Сарашка шевна машина/Трапер - Да живейш!!!/

Какво е нужно в работилницата за да правим ножове.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Правила на форума
Във "Машини и инструменти" се обсъждат всички машини, инструменти и приспособления, необходими за ножарството.
Моля, преди да бъде зададен въпрос да се прегледат съществуващите теми. Функцията "Търсене" на форума може да Ви е от помощ!
Съобщение
Автор
gogotattoo

Сарашка шевна машина/Трапер - Да живейш!!!/

#1 Мнение от gogotattoo » 01 Юли 2010, 22:08

Изображение

Понякога трябва една дума, за да оправи нещата - както е в живота, тая машина я имам трета година и периодично се боря с нея за да получа задоволяващ ме резултат. Тая пролет, Трапера ме светна две неща по телефона и всичко се намести - Да живейш Трапер!!! По-точно машината не е сарашка, ония са два пъти по-големи, тази е "саяджийска", т.е. за обувки, сая на .... турски/езикът ми е близък, щото чакам снаха турска хранцузойка - това е спам/ означава обувка. Та тая машина направи шева на канията на второто мачете - за 5 минути, шевът е отличен, телшкият бокс се вижда на шублера - от неушитата и от ушитата страна. Не че не мога да шия на ръка, напротив, и шия добре - просто исках да мога да прасна един шев ей така - отведнъж, и успях.
Мога да дам информация за всичко, за конците и за иглите!!!, ама ако не сколасам утре ще е след 10 дена, че съм отпуска и напускам обителта/работилницата..../

http://gogotattoo.snimka.bg/hobby/saras ... 6.19454814

П.П. И не забравяйте, там в оня пост за клуба...., Ким Ир Сен, ... вие си знаете!!!

П.П.1 Пропуснах да кажа, за наредналите, че тоя шев е минат два пъти, напред и насреща, затова и гърбът на шева има малко разминававе, ако го бях минал напред и назад, дупките щяха да влизат точно, но просто експериментирах - д'еба канията за мачетето, ми оно е за работа, не за изложба *dance jaga*
Primum vivere, deinde philosophari.Изображение

magnus

Re: Сарашка шевна машина/Трапер - Да живейш!!!/

#2 Мнение от magnus » 01 Юли 2010, 22:27

gogotattoo написа:...И не забравяйте, там в оня пост за клуба...., Ким Ир Сен, ...
Ако се отчетеш и със снимки на новото мачете в неговата си тема, обещавам да стана форумния ковчежник за начинанието *THUMBS UP*.

kova4ev

#3 Мнение от kova4ev » 01 Юли 2010, 22:30

Евала ! Ето това е бленуван шев! Ама сега ще се разглезиш и ще забравиш кво е да ръгаш с шилото...
П.П Убава и разтоварваща ваканцийка ти желая
П.П.1 В цял ръст или и само с бюст може да минем?

Аватар
RAZORBLADE

#4 Мнение от RAZORBLADE » 02 Юли 2010, 02:31

Просто се фукаш с електронния шублер :P Супер шев е станал. Още един параф към дипломата. *THUMBS UP*
Акълът в главата идва бавно и болезнено. Много е вероятно въобще да не се появи. Тогава ти остава само болката..........

http://nikovknives.com/
Изображение

Аватар
Traper

#5 Мнение от Traper » 02 Юли 2010, 11:53

Браво Гого ,схватливо момченце си .Сега си чакам ножлето подарък от Гого заради виртоалния ремонт на машината по мобифона

Аватар
sa4mo

#6 Мнение от sa4mo » 02 Юли 2010, 13:44

Traper написа:Браво Гого ,схватливо момченце си .Сега си чакам ножлето подарък от Гого заради виртоалния ремонт на машината по мобифона
..като му знам производителността на Н.Светейшество Св.Гога Целокупнотатуиранний - най-много виртуално ножче да получиш ;)
Когато човек е глупав,то това е задълго...и когато не знае колко много неща са невъзможни - почва...и ги прави...
Всеки се ражда като другите, обаче умира като себе си
Изображение
http://sa4moknives.wordpress.com/

DeepFish

#7 Мнение от DeepFish » 16 Юли 2010, 09:11

Като гледам май следващата тема ще е " Как да си ушием бронежилетка ".
Що пък не - от мен арамидните конци.

Аватар
Traper

#8 Мнение от Traper » 30 Юли 2010, 17:18

sa4mo написа:
Traper написа:Браво Гого ,схватливо момченце си .Сега си чакам ножлето подарък от Гого заради виртоалния ремонт на машината по мобифона
..като му знам производителността на Н.Светейшество Св.Гога Целокупнотатуиранний - най-много виртуално ножче да получиш ;)
*DRINK* *DRINK* *DRINK* :D :D *DRINK* *DRINK* *DRINK*

scorpio_ddt

#9 Мнение от scorpio_ddt » 22 Юни 2011, 18:30

Изрових този Сингер. В момента търсим и другите части - били някъде там....Лошото е, че склада е огромен, пълен е с разни работи и никой не знае кое къде е.
Машинката е работила до края на 80-те години и правела перфектен шев. Била на повече от 100 години.
Дано успея да я стегна.
Някой има ли такава?

Изображение

Аватар
sa4mo

#10 Мнение от sa4mo » 22 Юни 2011, 18:49

На първи поглед ми се вижда да е шивашка,нежели сарашка - тънички и са осите и на крачето, и на иглата..а подобна/ също Зингер - шивашка /дреме вече повече от 25 г. в мазето, щот аз шия с полски Лучник..не знам заслужава ли си да я възстановяваш/особено ако няма всички части/.Успех все пак!
Когато човек е глупав,то това е задълго...и когато не знае колко много неща са невъзможни - почва...и ги прави...
Всеки се ражда като другите, обаче умира като себе си
Изображение
http://sa4moknives.wordpress.com/

x-men

#11 Мнение от x-men » 22 Юни 2011, 18:52

Скорпио,имам два броя крачни.едната е "Сингер" и е в недобро състояние,в смисъл валял я е дъждец. :D Другата пак е някакъв вид"СинИгер" :D ,крачна,дърта,с много красиви крака и на капака и пише-"Стопанка" и е почти перфектна.Та ако ти трябва машина,казвай! *DRINK*
Не се качвайте преди автобусът да е дошъл.

scorpio_ddt

#12 Мнение от scorpio_ddt » 22 Юни 2011, 19:15

Тази също е сарашка, крачна е и на всичкото отгоре е подарък.

gogotattoo

#13 Мнение от gogotattoo » 22 Юни 2011, 19:53

Енчо - слушъй мьен!!! Това е моята машина ... тя не се води сарашка, аз я нарекох така, тя се води - "саяджийска", сиреч - обущарска, и с това малко таркалце на крачето може да шие витиевати модели за обувки за хубави дамски крака..... Нищо почече не ти трябва - ни моторе, ни прочие - изчистваш и смазваш вички места за смазване и ще си намериш едно по-голямо и тежко колело, като моето - ще ти го снимам. Машината шие само напред, независимо в коя посока въртиш колелото, ще си поиграеш да намериш резервно калерче - за долния конец, щото те са леви и десни, но ги има. Сложното е, че с дебел конец, долният свършва бързо, но ако поровиш по моите снимки и ютубета за тая машина, ще видиш перфектния шев на два бланка по 4 мм, но трябва да си намериш игли с ромбоиден връх, номер 240 и нагоре - по памет, и всичко ще е на МАХ. Ако нещо не намериш - знаеш къде да се обадиш :), само да е здрава, машината е чудесна - честито!

Почнах по-рано ракията и не ми се рови, ама ми прегледай темите в Снимка.бг и Ютубата, а утре ще съдействам ..... трезво!!!

П.П. Шевовете май бяха при Мачете!

Аватар
lyubo_sr

#14 Мнение от lyubo_sr » 22 Юни 2011, 21:56

gogotattoo написа:... да намериш резервно калерче - за долния конец, щото те са леви и десни...
По-скоро искаш да кажеш "совалка"? ;)

gogotattoo

#15 Мнение от gogotattoo » 22 Юни 2011, 22:10

Нема да учиш баща си как се правят деца ]:-> Със совалка са старите Сингери, тя прилича на ракета с една дълга макаричка - това е отживелица, тая машина е с кръгла макаричка, като съвременните шевни машини, стои вертикално - просто са много по-бързи от совалката, затова днес няма машини със совалка. Ама кое беше клерче - не си спомням, но това в което се слага макаричката има едно краче под наклон - е те това е лево и десно, щото въртят в противоположна посока, различно конструктивно решение... А сега ще се обади Николай - Трапера и ще каже с ниския си глас - Намери един трифазен мотор с педал и верига, и съединител и ще се родиш..., да ама Николай шие от сутрин до вечер/Дай Боже!/, а ти имаш 50 шева за един прав шев на кания, което значи 50 завъртания - въртиш на ръка, хем гледаш всеки бод къде улаза, а за по-лесно на моето колело съм закачил една двойна дебела ремъчна шайба за да е като маховик - и, ...... сама шие *DRINK*

BUTTON_POST_REPLY