "главата" и само с тая снимка в началото ли разполага ма'стора? Мен скосяването ми е интересно да видя, една такава бойна ми изглежда, ма малко по тясна да беше и права.

Аватар
b_tzenev

#252 Мнение от b_tzenev » 19 Юли 2011, 20:27

magnus написа:Някой мераклия, прежали ли се за брадва да плати? Какви са рамерите и теглото на "главата" и само с тая снимка в началото ли разполага ма'стора? Мен скосяването ми е интересно да видя, една такава бойна ми изглежда, ма малко по тясна да беше и права.
колега брадвите са тежки и скъпи притеснява ме минаването на митница та засега няма да има поръчки на брадви.

До колегата Жоро, за съжаление днес неможах да се освобода за да мина да ти дам едно ножле за тест но утре сутрин рано ще ти звънна за да ти дам да го тестваш.
Интересно ми е и на мен дали се е постарал повече в закалката а и без теста няма да му ги платя.

Аватар
VesKoz

#253 Мнение от VesKoz » 20 Юли 2011, 09:09

Биска, за да не преебвате остриета, що не направите теста на опашката на моето? Няма да се вижда после и няма да се налага да се шлайфа. ;)
"Всеки го влече чуждата материа и материално деба."

Аватар
b_tzenev

#254 Мнение от b_tzenev » 20 Юли 2011, 09:23

VesKoz написа:Биска, за да не преебвате остриета, що не направите теста на опашката на моето? Няма да се вижда после и няма да се налага да се шлайфа. ;)
Веско ще го тествам само за твърдост и няма да се шлаифа, а Д2 -то ми е ясно то си личи че е твърдо искам на дамаска да видя твърдостта че там ми обеща повече карбон и по голяма твърдост. Също така ми е пратил измервания на твърдоста на всеки един нож но като проверя един ще видя дали се разминава и с колко.

magnus

#255 Мнение от magnus » 20 Юли 2011, 09:32

Всички ли е мерил?

BUTTON_TOPIC_LOCKED