Гриндер

Какво е нужно в работилницата за да правим ножове.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Правила на форума
Във "Машини и инструменти" се обсъждат всички машини, инструменти и приспособления, необходими за ножарството.
Моля, преди да бъде зададен въпрос да се прегледат съществуващите теми. Функцията "Търсене" на форума може да Ви е от помощ!
Съобщение
Автор
Morcho

Гриндер

#1 Мнение от Morcho » 18 Яну 2017, 16:09

Здравейте искам да се и формирам защото още съм нов в тази тема каква машина по точно какъв гриндер ще ми върши работа ако може да предложите някоя марка като цена и др.благодаря ви предварително.

Аватар
dido

Re: Гриндер

#2 Мнение от dido » 18 Яну 2017, 17:46

Коцето, volf48 и vesko това са твоите хора. А цените коментираш на лични, с въпросните колеги.

Morcho

#3 Мнение от Morcho » 18 Яну 2017, 18:09

Благодаря ви ще се комуникирам с тях

Аватар
anubis

#4 Мнение от anubis » 30 Юни 2018, 13:21

:) Момчета, в Лидъла има едни непрофесионални гриндерчета-240W, и лента - 686/50. Някой има ли такава лигня и за какво става, освен да почисти човек ръждата от някой стар нож !? *DRINK*
Spyderco Tenacious
ZT0801 Rexford
Benchmade Torrent 890

Аватар
RAZORBLADE

#5 Мнение от RAZORBLADE » 30 Юни 2018, 21:30

За нищо не стават. Да позаточиш някоя бургия или за кании. За правене на ножове не става.
Акълът в главата идва бавно и болезнено. Много е вероятно въобще да не се появи. Тогава ти остава само болката..........

http://nikovknives.com/
Изображение

rezeca

#6 Мнение от rezeca » 01 Юли 2018, 09:54

В понеделник си купих едно такова и вчера го ползвах да изтъня скоса на една брадвичка, дето ми стои в колата. Ползвах монтираната шкурка № 80. Трудно, ама се справи. Прави впечатление, че електромоторът бързо загрява и трябва често спиране и изчакване (нищо, че е в гаранция :D ). Определено са му малко тези 240 вата. Но както сте отбелязали по-горе, за дребни неща става.

Аватар
anubis

#7 Мнение от anubis » 01 Юли 2018, 17:57

RAZORBLADE написа:
30 Юни 2018, 21:30
За нищо не стават. Да позаточиш някоя бургия или за кании. За правене на ножове не става.
:) Благодарско! *DRINK* Друго си е когато някой знае!!! *THUMBS UP*
Spyderco Tenacious
ZT0801 Rexford
Benchmade Torrent 890

bbs_volk

#8 Мнение от bbs_volk » 03 Юли 2018, 09:18

Взех едно лидълско да довърша един любителски проект от сребрянка. Час-час и малко работа, като съм му давал почивки да не прегрее, и изгоря :D
Върнах си го в лидъл-а и си взех парите. Иначе в сравнение с другите подобни комбинирани на пазара (като в това сравнение не включвам тези на цената на хубав гриндер) е доста добро - работи тихо, без луфтове и вибрации, има достатъчно сила за размера си. Основен недостатък е че загрява бързо, преди него съсипах и един райдер който пък загряваше още по-бързо.
Общо взето си свърших работата с него, но стигнах до извода че ще купувам гриндер *OK*

Venko_g

#9 Мнение от Venko_g » 03 Окт 2018, 17:03

Темата е стара, но да споделя впечатленията си - купих комбинирата машинка брандирана като Райдер. Утрепах й (поне на теория) гаранцията като завъртях лентовата приставка вертикално - нужна беше една допълнителна дупка за фиксиране с болтче - другите 2 болта съвпаднаха. Добавих и "плотче"

Грее отвратително. Рискувах и не съм му давал почивки, а то взе че издържа. Работило е без почивки по 2 до 4 часа наведнъж 2 пъти дневно мисля 4 поредни дни (толкова беше отпуската).

Работи но супер бавно. Нямам личен опит с големите гриндери, но за една стана на клина - ширина на скосената част 3 см / дължина на острието около 10 см отнема 3 часа че и отгоре.

За моите цели - за сега си е ок предвид цената като определящ фактор.

Възнамерявам в крайна сметка да го "канибализирам" и да го ползвам (ролките) за направа на по-голяма машинка с лента 50 х 1800 или около това.

Аватар
Acho

#10 Мнение от Acho » 03 Окт 2018, 20:03

Не се занимавайте с глупости. За същите пари ще си купите що годе сносно моторче. Още трийсетина лева за ролки от палетни колички и профили, всичко от вторични. Малко заварки (хич да не можете, все имате познат, който може) и сте готови.
Ще искарате много и накрая ще разберете, че без машинките на Vesko не може :D
Аз имах късмета да ми умре точно такъв гриндер и точно в правилния момент, за да имам сега от професионалните машинки на Vesko, но преди тва що нож направих...
П.С.
Бай Веско, не съм те забравил, просто искам да е ТОП.
Ars longa, vita brevis.

Venko_g

#11 Мнение от Venko_g » 04 Окт 2018, 07:17

Acho написа:
03 Окт 2018, 20:03
Не се занимавайте с глупости. За същите пари ще си купите що годе сносно моторче. Още трийсетина лева за ролки от палетни колички и профили, всичко от вторични. Малко заварки (хич да не можете, все имате познат, който може) и сте готови.
Аз имах късмета да ми умре точно такъв гриндер и точно в правилния момент, за да имам сега от професионалните машинки на Vesko, но преди тва що нож направих...
П.С.
Малко излишна полемика, но все пак ще си кажа. Не се съмнявам в майсторлъка на Vesko и останалите производители на гриндери, както и в качествата на машинките им. Само че има 2 аспекта имащи значение при подобна покупка. Първо дали можеш да си позволиш да похарчиш 700 до 1300 лв за въпросния гриндер. И второ - дали е необходимо да се оборудваш с подобна машина, ако правиш едно острие на 2 месеца (примерно)

Аватар
tinko

#12 Мнение от tinko » 04 Окт 2018, 08:16

Venko_g написа:
04 Окт 2018, 07:17
Acho написа:
03 Окт 2018, 20:03
П.С.
Малко излишна полемика, но все пак ще си кажа. Не се съмнявам в майсторлъка на Vesko и останалите производители на гриндери, както и в качествата на машинките им. Само че има 2 аспекта имащи значение при подобна покупка. Първо дали можеш да си позволиш да похарчиш 700 до 1300 лв за въпросния гриндер. И второ - дали е необходимо да се оборудваш с подобна машина, ако правиш едно острие на 2 месеца (примерно)
Направи си гриндер. Трябва ти мотор + 70-80 лв. макс. 100 лв.
http://tinkoknives.com/ - за ножари

Аватар
danaec

#13 Мнение от danaec » 05 Окт 2018, 07:21

Само ще добавя че може да е дву колесен, също ще ти върши работа и по малко матерял за направата му. Така да се направи че след време да може да се модне до 3,4, и тн колесен :D , що ще доиде това време :D

DIKISANA

#14 Мнение от DIKISANA » 05 Окт 2018, 07:49

Азсъм модифицирал един 700н ватов шмиргел и криво ляво върши работа . По- важно е желание и търпение да има :D

Øsman_Ali

#15 Мнение от Øsman_Ali » 11 Дек 2018, 19:55

Здравейте! Правя ножове в свободното си време, което е изключително малко напоследък, защото съм на 300км от вкъщи и "работилницата". И когато съм вкъщи моя шмиргел/лентов шлайф Parkside загрява след 30 мин. работа. Преди си разделях задачите така че да имам какво да правя докато шмиргелчето се поохлади. Но вече започва леко да ми става досаден. Всеки миг в правенето на нож е ценен! Та преди две седмици бях при комшийката и видях старо ръчно точило с пясъчен камък, 30-40см на 10-15см. Идеята да си направя такова точило заседна в главата ми, но в интернет виждах как работят и не ми харесаха. Стават за точене, но не и за шлайфане. Тази идея се превърна в друга идея - да си напрявя гриндер от много по-голям изкуствен камък (карбокорунд). Главната цел на този гриндер ще бъде да върши цялата груба работа, а финалните щрихи ще се добавят от лентовия шлайф. Споделете какво мислите и дали си заслужава усилията.

BUTTON_POST_REPLY