Тема за поръчки на ръчно изработени ножове и други.

Или галерия за ръчно направени от Вас ножове, кании, дръжки и всичко свързано.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Правила на форума
Въф форума "Вижте какво и как направих!" се показват галерии със снимки на ръчно направени ножове, дръжки, кании и всякакви аксесоари за ножове от членове на форума. Покажете какво сте направили тук! :)

Не използвайте прекалено голям брой изображения, както и не публикувайте прекалено големи изображения, отнемащи много време за да се заредят.
Такива са изображенията по-големи от 200kb и размер по-голям от 600x600. Ако все пак се налага да въведете такова изображение, публикувайте го като линк!!!
BUTTON_POST_REPLY
Съобщение
Автор
Аватар
morbili

Re: Тема за поръчки на ръчно изработени ножове и други.

#76 Мнение от morbili » 15 Яну 2013, 20:14

И Джигит и Любо ти го казаха ;)
По-добре си купи този към който си дал линк.
Няма кой да ти го направи на тази цена.
"На скеитборд не можеш да внимаваш,мой човек."Едно хлапе

novaka

#77 Мнение от novaka » 15 Яну 2013, 22:10

Sajalqvam 4e taka pi6a ama kompa mi se precaka ne6to s ezika ne iska da smenq, kara samo na latinica. Iskreno sajalqvam (nadqvam se da ne se povtori znam pravilata I 4e ne biva da se pi6e taka.)Da se varnem na temata ako vi pratq snimka s edna skica na edin noj s razmeri s vsi4ko 6te se nameri li nqkoi koito da mi go napravi (samo za stomanata ne sam siguren no se nadqvam da me posavetva ;) .)A otnostno IZULAta 6te precenq da li vob6te da is q vzimam 8-)
които го няма в главата, го има в краката :D :D :D

Аватар
RAZORBLADE

#78 Мнение от RAZORBLADE » 15 Яну 2013, 23:30

Кажи първо на колко години си. Второ, бюджета пак ли е 50 лв? :)
Акълът в главата идва бавно и болезнено. Много е вероятно въобще да не се появи. Тогава ти остава само болката..........

http://nikovknives.com/
Изображение

novaka

#79 Мнение от novaka » 16 Яну 2013, 00:20

Nqma da kriq godinite vqrno malak sam na 15 sam no imam dvama roditelq I edin a vui4o mi e 4len na indianskoto ob6testvo (da ima takova) vui4o koito e va6 kolega koito me zapali o6te predi 2 godini no sega mislq 4e sam dostata4no golqm da is pora4am svoi sobstven noj no ako ima nqkakav problqm 6te govorite s moite roditeli az nqmam ni6to protiv osven ako vazrasta me spira vie da kontaktuvate s mene kato golqm 4ovek I mislq 4e sam dostata4mo golqm da govorq s vas kato vazrasten s vazrasten nadqvam se 4e nqmate ni6to protiv s tova(osven ako ne iskate da vi govorq na vie I da vi 4i4osvam :D.) A otnostno bujeta s maistora koito bi se nael 6te govorq ( 6te otpusna kao6a)
които го няма в главата, го има в краката :D :D :D

emko

#80 Мнение от emko » 11 Яну 2014, 14:00

Здравейте, аз съм начинаещ ножоман и търся кой да изработи острие за "фрикционен фолдър" така де костурка. Искам само острие ,защото имам идея да си изработя дръжката сам, смятам че ще се справя *butcher* . Не съм ориентиран към стомана, клоня към ръждаема ,но подлежи на диалог с бъдещия майстор.

Аватар
Djigit

#81 Мнение от Djigit » 11 Яну 2014, 14:20

Здравей. Трябва да решиш дали искаш ковано или шлайфано острие. Ако ще е ковано, значи ще е от ръждаема стомана, шлайфаното може и от двете. Лично аз сгъваем нож не бих си взел от ръждаема стомана, тъй като по- трудно се почиства и поддържа, особено ако се занитва, както в случая с костурките. Но всеки си има предпочитания. *DRINK*
НЯМА ВЛАСТ НАД ОНАЯ ГЛАВА ЩО Е ГОТОВА ДА СЕ ОТДЕЛИ ОТ РАМЕНЕТЕ СИ. Хр.Ботев
"Knívleysur maður er lívleysur maður" - Ферьорска мъдрост
Превод: Човек без нож, е човек без душа
Няма "фили" и "фоби", има хора и боклуци.

Аватар
Любо

#82 Мнение от Любо » 11 Яну 2014, 14:30

Струва ми се, най - удачен вариант в случая е да си купиш един Svord и да ползваш неговото острие, ако разбира се не си решил, че държиш на острие от наш майстор.

http://stayaliveshop.com/list.php?id=396

Мисля, че е екстра решение като за начало, а ако се получават нещата, може да мислиш и за острие по твой проект, след това !!!

Аватар
marincheshki

#84 Мнение от marincheshki » 11 Яну 2014, 23:06

Здравей, аз бих те посъветвал да се ориентираш към ръждаемиъе стомани. Разбира се, че изискват повече грижи, но така се възпитава ножоманския дух. Майстри бих ти препоръчал Дядо Благо, woody, sa4mo, dido, тошко, tinko, и кой ли още не.. да ме прощават другите.
Ако искаш да победиш целия свят, победи самият себе си.

magnus

#85 Мнение от magnus » 11 Яну 2014, 23:53

Ръждаем сгъваем, не си е работа. Въобще сгъваем не си е работа, освен за колекция.

emko

#86 Мнение от emko » 12 Яну 2014, 09:56

Svord съм ги гледал, но ме притеснява финиша на острието, а и ми се искаше нещо тънко и резливо да нарежа някоя луканка, шишче да си подостря, но главно да си начеша крастата като му направя една тъмна орехова дръжка. Нож от Дядото съм купувал за юбилея на бащата и останах изумен от качеството, то и от там се запалих по ръждаемата стомана.

ПС: мисълта за Svord все повече ми допада, хем и да не се справя с дървената дръжка ще върна старата.

Аватар
arangelis

#87 Мнение от arangelis » 05 Фев 2015, 13:42

Търся майстор, които да се съгласи да направи кания за този нож:
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/ ... 37418c4553
„Слънчевата светлината мисли, че е по-бърза от всичко, но греши. Без значение колко бързо пътува тя, тъмнината винаги е там първа и я чака.“

Аватар
Angel

#88 Мнение от Angel » 24 Окт 2015, 14:03

Приятели, влюбих се в един нож! :D

Ето го! Изображение
print screen windows

Искам да го поръчам на някой майстор, но не знам кой ще се навие. Нека съгласилия се да пише на лични или тук. :)
Стоманата си я предсавям като 65г, 60С2 или нещо подобно, те и кукритата се правят от ресорна стомана. Форма, размери- като на снимката. Чирени- предпочитам биволски рог, но ако няма може черна микарта, абанос... Канията чисто черна, телешки бланк, а не тази шарения на снимката. Понеже ножа ще е доволно тежък, а аз съм имал такива ножове и носенето им на кръста в гората е неудобно, затова ножа ще се носи на гръб към специални тиранти тип военни пак от телешки бланк. :D
Бюджет- до 200лв. :-[ Срок- да е няколко месеца, не години... Пишете моля кой е навит...
'

Стефан Чаков

#89 Мнение от Стефан Чаков » 24 Окт 2015, 16:28

Този вариант на кукрито не е добър защото няма Чо-то отзад ,и ако ти го направят същия нищо чудно някой ден да се счупи точно до дръжката.Ако искаш кукрито ти да е ковано по оригиналния начин мога да ти чукна една заготовка и да ти го пратя .
https://www.youtube.com/watch?v=o-6HLaN33QI
Аз ги кова по начина показан на видеото,материала е шина 7х60 мм -65Г.

Аватар
Angel

#90 Мнение от Angel » 24 Окт 2015, 16:51

Стефан Чаков написа:Този вариант на кукрито не е добър защото няма Чо-то отзад ,и ако ти го направят същия нищо чудно някой ден да счупи точно до дръжката.Ако искаш кукрито ти да е ковано по оригиналния начин мога да ти чукна една заготовка и да ти го пратя .
https://www.youtube.com/watch?v=o-6HLaN33QI
Знам, имал съм кукри и този клип съм го гледал :) Не ми трябва кукри и не искам кукри, а точно този нож. Значи, кукрито е адски тежко и неудобно както за носене, така и за каквато и да е работа освен сечене. За рязане е абсолютно непригоден. А този нож няма нужда от чо, защото няма да се сече зверски с него. Затова и той е доста по- малък (като го гледам на снимката, ориентировачно- дръжка 11-12см, острие22- 24см- значително по-малък от кукри) Дебелината също няма да е 10мм като при кукрито, а 5-6.мм (колкото да позволи изработката на каналите) също и формата му не е на кукри,а доста по- изправена. Значи това ще е нож за всичко в гората- рязане, дялкане и сечене (но рядко). Също, не искам само заготовка, а изцяло
изработен нож- изкован, оформен с каналите и двата скоса, закален и ецнат, с готова дръжка, кания и тиранти за носене. *DRINK*
Последна промяна 2 на Angel, променена общо 24 пъти

BUTTON_POST_REPLY