Work Sharp

Какво е нужно в работилницата за да правим ножове.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Правила на форума
Във "Машини и инструменти" се обсъждат всички машини, инструменти и приспособления, необходими за ножарството.
Моля, преди да бъде зададен въпрос да се прегледат съществуващите теми. Функцията "Търсене" на форума може да Ви е от помощ!
BUTTON_POST_REPLY
Съобщение
Автор
BlackSeaGold

Work Sharp

#1 Мнение от BlackSeaGold » 21 Май 2016, 15:02

Здравейте колеги. Една много интересна машинка за аматьори като мене. Пробвал съм всякакви точила, но тази бие всички от тях по "елементарност" на използване. За 1 час наточих всички тулове вкъщи..от готварските ми ножове..сървайвал такива, фолдъри..до брадвичките. Поствам само за да може други като мене, да видят че има и "лесен" начин... ;) :

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

DIKISANA

Re: Work Sharp

#2 Мнение от DIKISANA » 21 Май 2016, 15:39

Честита придобивка !
Ако си в София ,заточваш ли срещу заплащане ?

BlackSeaGold

#3 Мнение от BlackSeaGold » 22 Май 2016, 19:31

DIKISANA написа:Честита придобивка !
Ако си в София ,заточваш ли срещу заплащане ?
Здравей,

първото, което трябва да се знае за този уред е, че променя в "конвекс" всяко острие. За някои плюс...за други минус.

Второто е, че резервните ленти струват доста...аз си поръчах резерви и ги очаквам до две седмици (поне най-използваните X22 P1000) и отделно писах на български производител на подобни абразивни "Безконечни ленти от абразивно кече SCM"..чакам само отговор за да видя от, кои колко да си поръчам ако си заслужава цената. Нека да се заредя с консуматив и ще ти ги наточа без пари, стига да си довериш "остриетата" на "аматьор". По принцип с тази машинка е направена "дуракоустойчива" и за това я купих, но не ми се иска да поемам отговорност за остриета над 200 лева ;)

BlackSeaGold

#4 Мнение от BlackSeaGold » 31 Май 2016, 21:18

Ами колега пиши на ЛС...получих си резервните ленти вчера :)

kamikadzzze

#5 Мнение от kamikadzzze » 26 Юни 2019, 10:11

Ето едно видео на машинката: https://youtu.be/P5DJCqbYmD8
Много елементарно изглежда, и резултатите които постига са... =-O
Особенно при положение, че от едната страна работи насреща а от другата в посока на ножа - очаквах най-малкото да е необходим стропинг за да изправи обратния ръб и да се постигнат добри резултати, ама ...
Чудя се дали не е доста лесно да се направи такава машинка и в БГ. Мисля, че при по-ниска цена на машинката и коланите ще се продават добре, дори да е само между нас - във форума.

VasilRalev

#6 Мнение от VasilRalev » 05 Авг 2019, 18:16

Не знам с каква скорост се движи лентата, но ми се струва, че това сухо точене може да загрее ножа. Доста трябва да се внимава как се точи и да не се задържа много на едно място.

Поздрави

BUTTON_POST_REPLY