дамаски красоти -има един свободен

Модератори: vlastelin, Djigit, Rigor Mortis

BUTTON_TOPIC_LOCKED
Съобщение
Автор
Аватар
b_tzenev

дамаски красоти -има един свободен

#1 Мнение от b_tzenev » 28 Май 2011, 15:14

Здравейте Колеги, искам да ви представя едни творения на един мои познат майстор от Пакистан чийто ножове вече съм продавал във форума. Изпрати ми снимки на новите си творения, идват от там за 3-4 дни.
Цената на "зелено" ако мога така да се изразя е 90лв.+ куриера от София за други населени места, за колеги от София е лесно ще се видим лично.

направо копирам инфото от меила който ми е пратил:

1REW 62:Full Tang Damascus Steel Hunting Knife In a Beautiful Twist Pattern Fine File work on Blade spine.
Overall Length:9.5"
Blade Length:4.5" Approx
Blade Width:1.75" Approx
Handle Length:5"Handle Material:Damascus Steel Bolster,Sissoo Wood
Hardness:58-60 Hrc
layers:176
Beautiful Leather Sheath Absolutely Free

снимка:
Изображение

2: REW:58

Full Tang Damascus Steel Hunting Knife In a Beautiful Twist Pattern.

* Overall length:10.5"
o Blade Length:5.75"
+ Blade Width:1.25"
# handle Length:4.75"
* Handle Material:Damascus Steel Guard and Pommel,Brass Spacers with combination of camel bone,Wall nut wood and Horn
Hardness:58-60Hrc
+ layers:176
# BeautifulLeather SheathAbsolutely
снимка:
Изображение

3:REW:59

* Overall Length:11.75"

* Blade Length:7" Approx

* Blade Width:1.5" Approx

* Handle Length:4.75"

* Handle Material:Damascus Steel Guard,Camel Bone Sandwich Brass sheets with file work. and Brass Spacers

* Hardness:58-60 Hrc

* layers:176

* Beautiful Leather Sheath Absolutely Free:
снимка:
Изображение

4:# REW:60
#

* Overall Length:11.75"

* Blade Length:7" Approx

* Blade Width:1.5" Approx

* Handle Length:4.75"

* Handle Material:Damascus Steel Guard,Camel Bone Sandwich Brass sheets with file work. and Brass Spacers

снимка:
Изображение

5: REW:61

* Overall Length:11"

* Blade Length:6.5"

* Blade Width:1.25"

* Handle Length:4.5"

* Handle Material:Damascus Steel Guard,Camel Bone

снимка:
Изображение

6:AXE:
Damascus Steel Axe Hand Made
Overall:18" long
Blade:14 cm long 8 cm wide
176 layers of damascus steel
Leather Sheath Absolutely Free!
Hardness:55-60

снимка:
Изображение

за контакти в темата на ЛС или телефон 0896 801 800 Бисер
Последна промяна 7 на b_tzenev, променена общо 17 пъти
по-добре да строшиш няколко остриета отколкото да излезе брак от ковачницата

Аватар
VesKoz

Re: Продавам Дамаски красоти

#2 Мнение от VesKoz » 28 Май 2011, 16:09

5: REW:61 = 90 лв лева така ли? =-O
"Всеки го влече чуждата материа и материално деба."

Аватар
b_tzenev

#3 Мнение от b_tzenev » 28 Май 2011, 16:20

да всички са по 90 лева само за брадвата несъм сигурен но предполагам че и тя е толкова просто за нея нямах цена.Ако има желаещи сабирам поръчка пускам я и до 3-4 дни ножовете са тук. всички са единични бройки.

navisailor

#4 Мнение от navisailor » 28 Май 2011, 19:10

Запазвам първият нож.
"Ласкателството е като нарисувано оръжие – привидно хубаво, а полза никаква." Питагор

Аватар
b_tzenev

#5 Мнение от b_tzenev » 29 Май 2011, 00:54

колеги пьрвият и третият нож са заявени брадвата (ако е на тази цена) сьщо е запазена в понеделник ще говоря да ги прати. Ако някои друг има интерес до тогава да си признава за да го вкарам в порьчка.

Аватар
VesKoz

#6 Мнение от VesKoz » 29 Май 2011, 15:12

VesKoz написа:5: REW:61 = 90 лв
Заявявам! Ще се разберем на ЛС. *BRAVO*
"Всеки го влече чуждата материа и материално деба."

Hof

#7 Мнение от Hof » 29 Май 2011, 16:18

Ножовете изглеждат много добре, пипнати и дамаск и вообще не са като за по 90 лв чудя се как някой ще хвърли толко труд и майсторлък , и ще ги продава на тази цена като при него отиват сигурно не повече от 50 като махнем материалите остава мизерна печалба която според мен не съответства на качеството.
Браво на майстора от Пакистан , много ми е интерестно как работи този човек.
"Древние знали намного меньше нас, но гораздо больше понимали"
Изображение

colonelo

#8 Мнение от colonelo » 29 Май 2011, 17:33

Hof написа:Ножовете изглеждат много добре, пипнати и дамаск и вообще не са като за по 90 лв чудя се как някой ще хвърли толко труд и майсторлък , и ще ги продава на тази цена като при него отиват сигурно не повече от 50 като махнем материалите остава мизерна печалба която според мен не съответства на качеството.
Браво на майстора от Пакистан , много ми е интерестно как работи този човек.
В пакистан стандарта на живот е друг. Това с твърдостта на дамаска е малко тъмна история. Иначе цената е верно ниска ако ножовете отговарят на специфицираното

Аватар
b_tzenev

#9 Мнение от b_tzenev » 29 Май 2011, 19:47

свободни са само 2-рият и 4-тият нож. От предишната доставка един колега си взе 2 ножа и сега си поръча още един като каза че ножовете са доста здрави добичета и е видял бая зор докато ги заточи. незнаая дали твърдоста отговаря на написаната макар да имам доверие на майстора немога да твърдя че е точно толкова колкото пише защото несъм я мерил лично а и нямам възможност да го направя, но мога да кажа че ножовете освен че са доста красиви са и много твърди и стоят много удобно в ръката създаваики усещането за нещо наистина здраво и силно.

Аватар
b_tzenev

#10 Мнение от b_tzenev » 30 Май 2011, 10:00

колеги остана само 2-рият нож. днес ги поръчвам за да може до края на седмицата да пристигнат.

navisailor

#11 Мнение от navisailor » 30 Май 2011, 11:34

ОК.Пиши ме и за втория.Станаха 1 и 2.Твърдостта ще я тестваме с цялото Бургаско лоби на следващата среща. :D :D :D
"Ласкателството е като нарисувано оръжие – привидно хубаво, а полза никаква." Питагор

Аватар
xstasy

#12 Мнение от xstasy » 30 Май 2011, 14:04

90 лева наистина е евтино, но как разбирате каква стомана ще получите срещу тях?
Всъщност 90 лева е много евтино за качествена дамаска стомана и безумно скъпо за някаква си стомана с дамаска шарка. Ако е крехка? Ако не държи ряз?
Моля продавача да ме извини - не поставям под съмнение коректността му и съм сигурен, че ще достави точно същите ножове, но съм малко изумен от смелостта на колегите, които купуват обещание за котка в чувал.
Тарикат мъж не писка.

http://www.imagemakers.bg

Hof

#13 Мнение от Hof » 30 Май 2011, 14:17

xstasy написа:90 лева наистина е евтино, но как разбирате каква стомана ще получите срещу тях?
Всъщност 90 лева е много евтино за качествена дамаска стомана и безумно скъпо за някаква си стомана с дамаска шарка. Ако е крехка? Ако не държи ряз?
Моля продавача да ме извини - не поставям под съмнение коректността му и съм сигурен, че ще достави точно същите ножове, но съм малко изумен от смелостта на колегите, които купуват обещание за котка в чувал.
Говориш някакви глупости. Сякаш някой дава гаранция че като си купиш от Бг майстор или от друг "бял" то ще е качествен дамасков нож. а за качество на стоманата вече е говорено и говорено , пълно е с "майстори" които ще осерат всякакъв вид стомана и други които ще направят от някаква "проста" стомана или скрап от вторични нещо което струва , и Дедото е писал за това и всеки грамотен човек който се интересува от ножове вече знае горе долу за какво става въпрос .
Нека хората пробват и кажат как е , този риск поемаш дори когато купуваш нещо скъпо , това става ясно от ревютата как ножове от една и съща "супер стомана" имат абсолютно различни качества , просто защото стоманата е само едно от съставляващите . Говорено е вече много пъти тук но , къде по лесно е да пишеш глупости и клишета.
От изработката си личи че човека си прави нещата профисионално , и не се родил в този занаят от 2 седмици . Тук хората направят 2 -5 ножа , като купят шинка ошлайфат турат шарено дърво и айде и не за 90 лв а за няколко пъти повече продават и нищо викат им майстори , купуват . А този щото е Пакистанец не е никаъв майстор нали , щото виде те ли някаде сме чули че този дамаск тяхния не струва и айде всички в боклука .
Изображение

Аватар
xstasy

#14 Мнение от xstasy » 30 Май 2011, 14:48

Благодаря ти, че ме постави на мястото ми Хоф!

Очевидният пропуск в логиката ти е, че тук си поръчваш нож на Дядото или Woody - т.е. на реални хора, а не на "един мой приятел в Пакистан - източния край на пустинята, под 3-тата смокиня". Майсторите поне в този форум са ме оставили с впечатление, че държат на името си - пакинстанските колеги очевидно не, защото дори не го слагат.
Не искам повече да задълбавам - издразни ме резкия ти тон на съвсем добронамерения ми въпрос и разните там определения.
Тарикат мъж не писка.

http://www.imagemakers.bg

Hof

#15 Мнение от Hof » 30 Май 2011, 15:24

"Моля продавача да ме извини - не поставям под съмнение коректността му и съм сигурен, че ще достави точно същите ножове, но съм малко изумен от смелостта на колегите, които купуват обещание за котка в чувал."
Те това е доста рязко защото хвърля дебела сянка и може да подплаши неадекватния купувач а те много са такива , и единствения ти аргумент е че човека е от Пакистан и ти не си чувал за него ,питай в Пакистан дали някой е чувал за Дедото или Вуди . А за мене -ок нека съм рязък, не съм никакъв майстор и разбирач и знам това , но ти казвам че цената е абсолютно скромна за ръчна работа и за това което виждам . Не съм искал да те , обидя в интернет е трудно да оцениш интонацията, тона с който се казва нещо и мимика която придружава това , мога същото да ти го кажа на живо и вообще няма да звучи по начин по който ти го възприемаш в момента . Просто казах така както го видях .
Изображение

BUTTON_TOPIC_LOCKED