Тема за поръчки на ръчно изработени ножове и други.

Или галерия за ръчно направени от Вас ножове, кании, дръжки и всичко свързано.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Правила на форума
Въф форума "Вижте какво и как направих!" се показват галерии със снимки на ръчно направени ножове, дръжки, кании и всякакви аксесоари за ножове от членове на форума. Покажете какво сте направили тук! :)

Не използвайте прекалено голям брой изображения, както и не публикувайте прекалено големи изображения, отнемащи много време за да се заредят.
Такива са изображенията по-големи от 200kb и размер по-голям от 600x600. Ако все пак се налага да въведете такова изображение, публикувайте го като линк!!!
BUTTON_POST_REPLY
Съобщение
Автор
Аватар
RAZORBLADE

Тема за поръчки на ръчно изработени ножове и други.

#1 Мнение от RAZORBLADE » 02 Яну 2012, 19:39

Това е тема в случаите в които някой иска да си поръча нож от майстор. Поръчващия може да представи тук проект или скица на желания нож, кания или изделие който иска да му бъде изработено. Ако майстор е готов да поеме поръчката, моля това да става на лично съобщение с клиента. В случая, когато поръчката е поета нека майстора, поел поръчката да постави съобщение в темата.

Клиента и майстора следва да уточнят следните неща:
- Бюджет в който размер майстора да направи ножа, канията или изделието, ако има такъв вариант според видовете материали или сложност на изработка.
- Модел на ножа - скица, снимка, чертеж, данни за материалите, размерите, скоса и предназначението на ножа.
- Срок за изпълнение
- Начин за размяната - изпращане на изделието и съответно разплащане.

П.П. Администратор: Приемат се съвети за темата на Лично съобщение.
Акълът в главата идва бавно и болезнено. Много е вероятно въобще да не се появи. Тогава ти остава само болката..........

http://nikovknives.com/
Изображение

bivanov

Re: Тема за поръчки на ръчно изработени ножове и други.

#2 Мнение от bivanov » 02 Яну 2012, 23:28

Здравейте, аз ще съм първия възползвал се от новата тема.

Искам да направя подарък на близък мой приятел по случай 30-тия му рожден ден. Той е фен на ножовете, но колекцията му е ограничена до купешки от магазините или от Боженци и Етъра. Страстен рибар е и бъдещ ловец, така че ми трябва нещо, което да му върши работа. Не се вълнувам от гравирани дръжки или уникални кании, по-скоро ми трябва нещо функционално. Ако може да се гравират инициали на ножа ще е добре, но не е задължително условие.

Ще ме извините, но не съм вещ в ножовете и въпреки всичко прочетено във форума и по други сайтове информацията, която мога да дам е оскъдна. Ако има въпроси ще отговоря доколкото мога. Ще се опитам да следвам модела на RAZORBLADE:

- не търся нож за 20-30 лв, готов съм да дам колкото трябва, само да е качествен и да му служи добре
- модел на нож нямам, гледах разни ловджийски ножове с остриета около 10-14 см и ми изглеждат доста добре, не ми трябва някакъв голям нож, а нещо функционално, както казах човекът е запален рибар и бъдещ ловец, за едно от двете трябва да му върши работа
- ножът ми трябва за края на февруари, или по-точно до 25-ти февруари да е при мен
- за разплащането както кажете, мога по банков път, с наложен платеж или ако трябва ще търся някой познат в близост да плати на ръка

Ако имате въпроси ще се радвам да отговоря доколкото мога. Предварително благодаря на всички.

Аватар
tinko

#3 Мнение от tinko » 03 Яну 2012, 09:58

Дай и някаква идея как си го представяш тоя нож защото той в съзнанието ти явно вече съществува. От какви материали да е дръжката, каква да е стоманата и ориентировъчен бюджет.
http://tinkoknives.com/ - за ножари

bivanov

#4 Мнение от bivanov » 03 Яну 2012, 12:32

От материали нищо не разбирам, така че не мога да кажа какво трябва да е, там майсторите си имат думата. Поствам снимка на това, което съм гледал, ако ще помогне. Както казах - пълен лаик съм относно ножовете и предпочитам да оставя хората които разбират да си кажат мнението, отколкото да приказвам пълни глупости и работата да стане луда...

http://imageshack.us/photo/my-images/607/knivesc.jpg/

Бюджетът в който се опитвам да се вместя е до 130-150 лв максимум.

дядоБлаго

#5 Мнение от дядоБлаго » 03 Яну 2012, 12:43

колкото и човек да не разбира от стомани и матеряли има едно нещо което му е пределно ясно - да ръждясва ли ножа или да не ръждясва :D
пп.разор,къв е смисълът на тази тема?
единственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

http://diadoblago.ucoz.net

Аватар
рундьо

#6 Мнение от рундьо » 03 Яну 2012, 18:14

Как какъв бе Дедо Благо-като останеш без работа,харесваш си оферта и правиш,кво толко!
Стария вълк става за ташак на кучетата!

Аватар
Bradley

#7 Мнение от Bradley » 03 Яну 2012, 18:31

рундьо написа:Как какъв бе Дедо Благо-като останеш без работа,харесваш си оферта и правиш,кво толко!
Дедото не остава без работа *DRINK*

Аватар
dido

#8 Мнение от dido » 03 Яну 2012, 19:00

Аз пък си мисля, че е по-добре клиента да си пише, кой аджеба си харесва за майстор и тогава да става алъш-вериша.Пък ако майстора е зает тогава вече, поръчката да отива във тая тема.И тогава свободните майстори да си пишат интересуват ли се или не.

Аватар
рундьо

#9 Мнение от рундьо » 03 Яну 2012, 19:09

Такова понятие,,свободни майстори"няма./или поне аз не съм срещал/

Аватар
dido

#10 Мнение от dido » 03 Яну 2012, 20:21

Айде или "по-ненатоварените",от мен да мине. :P

Аватар
рундьо

#11 Мнение от рундьо » 03 Яну 2012, 21:05

Като гледам ква опашка се е заформилаааа....

bivanov

#12 Мнение от bivanov » 03 Яну 2012, 21:23

Благодарско, tinko пое поръчката.

Аватар
sa4mo

#13 Мнение от sa4mo » 03 Яну 2012, 21:41

bivanov написа:Благодарско, tinko пое поръчката.
ХАИРЛИЯ!..Май ще я бъде темата..
Когато човек е глупав,то това е задълго...и когато не знае колко много неща са невъзможни - почва...и ги прави...
Всеки се ражда като другите, обаче умира като себе си
Изображение
http://sa4moknives.wordpress.com/

Аватар
Bradley

#14 Мнение от Bradley » 03 Яну 2012, 21:42

bivanov написа:Благодарско, tinko пое поръчката.
Честито - ще стане супер подарък!

bivanov

#15 Мнение от bivanov » 03 Яну 2012, 21:45

Веднага щом е готов ще го снимам и ще го сложа тук да го видите :) Благодарности и на RAZORBLADE за темата :)

BUTTON_POST_REPLY