Стефан Чаков

Или галерия за ръчно направени от Вас ножове, кании, дръжки и всичко свързано.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Правила на форума
Въф форума "Вижте какво и как направих!" се показват галерии със снимки на ръчно направени ножове, дръжки, кании и всякакви аксесоари за ножове от членове на форума. Покажете какво сте направили тук! :)

Не използвайте прекалено голям брой изображения, както и не публикувайте прекалено големи изображения, отнемащи много време за да се заредят.
Такива са изображенията по-големи от 200kb и размер по-голям от 600x600. Ако все пак се налага да въведете такова изображение, публикувайте го като линк!!!
BUTTON_POST_REPLY
Съобщение
Автор
Стефан Чаков

Стефан Чаков

#1 Мнение от Стефан Чаков » 25 Мар 2016, 18:17

Изображение
Изображение
Едно острие за финка което ковах днеска-стомана ШХ(лагерна черупка),острие 155х35х7мм като към върха изтънява,опашката е дълга 120мм.

Аватар
Acho

Re: Стефан Чаков

#2 Мнение от Acho » 26 Мар 2016, 00:02

Въх... =-O. ГоУемо бре...., че и дебеУо. Ма хай да гу сториш по-бръже да го видим готово, че харно са види *DRINK*
Ars longa, vita brevis.

Аватар
BorisPetrov

#3 Мнение от BorisPetrov » 26 Мар 2016, 01:14

*OK* :) Добро начало! Ще чакаме да покажеш и крайният резултат.
МОЯТ ЛЪК - Българският форум за лъкове от естествени материали
Traditional Bulgarian Knives - Фейсбук страница за традиционни български ножове
Bulgarian Knives Bazaar - Българска фейсбук страничка за свободна търговия на ножове!

maitora

#4 Мнение от maitora » 26 Мар 2016, 10:15

*THUMBS UP* *BRAVO*

Стефан Чаков

#5 Мнение от Стефан Чаков » 26 Мар 2016, 12:34

Човек трябва да си знае мярката и да не се бърка там дето не му е работа.За мен това е крайния резултат,като си иде при собственика той и майстора ще решат колко и къде да намалят размерите.
А желязото само си се кове и си приема формата ,явно собственика е добър човек и мераклия та бързо му стана поръчката.

Аватар
GaiDjin

#6 Мнение от GaiDjin » 26 Мар 2016, 13:23

Хубав нож ще стане , можеш ли да ни кажеш тургата как си я направил *THUMBS UP*
Не презирай хилавата рожба - може да се окаже син на тигър

Стефан Чаков

#7 Мнение от Стефан Чаков » 26 Мар 2016, 18:58

Отрязах острата част на една кирка ,която собственика искаше да направя на топор .Та я изковах и оформих като пробой и на челото в горещо състояние с един малък инструмент подобен на отвертка ударих знака.Първоначално го биех със секач върху брадвите които правя,но дойде ред да си направя собствена марка.
Въпросния знак го бях сложил инстинктивно като украса върху един голям плосък секач и две-три години след това разбрах какво означава.Според говорещата азбука на прабългарите знакът се чете Л-Ъ и означава висока планина ,поникващо семе ,род ,семейство.

Аватар
Acho

#8 Мнение от Acho » 26 Мар 2016, 19:16

Стефан Чаков написа:Човек трябва да си знае мярката и да не се бърка там дето не му е работа.За мен това е крайния резултат,като си иде при собственика той и майстора ще решат колко и къде да намалят размерите.
А желязото само си се кове и си приема формата ,явно собственика е добър човек и мераклия та бързо му стана поръчката.
Кой къде се бърка не разбрах *DONT_KNOW* просто ми се видя голямо и реших да го сподела :-[ сажалявам, ако съм те засегнал *DRINK*
Ars longa, vita brevis.

Стефан Чаков

#9 Мнение от Стефан Чаков » 26 Мар 2016, 19:25

Спокойно :) ,аз за себе си говорех.С коването горе-долу се оправям,но нямам нито уменията ,нито знанията,нито инструментите за да довърша ножа,това имах предвид.Надявам се туй желязо да иде при истински майстор ,който да направи от него хубав нож.

янко

#10 Мнение от янко » 26 Мар 2016, 20:39

Стефан Чаков написа:Човек трябва да си знае мярката и да не се бърка там дето не му е работа.За мен това е крайния резултат,като си иде при собственика той и майстора ще решат колко и къде да намалят размерите.

*THUMBS UP*

M.G

#11 Мнение от M.G » 26 Мар 2016, 22:00

*THUMBS UP* *DRINK*

Аватар
r3nt3r

#12 Мнение от r3nt3r » 26 Мар 2016, 23:10

Стефан Чаков написа:Отрязах острата част на една кирка ,която собственика искаше да направя на топор .Та я изковах и оформих като пробой и на челото в горещо състояние с един малък инструмент подобен на отвертка ударих знака.Първоначално го биех със секач върху брадвите които правя,но дойде ред да си направя собствена марка.
Въпросния знак го бях сложил инстинктивно като украса върху един голям плосък секач и две-три години след това разбрах какво означава.Според говорещата азбука на прабългарите знакът се чете Л-Ъ и означава висока планина ,поникващо семе ,род ,семейство.
За четенето не мога да потвърдя, но определено значението е това. Като цяло руните на повечето стари народи имат г/д едно и също значение и даже вида е почти еднакъв. Примерно при футарка, руната значи правосъдие, победа и подобни аналогични неща свързани с възхода.
LZ1AWK

"Бѫди възторженъ идеалистъ : смѣлъ до безумство, влюбенъ въ България до фанатизъмъ, честенъ до самопожертвуване!" - Борисъ Дранговъ

https://r3nt3r.com

янко

#14 Мнение от янко » 28 Мар 2016, 18:34

Стефан Чаков написа:Отрязах острата част на една кирка ,която собственика искаше да направя на топор .Та я изковах и оформих като пробой и на челото в горещо състояние с един малък инструмент подобен на отвертка ударих знака.Първоначално го биех със секач върху брадвите които правя,но дойде ред да си направя собствена марка.

Знака клеймото много харно щом е свьрзано с прабьлгарската азбука
г

borcata bs

#15 Мнение от borcata bs » 28 Мар 2016, 18:41

Много хубав е станал,наподобавя стил Дядо Благо.
Ще съм любопитен и за други твои произведения.

BUTTON_POST_REPLY