Тема за поръчки на ръчно изработени ножове и други.

Или галерия за ръчно направени от Вас ножове, кании, дръжки и всичко свързано.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Правила на форума
Въф форума "Вижте какво и как направих!" се показват галерии със снимки на ръчно направени ножове, дръжки, кании и всякакви аксесоари за ножове от членове на форума. Покажете какво сте направили тук! :)

Не използвайте прекалено голям брой изображения, както и не публикувайте прекалено големи изображения, отнемащи много време за да се заредят.
Такива са изображенията по-големи от 200kb и размер по-голям от 600x600. Ако все пак се налага да въведете такова изображение, публикувайте го като линк!!!
BUTTON_POST_REPLY
Съобщение
Автор
Стефан Чаков

Re: Тема за поръчки на ръчно изработени ножове и други.

#106 Мнение от Стефан Чаков » 11 Ное 2015, 08:30

Имам изкована заготовка за кукри от стомана 65Г,заготовката е кована по оригиналната технология.
Въпроса е има ли някой който се наема да го заточи ,закали и постави дръжка но с условието да бъде направен по същия начин като оригиналните и на каква цена.

Аватар
Бай Кор

Търси се майстор

#107 Мнение от Бай Кор » 18 Мар 2016, 14:56

Търся майстор, който може да направи ножове по мой дизайн - само металната част без дръжката - предполагам рязане на лазер ще е най-точният и лесен начин, но това той ще си го организира. Тва за лазера е по-добро и откъм не-кръглите дупки по острието, дето ще ги има на някои модели. На мен ми трябва форма по мой дизайн, заточена, която аз после ще си ецвам, електроецвам, гравирам, правя дръжка и полирам.

Ако темата не баш за тука, моля преместете я - не мога да се ориентирам къде да постна

Наздраве!

Примерно нещо
Изображение

Кръстанов

#108 Мнение от Кръстанов » 08 Окт 2016, 02:06

Здравейте! Имам една идея за ножче, но с четене и търсене на майстор в нета не разбрах на кого мога да го поръчам. Бих искал малко ножче с нисък профил (може и без допълителна дръжка) от типа "neckknife" или с други думи, като да виси на врат. Иска ми се да е от стомана s35vn, Elmax, м390 или нещо от този ранг.Може и D2, като компромис. Относно корозиоустойчивостта не е проблем толкова, защото ще ползвам ножа постоянно, а и имам отношение към режещите инструменти :D .Трябва ми за рязане на въже, дялкане, приготвяне на храна и всякакви дребни ежедневни неща. Имам приблизителна идея за дизайна. Нещо подобно на Esee Izula-та или TOPS Wolf Pup, с повече коремче и по-широко острие. С малко по-груб, като кован вид на места. Може и без кания. Ще се радвам, ако някой приеме поръчката, или то поне да ме насочите към някого. :)

П.П. Това ми е и първия пост във форума, така че поздравявам близките в ножоманията!

Аватар
batekrasi

#109 Мнение от batekrasi » 08 Окт 2016, 08:09

В раздел Търговия има една тема - "Майсторски дюкян" , там са хората ,които правят и продават ножчета. Разгледай им работите и си избери един. Всички са много добри и едва ли някой ще ти откаже.

mtn1.4116

#110 Мнение от mtn1.4116 » 23 Окт 2016, 21:51

Кръстанов написа:Здравейте! Имам една идея за ножче, но с четене и търсене на майстор в нета не разбрах на кого мога да го поръчам. Бих искал малко ножче с нисък профил (може и без допълителна дръжка) от типа "neckknife" или с други думи, като да виси на врат. Иска ми се да е от стомана s35vn, Elmax, м390 или нещо от този ранг.Може и D2, като компромис. Относно корозиоустойчивостта не е проблем толкова, защото ще ползвам ножа постоянно, а и имам отношение към режещите инструменти :D .Трябва ми за рязане на въже, дялкане, приготвяне на храна и всякакви дребни ежедневни неща. Имам приблизителна идея за дизайна. Нещо подобно на Esee Izula-та или TOPS Wolf Pup, с повече коремче и по-широко острие. С малко по-груб, като кован вид на места. Може и без кания. Ще се радвам, ако някой приеме поръчката, или то поне да ме насочите към някого. :)

П.П. Това ми е и първия пост във форума, така че поздравявам близките в ножоманията!
Обявата ме интересува. Изпратил съм Ви съобщение на "лични съобщения"

OrlinZlatev

#111 Мнение от OrlinZlatev » 06 Яну 2017, 17:01

Здравейте майстори и за много години! Живи и здрави да сте, и да не ви напуска вдъхновението! Обръщам се към някой от вас, който има необходимите знания и желание да изкове бръснач за бръснене, който ще използвам именно за бръснене! Не разбирам нищо от твърдост на стомани, но ако има възможност бих предпочел бръсначът да е от дамаскова стомана. Прилагам снимки на предпочитаната визия на острието:

1. http://orle.snimka.bg/business/111.937470.37711124

2. http://orle.snimka.bg/business/111.937470.37711125

3. http://orle.snimka.bg/business/111.937470.37711123

Ако има някой, който има време, желание и вътрешна убеденост, че ще се справи /в едно отношение съм типично българче за съжаление - голям махнаджия съм/ то ще бъда много благодарен. Що се отнася до дръжката на бръснача... вижда ми се сякаш да е от маслиново дърво, но определено ако "виждането" ми не е функционално, то съм готов да обсъдим най- удачния вариант. Що се отнася до пари, които съм склонен да дам /без претенция за осъзнаване на трудоемкостта и трудността на изпълнението, което означава че съм отворен за конструктивен диалог на тема цена/ - то мисля, че 150- 200 лева е приемливо. Надявам се, че цифрата която споменавам не е комична, а ако е така то ме ориентирайте допълнително. Благодаря ви!

tortuga

Търся майстор - реставратор от София

#112 Мнение от tortuga » 09 Мар 2017, 16:18

Здравейте , сдобих се с първия си каракулак и бих искал да го пооправя - нова кания и поосвежаване на метала . Ако някой може или има познат , може да пише или да се обади . Благодаря ви !!! 0886777926 *THUMBS UP*

Аватар
Angel

Re: Търся майстор - реставратор от София

#113 Мнение от Angel » 09 Мар 2017, 22:35

tortuga написа:Здравейте , сдобих се с първия си каракулак и бих искал да го пооправя - нова кания и поосвежаване на метала . Ако някой може или има познат , може да пише или да се обади . Благодаря ви !!! 0886777926 *THUMBS UP*
Искам да те коригирам малко, понеже аз те посъветвах да пуснеш тема. За теб няма значение майстора от къде е, ти ще му пратиш острието по ЕКОНТ и пак така ще си получиш готовия нож. А и повечето майстори са извън София, няма нужда да се ограничаваш така. Другият ми съвет е, че темата щеше да е по- добре в раздел купува/продава. Успех!

tortuga

#114 Мнение от tortuga » 10 Мар 2017, 08:05

Благодаря ти , но ми е първия и нямам представа как се прави , а и без да обидя някого но просто така ли да го изпратя ? :( :)

ЖИЖ

#115 Мнение от ЖИЖ » 10 Мар 2017, 10:56

tortuga написа:Благодаря ти , но ми е първия и нямам представа как се прави , а и без да обидя някого но просто така ли да го изпратя ? :( :)
ножа плюс дамажана ракия и наниз луканки :P

tortuga

#116 Мнение от tortuga » 10 Мар 2017, 17:12

Добре посмяхме се а сега сериозно ако някой може , нека пише или да се обади . Дървена кания и дръжка и освежаване на метала . 0886 777 926 *BRAVO*

Аватар
Митев

#117 Мнение от Митев » 10 Мар 2017, 17:18

tortuga написа:Добре посмяхме се а сега сериозно ако някой може , нека пише или да се обади . Дървена кания и дръжка и освежаване на метала . 0886 777 926 *BRAVO*
Пусни актуални снимки......но това не значи, че дамаджаната с ракия не важи :D
Если человек идиот -это надолго

tortuga

#118 Мнение от tortuga » 10 Мар 2017, 17:25

Не знам защо но не публикуват всичко което пиша ?

tortuga

#119 Мнение от tortuga » 10 Мар 2017, 17:26

Опитах но не става , дай мейл или звънни .

tortuga

#120 Мнение от tortuga » 10 Мар 2017, 17:28

А дамаджаната е лесна !!!

BUTTON_POST_REPLY