Ножовете на Тошко

Или галерия за ръчно направени от Вас ножове, кании, дръжки и всичко свързано.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Правила на форума
Въф форума "Вижте какво и как направих!" се показват галерии със снимки на ръчно направени ножове, дръжки, кании и всякакви аксесоари за ножове от членове на форума. Покажете какво сте направили тук! :)

Не използвайте прекалено голям брой изображения, както и не публикувайте прекалено големи изображения, отнемащи много време за да се заредят.
Такива са изображенията по-големи от 200kb и размер по-голям от 600x600. Ако все пак се налага да въведете такова изображение, публикувайте го като линк!!!
BUTTON_POST_REPLY
Съобщение
Автор
Аватар
Тошко

Re: Ножовете на Тошко

#961 Мнение от Тошко » 10 Сеп 2017, 22:35

Малко ромбчета:
Изображение
Стомана 1,2519,закалена по режим за постигане на 60-61 HRC.
Обща дължина 252мм.
Острие 125Х25Х4,9мм. ромбично скосено.
Финиш - корк 800.
Дръжка от стабилизиран гнил бук,фибър и бронзови елементи.
Кания от 2мм. бланк.
Още снимки: http://tosheto8205.snimka.bg/other/125m ... 0.38225231

Изображение
Стомана Elmax закалена по режим за постигане на 60-61HRC.
Обща дължина 195мм.
Острие 90Х18Х3,7мм. ромбично скосено.
Финиш-корк 800.
Дръжка от гренадил,наплив от Ам. клен,G10И бронзови елементи.
Кания от 2мм. бланк.
Още снимки: http://tosheto8205.snimka.bg/other/neck ... 1.38225287

Аватар
Rodney

#962 Мнение от Rodney » 11 Сеп 2017, 00:01

ovit написа:
Тошко написа:И още нещо ново за мен,вдъхновено от Радослав Грозданов(Rodney Grozdanoff).

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Стомана N690co закалена по режим за постигане на 59-60HRC.
Обща дължина 182мм.
Острие 77Х36,5Х4,5мм.Право скосено с минимален вторичен режещ ръб.
Финиш- корк 800 и ецване на хамона и месингови набивки..
Дръжка от венге,стабилизиран Американски клен и бронзови елементи,както и кожена връв,с мънисто,изработено от същите материали като на дръжката.
Кания от 2-3,5мм. бланк.(използвани са няколко дебелини кожа)
Още снимки: http://tosheto8205.snimka.bg/other/edc- ... 0.38220285

Тоше, това не си ти,бе брат!Ти можеш други неща които другите не могат!
Че какво му е на ножлето не мога да разбера... Решил е човека да направи нещо в мои стил но по арт настроено и му се е получило перфектно, даже и манистото за което толкова му мрънках да направи че да има завършен вид продукта.
Имам чувството че тук в тази държава има някакъв уплах от новости баси...

Аватар
radula

#963 Мнение от radula » 11 Сеп 2017, 07:00

На фона на горните два ножа това нещо чуждее...Тошо, потърси друг вдъхновител- комерса остави на другите.

ovit

#964 Мнение от ovit » 11 Сеп 2017, 07:00

Rodney написа:
ovit написа:
Тошко написа:И още нещо ново за мен,вдъхновено от Радослав Грозданов(Rodney Grozdanoff).

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Стомана N690co закалена по режим за постигане на 59-60HRC.
Обща дължина 182мм.
Острие 77Х36,5Х4,5мм.Право скосено с минимален вторичен режещ ръб.
Финиш- корк 800 и ецване на хамона и месингови набивки..
Дръжка от венге,стабилизиран Американски клен и бронзови елементи,както и кожена връв,с мънисто,изработено от същите материали като на дръжката.
Кания от 2-3,5мм. бланк.(използвани са няколко дебелини кожа)
Още снимки: http://tosheto8205.snimka.bg/other/edc- ... 0.38220285

Тоше, това не си ти,бе брат!Ти можеш други неща които другите не могат!
Че какво му е на ножлето не мога да разбера... Решил е човека да направи нещо в мои стил но по арт настроено и му се е получило перфектно, даже и манистото за което толкова му мрънках да направи че да има завършен вид продукта.
Имам чувството че тук в тази държава има някакъв уплах от новости баси...

И ако новостите в тази държава са кич и мАнисто по-добре да ги няма.

Аватар
Тошко

#965 Мнение от Тошко » 11 Сеп 2017, 07:14

И кама не бях правил,и такова сатърче.Реших да пробвам.Е,получиха се.Не ги правих с огромно удоволствие,но крайните резултати ми харесаха.Скоро най вероятно няма да ги повторя,макар че може да прозвучи грубо,но цените на които се продадоха,не бяха никак малки.
Моля да не навлизаме в спорове и конфликти..

Аватар
radula

#966 Мнение от radula » 11 Сеп 2017, 07:21

Тошко написа:И кама не бях правил,и такова сатърче.Реших да пробвам.Е,получиха се.Не ги правих с огромно удоволствие,но крайните резултати ми харесаха.Скоро най вероятно няма да ги повторя,макар че може да прозвучи грубо,но цените на които се продадоха,не бяха никак малки.
Моля да не навлизаме в спорове и конфликти..
Никой не търси спор и конфликти- поне аз съм далеч от това с теб и в твоята тема. Показал си ги, чакаш коментар/евентуално/, коментирам ги. Сътъроподобното е концентирало толкова кич в себе си, че ми идва в повече. Което не мога да кажа за камата.
И все пак човек трябва да се храни- прав си!
Спорна седмица, приятелю! *THUMBS UP*

Аватар
Тошко

#967 Мнение от Тошко » 11 Сеп 2017, 09:28

Благодаря Весо.

Аватар
Rodney

#968 Мнение от Rodney » 11 Сеп 2017, 17:10

И ако новостите в тази държава са кич и мАнисто по-добре да ги няма.[/quote][/quote]

Смешното е че точно кичести работи се правят в България и в Русия, някакви особено като Noble ножовете които да не смееш да удариш с тях заради 3д гравировката, да признавам тези месингови набивки и на мен ми дойдоха в повече, една 10тка дупка най от пред щеше да е пре достатъчна но така си е решил, така си го е направил.
Новостите не са една висулка, въпреки факата че точно тази висулка възбуди страшно много положителни коментари от хора които не са с това затворено виждане което преобладава тук.
Сам Тодор си каза че цените на които са били продадени хич не са били малки, защо? Ами сигорно защото това нещо е точно тази НОВОСТ която вие толкова много ненавиждате, сигорно защото на хората им е писнало да виждат едни и същи ножове правени по 1000 пъти по 100 различни майстори, или сигорно греша, какво ли знам аз... аз съм просто един майстор който проби и прави 4но с неговите "извратени" изделия, както някой хора се изкаха.
И ако обичаш, този труд където си положил да поправяш думата която съм сгрешил по добре го положи в обогатяване на окото спрямо какво означава красота. ;)

Аватар
Acho

#969 Мнение от Acho » 11 Сеп 2017, 17:18

Родни, няма смисъл брат. Едно си баба знае - едно си баба бае.
Ars longa, vita brevis.

Аватар
RAZORBLADE

#970 Мнение от RAZORBLADE » 11 Сеп 2017, 17:27

Спорите за глупости. За всякакви вкусове има стилове. Старо, ново, кич, не-кич. На някои хора Радо, твоите ножове биха били кич. Въпрос на вкус и разбиране.
Няма нищо ново в мънистата. Слагал съм още като почнах с ножовете ако някой ги иска. Вършат работа, когато ножа е с къса дръжка или дълбока кания за да помогнат при ваденето. Останалото е гъзария дали ще са от дърво, мрамор или светещи смоли. Това какво е искал клиента, това е станало.
Акълът в главата идва бавно и болезнено. Много е вероятно въобще да не се появи. Тогава ти остава само болката..........

http://nikovknives.com/
Изображение

Аватар
Rodney

#971 Мнение от Rodney » 11 Сеп 2017, 17:33

RAZORBLADE написа:Спорите за глупости. За всякакви вкусове има стилове. Старо, ново, кич, не-кич. На някои хора Радо, твоите ножове биха били кич. Въпрос на вкус и разбиране.
Няма нищо ново в мънистата. Слагал съм още като почнах с ножовете ако някой ги иска. Вършат работа, когато ножа е с къса дръжка или дълбока кания за да помогнат при ваденето. Останалото е гъзария дали ще са от дърво, мрамор или светещи смоли. Това какво е искал клиента, това е станало.
Ама не говоря за манистото бе човек, говоря за тъпото поведение на някой индивиди, как може да си такъв темеруд че да коментираш така? Хубаво не ти е харесал стила, казваш едно евала и това е, не много хора клонят от стила си и не много хора биха успяли да направят нещо което не са правили до сега, а да го направят по такъв начин с такъф фит енд финиш да не говорим!
Аз не мога да разбера за кво ме зачеса мен вместо да помислиш над казаното от господина! Ми и на мен не ми харесват и не са в мои стил финките и каракулаците но мога да видя кога нещо е направено майсторски и винаги ще дам положителна отценка, нещо което в тази държава е дефицит!
И не смей да ми кажеш друго яче, така е и ако не се направи нещо така и ще си остане!

Аватар
RAZORBLADE

#972 Мнение от RAZORBLADE » 11 Сеп 2017, 17:53

Никой нищо лошо не е казал за изпълнението или пък напасването. Спора е за стила. Изпълнението се вижда, че е перфектно.
Акълът в главата идва бавно и болезнено. Много е вероятно въобще да не се появи. Тогава ти остава само болката..........

http://nikovknives.com/
Изображение

vesko

#973 Мнение от vesko » 11 Сеп 2017, 20:58

Тошко аз пък съм точно обратното когато правя нещо ново кефа е по-голям и обикновено нещата не ми се получават. :D
Според мен е хубаво от време на време да се прави и нещо различно за да има разнообразие.
За сатърчето месинговите набивки мисля че са в повече , но в никакъв случай не е кич.

vii71

#974 Мнение от vii71 » 11 Сеп 2017, 22:33

Оставете Тошко намира гледайте майсторлък ,че е променил стила си това той решава че е нещо по различно това е много хубава развива се според мен Радвайте се че има такива майстори като него ....... *THUMBS UP* *DRINK*

Аватар
Rodney

#975 Мнение от Rodney » 11 Сеп 2017, 22:57

vii71 написа:Оставете Тошко намира гледайте майсторлък ,че е променил стила си това той решава че е нещо по различно това е много хубава развива се според мен Радвайте се че има такива майстори като него ....... *THUMBS UP* *DRINK*
Не точно променил стила си, просто излезнал извън комфортната си зона за да направи нещо което не е правил до сега, това нещо независимо дали се е получило или не ще донесе само адмирации и като цяло позитивни коментари в моята среда, но уви голяма част от хората тук правят точно обратното...

BUTTON_POST_REPLY