Инструментариум

Какво е нужно в работилницата за да правим ножове.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Правила на форума
Във "Машини и инструменти" се обсъждат всички машини, инструменти и приспособления, необходими за ножарството.
Моля, преди да бъде зададен въпрос да се прегледат съществуващите теми. Функцията "Търсене" на форума може да Ви е от помощ!
BUTTON_POST_REPLY
Съобщение
Автор
magnus

Re: Инструментариум

#586 Мнение от magnus » 03 Май 2018, 21:44

Някой знае ли, у наше село да се продават клинове и скоби, за "избиване" на конусни присъединители и преходни втулки?:

Изображение

Самоделяците са ми вариант, но ако може да си спестя времето за изработката им, ще е чудесно.

Аватар
sabin

#587 Мнение от sabin » 15 Май 2018, 20:05

В ОЛХ-са или Базара гледах скоро да продават това което търсиш!

И да използвам поста да се похваля какво току що ми дадоха. Тези шайби правят перфектен сатен финиш! Остава да намеря и подходящия двигател на който да ги монтирам.
Изображение Изображение

magnus

#589 Мнение от magnus » 16 Май 2018, 22:02

Прослушал съм го тоя отдавна. Отговора на запитването ми, беше да си потърся фрезист :D.
... пък и вече изпедепцах самоделни скоби и клинчета, даже работят като купешки. Най-удачни изходни заготовки, се оказаха гаечни ключове с подходящ размер. Нашенските и руските боклуци от близкото минало, дето се пазарят на килограм от битака, са идеални просто.

magnus

#590 Мнение от magnus » 25 Юни 2018, 15:29

3 минути без надзор и ми върнаха това:
Изображение Изображение
... резултата е след 2 отвора в черна ламарина 2.5 мм.
Повечето, ако не и всички, мразят да си дават инструментите. Tо и аз тъй де, но понякога обстоятелствата го налагат. Скатах се за малко да се изходя, връщам се, ма мирише на озон и пушек та се не трая деа - как го направи т'ва нещо брат'чеда, не знам. Бургията е прилична горе-долу Fisher HSS, дрелката също е читава за полева работа Bosch GBM 10 RE и двете съм си ги ползвал не веднъж без проблеми... докато не си намерят майстора дет' се вика.
Същия авер преди време ми изпедапца едни секачки, като им изпили пишките дето не позволяват да се удрят резците - 'щото видиш ли, не се затваряли плътно майна... то бива не разбиране, ама нали?
Изображение

Ама както и да е, здраве да е.
И да използвам случая да се захваля, макар и не много на място, със съвсем прясно придобита "безстепенна" тресчотка, от един доста фетишлийски за мен бранд:
Изображение Изображение
Първата вечер си легнах с нея.

Аватар
vlastelin

#591 Мнение от vlastelin » 25 Юни 2018, 18:57

Ти к'во точно работиш с всичкия този инструментариум или си на хоби мания. Отдавна се каня да питам.
Faber est quisque suae fortunae

magnus

#592 Мнение от magnus » 25 Юни 2018, 20:09

Ми с комуникации основно до преди 2-3 год. но то само с основна дейност, рядко се остава у нас, особено ако целиш по-голяма независимост.
Иначе и по хоби дейности съм залитал - стоматология, кофражийство...

asenvr

#593 Мнение от asenvr » 25 Юни 2018, 21:52

Демек бръснаро-кофражист :D :D :D
Майтап , моля те не се засягай *DRINK*

AVITOHOL

#594 Мнение от AVITOHOL » 26 Юни 2018, 09:14

Може този братчед да е обърнал въртенето на дрелката на обратно,или е била закалена ламарината *DONT_KNOW*

BUTTON_POST_REPLY