Гриндер

Какво е нужно в работилницата за да правим ножове.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Правила на форума
Във "Машини и инструменти" се обсъждат всички машини, инструменти и приспособления, необходими за ножарството.
Моля, преди да бъде зададен въпрос да се прегледат съществуващите теми. Функцията "Търсене" на форума може да Ви е от помощ!
BUTTON_POST_REPLY
Съобщение
Автор
Morcho

Гриндер

#1 Мнение от Morcho » 18 Яну 2017, 16:09

Здравейте искам да се и формирам защото още съм нов в тази тема каква машина по точно какъв гриндер ще ми върши работа ако може да предложите някоя марка като цена и др.благодаря ви предварително.

Аватар
dido

Re: Гриндер

#2 Мнение от dido » 18 Яну 2017, 17:46

Коцето, volf48 и vesko това са твоите хора. А цените коментираш на лични, с въпросните колеги.

Morcho

#3 Мнение от Morcho » 18 Яну 2017, 18:09

Благодаря ви ще се комуникирам с тях

Аватар
anubis

#4 Мнение от anubis » 30 Юни 2018, 13:21

:) Момчета, в Лидъла има едни непрофесионални гриндерчета-240W, и лента - 686/50. Някой има ли такава лигня и за какво става, освен да почисти човек ръждата от някой стар нож !? *DRINK*
Spyderco Tenacious
ZT0801 Rexford
Benchmade Torrent 890

Аватар
RAZORBLADE

#5 Мнение от RAZORBLADE » 30 Юни 2018, 21:30

За нищо не стават. Да позаточиш някоя бургия или за кании. За правене на ножове не става.
Акълът в главата идва бавно и болезнено. Много е вероятно въобще да не се появи. Тогава ти остава само болката..........

http://nikovknives.com/
Изображение

rezeca

#6 Мнение от rezeca » 01 Юли 2018, 09:54

В понеделник си купих едно такова и вчера го ползвах да изтъня скоса на една брадвичка, дето ми стои в колата. Ползвах монтираната шкурка № 80. Трудно, ама се справи. Прави впечатление, че електромоторът бързо загрява и трябва често спиране и изчакване (нищо, че е в гаранция :D ). Определено са му малко тези 240 вата. Но както сте отбелязали по-горе, за дребни неща става.

Аватар
anubis

#7 Мнение от anubis » 01 Юли 2018, 17:57

RAZORBLADE написа:
30 Юни 2018, 21:30
За нищо не стават. Да позаточиш някоя бургия или за кании. За правене на ножове не става.
:) Благодарско! *DRINK* Друго си е когато някой знае!!! *THUMBS UP*
Spyderco Tenacious
ZT0801 Rexford
Benchmade Torrent 890

bbs_volk

#8 Мнение от bbs_volk » 03 Юли 2018, 09:18

Взех едно лидълско да довърша един любителски проект от сребрянка. Час-час и малко работа, като съм му давал почивки да не прегрее, и изгоря :D
Върнах си го в лидъл-а и си взех парите. Иначе в сравнение с другите подобни комбинирани на пазара (като в това сравнение не включвам тези на цената на хубав гриндер) е доста добро - работи тихо, без луфтове и вибрации, има достатъчно сила за размера си. Основен недостатък е че загрява бързо, преди него съсипах и един райдер който пък загряваше още по-бързо.
Общо взето си свърших работата с него, но стигнах до извода че ще купувам гриндер *OK*

Venko_g

#9 Мнение от Venko_g » 03 Окт 2018, 17:03

Темата е стара, но да споделя впечатленията си - купих комбинирата машинка брандирана като Райдер. Утрепах й (поне на теория) гаранцията като завъртях лентовата приставка вертикално - нужна беше една допълнителна дупка за фиксиране с болтче - другите 2 болта съвпаднаха. Добавих и "плотче"

Грее отвратително. Рискувах и не съм му давал почивки, а то взе че издържа. Работило е без почивки по 2 до 4 часа наведнъж 2 пъти дневно мисля 4 поредни дни (толкова беше отпуската).

Работи но супер бавно. Нямам личен опит с големите гриндери, но за една стана на клина - ширина на скосената част 3 см / дължина на острието около 10 см отнема 3 часа че и отгоре.

За моите цели - за сега си е ок предвид цената като определящ фактор.

Възнамерявам в крайна сметка да го "канибализирам" и да го ползвам (ролките) за направа на по-голяма машинка с лента 50 х 1800 или около това.

Аватар
Acho

#10 Мнение от Acho » 03 Окт 2018, 20:03

Не се занимавайте с глупости. За същите пари ще си купите що годе сносно моторче. Още трийсетина лева за ролки от палетни колички и профили, всичко от вторични. Малко заварки (хич да не можете, все имате познат, който може) и сте готови.
Ще искарате много и накрая ще разберете, че без машинките на Vesko не може :D
Аз имах късмета да ми умре точно такъв гриндер и точно в правилния момент, за да имам сега от професионалните машинки на Vesko, но преди тва що нож направих...
П.С.
Бай Веско, не съм те забравил, просто искам да е ТОП.
Ars longa, vita brevis.

Venko_g

#11 Мнение от Venko_g » 04 Окт 2018, 07:17

Acho написа:
03 Окт 2018, 20:03
Не се занимавайте с глупости. За същите пари ще си купите що годе сносно моторче. Още трийсетина лева за ролки от палетни колички и профили, всичко от вторични. Малко заварки (хич да не можете, все имате познат, който може) и сте готови.
Аз имах късмета да ми умре точно такъв гриндер и точно в правилния момент, за да имам сега от професионалните машинки на Vesko, но преди тва що нож направих...
П.С.
Малко излишна полемика, но все пак ще си кажа. Не се съмнявам в майсторлъка на Vesko и останалите производители на гриндери, както и в качествата на машинките им. Само че има 2 аспекта имащи значение при подобна покупка. Първо дали можеш да си позволиш да похарчиш 700 до 1300 лв за въпросния гриндер. И второ - дали е необходимо да се оборудваш с подобна машина, ако правиш едно острие на 2 месеца (примерно)

Аватар
tinko

#12 Мнение от tinko » 04 Окт 2018, 08:16

Venko_g написа:
04 Окт 2018, 07:17
Acho написа:
03 Окт 2018, 20:03
П.С.
Малко излишна полемика, но все пак ще си кажа. Не се съмнявам в майсторлъка на Vesko и останалите производители на гриндери, както и в качествата на машинките им. Само че има 2 аспекта имащи значение при подобна покупка. Първо дали можеш да си позволиш да похарчиш 700 до 1300 лв за въпросния гриндер. И второ - дали е необходимо да се оборудваш с подобна машина, ако правиш едно острие на 2 месеца (примерно)
Направи си гриндер. Трябва ти мотор + 70-80 лв. макс. 100 лв.
http://tinkoknives.com/ - за ножари

Аватар
danaec

#13 Мнение от danaec » 05 Окт 2018, 07:21

Само ще добавя че може да е дву колесен, също ще ти върши работа и по малко матерял за направата му. Така да се направи че след време да може да се модне до 3,4, и тн колесен :D , що ще доиде това време :D

DIKISANA

#14 Мнение от DIKISANA » 05 Окт 2018, 07:49

Азсъм модифицирал един 700н ватов шмиргел и криво ляво върши работа . По- важно е желание и търпение да има :D

BUTTON_POST_REPLY