Стомана на прах

Какво е нужно в работилницата за да правим ножове.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Правила на форума
Във "Машини и инструменти" се обсъждат всички машини, инструменти и приспособления, необходими за ножарството.
Моля, преди да бъде зададен въпрос да се прегледат съществуващите теми. Функцията "Търсене" на форума може да Ви е от помощ!
BUTTON_POST_REPLY
Съобщение
Автор
hristian_dakov

Стомана на прах

#1 Мнение от hristian_dakov » 06 Юни 2017, 20:31

Здравейте. Върти ми се една идея в главата за един дамасков пакет който искам да опитам да направя. За целта ми трябва стомана на прах която да сипя в контейнера с другите стомани за пълнеж. Идеи от къде мога да се сдобия с подходяща такава?

Аватар
GaiDjin

Re: Стомана на прах

#2 Мнение от GaiDjin » 06 Юни 2017, 20:55

Заповядай колега , ще ми е интересно как мислиш да го правиш пакета .

http://bg.windmetalparts.com/metal-powd ... cture.html

п.п Сайта е китайски , подведох се от това че беше преведен на български !!
Не презирай хилавата рожба - може да се окаже син на тигър

Аватар
woody

#3 Мнение от woody » 06 Юни 2017, 22:44

Тук не се предлага стомана на прах. От магазините за химикали можеш да си вземеш химически чисто желязо. 36 лв. килото. Не подлежи на каляване обаче.
Пътечка към сайта ми:............... http://www.mk-jewel.com/index-bg.html[/url]

Аватар
Agarvaen

#4 Мнение от Agarvaen » 18 Юни 2017, 11:16

Мишо, химически чистото желязо подлежи на каляване...Ако го насипеш в един тигел, омешаш го с пропорции въглен, калций, хром и пр... И го стопиш. И получаваш каляема нискокачествена стомана. Колега, стомана на прах евентуално от някой производител. Иначе ще ти бъде трудно. Сподели резултата, интересно е.
"-Да помниш, че езикът на мъжа е като ножа – трябва да излиза от канията само да върши работа, а не за играчка. Щото е остър и може да се порежеш."

BUTTON_POST_REPLY