ковани ножове

Или галерия за ръчно направени от Вас ножове, кании, дръжки и всичко свързано.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Правила на форума
Въф форума "Вижте какво и как направих!" се показват галерии със снимки на ръчно направени ножове, дръжки, кании и всякакви аксесоари за ножове от членове на форума. Покажете какво сте направили тук! :)

Не използвайте прекалено голям брой изображения, както и не публикувайте прекалено големи изображения, отнемащи много време за да се заредят.
Такива са изображенията по-големи от 200kb и размер по-голям от 600x600. Ако все пак се налага да въведете такова изображение, публикувайте го като линк!!!
BUTTON_POST_REPLY
Съобщение
Автор
hristian_dakov

Re: ковани ножове

#991 Мнение от hristian_dakov » 07 Апр 2017, 14:15

Е тука Бай Васил избухна много. Много ми хареса как е станало. *DRINK* *DRINK* *DRINK*

бай васил

#992 Мнение от бай васил » 07 Апр 2017, 15:22

По отношение на снимките..
Напълно осъзнавам/ и съжалявам/за тази си слабост и съм си наложил автоцензура много отдавна.. не качвам нищо зависещо от снимковия материал, за да не се излагам сам. :-[
"Облизани " ножове не качвам ,първо защото най често са поръчки а поръчителите ако искат публичност ,ще си ги качат сами.И второ при лоша "презентация"- снимки- респективно сам си хвърлям камъни в градината.
Качвам направени от мен неща- реплики -крадени от други/то на тази тема с краденето трябва да се сложи край,щтото всички крадат всичко във всички времена, по най-нагъл начин и го представят за свое/,където акцента не трябва да е върху моя "майсторлък" а върху идеята за ножа на незнайният му автор.
Този нож съм го правил декември месец и мислех да дочакам времето да го представя подобаващо-хубави снимки ,добро позициониране,проблясъци на интелект ,препратки към исторически извори и т.н.т.
Е.. миналата седмица в един" небългароезичен" форум на сходни теми се" сдърпахме" точно за конкретния модел..
Набързо направих "изнервени" снимки за да ги кача там -в отговор на въпроса--в приблизителен превод ти знайш ли за кво изобщо говориш?--
Та се изкуших...снимките така и така са направени. да ги кача и тук.
Отново се извинявам за качеството. :-[
Следващото е ШЕГА И ДОБРОНАMEPEHA /ЗАКАЧКА/ със съдържание на доза информативност-да не стане пак някое недоразумение.
.....
Властелин.. ножът е сниман сутрин/ има няма -къде 10 часа/ ,при добро слънце и на тераса ,със един смотан таблет ,на който лещата на "камерата" е колкото върха на карфица /имам поредна и непрекъсната криза със снимачки.
1.Показал съм само най- най-добрите снимки -бяха около30.
2.Сложил съм го на възглавничка/от уважение към ножа---ти кат" снимаш любимата.. на лист ли ,ще я сложиш да лежи или на възглавници / - -За белият лист не се сетих,освен това в къщи са дефицит,защтото децата са ги орисували с цветя барбита и пр. уродщини.
3.Снимал съм го нарочно лошо за да не открадне някой "перфектното" ми постижение.
4. 2 мес. се мъчих с лоши черно-бели некачествени снимки и за да добия "правилната" информация
на чиито фон моето си е направо фотогорафско постижение тъй че не се оплаквай.
5.Който пък---- Властелине--- чак толкова се интересува от "творбата"/ама едва ли/ може да ми дойде нагости и да го разгледа наживо,ще го черпя с кафе и бира :)
За мен този нож носи в себе си есенцията на войната -грозен- зъл ,миришещ на кръв и фекалии,неправилен -неестетичен алогичен-прикриващ зад вида си и голяма доза страх.
Поздрави :)

Аватар
vlastelin

#993 Мнение от vlastelin » 07 Апр 2017, 17:20

За това ми се запали чергилото и исках да го видя по-детайлно, ма както кажеш. Любимата я слагам дет заваря, че нещо се запролетило ли к'во ли и някъв бяс ме хванал. Даже подкарах ножките дето ги бях зазимил, по-точно заесеннил и сън ме не хваща. Ако имам път нататъка ще се обадя да се видим. От Търнов-ската вечеринка не сме се засичали.
Faber est quisque suae fortunae

бай васил

#994 Мнение от бай васил » 07 Апр 2017, 17:28

Предлагам добронамереност.. легло ,храна вода и алкохол... и железа...
За точна позиция ..на лични... че е изключително секретна :D
И топли завивки също ,ще осигуря.

бай васил

#995 Мнение от бай васил » 01 Май 2017, 23:07

/6b/99dc78d4bc41.jpg[/img][/url]

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
В този вид снимките приемливи ли са?
ЗА да "сътворя описание после.

kalinux

#996 Мнение от kalinux » 01 Май 2017, 23:13

Якутчето е добре направено и напаснато, нямаше нужда стотици снимки да слагаш. Гардът по принцип няма място в такива ножове.

Аватар
vlastelin

#997 Мнение от vlastelin » 01 Май 2017, 23:29

Якутеца *OK*
И снимките са чудни. Аз лично на моя "якутския" съм намислил един реграйнд с прав скос, за по-добро рязане.

Аватар
woody

#998 Мнение от woody » 01 Май 2017, 23:39

Всичко е чудесно, ама снимките са малко! Поне три пъти повече трябваха. :D
Пътечка към сайта ми:............... http://www.mk-jewel.com/index-bg.html[/url]

бай васил

#999 Мнение от бай васил » 01 Май 2017, 23:45

Я си гледайте работата :D :D :D Изобщо не трябваше да стане така със снимките .И "якута "не трябваше да е тук.
"Заточката" исках да представя.
*russian*

Аватар
vlastelin

#1000 Мнение от vlastelin » 01 Май 2017, 23:53

Ма пък видяхме, че имаш с какво да снимаш и няма да сЪ правиш вече. :P

бай васил

#1001 Мнение от бай васил » 02 Май 2017, 00:08

Не съм снимал аз / очевидно е/ "зетят" има пръст ... неговата кожа. :)

hristian_dakov

#1002 Мнение от hristian_dakov » 02 Май 2017, 06:29

Якута е страхотен. Както и друго острие като го гледам с този връх ми е много любопитно да разбера как прониква и какви са му възможностите за използване в тестов режим. Супер си се справил на якута финиша на акацията е станал супер. *DRINK*

V.K.

#1003 Мнение от V.K. » 02 Май 2017, 07:48

Якутчето е чудно!

бай васил

#1004 Мнение от бай васил » 02 Май 2017, 09:43

Изображение

Изображение

"Заточката" е по мотиви на инструмента на убийството на австроунгарската императрица от италиански анархист..
Инструментът причинил смъртта на "Сиси" -заострена триъгълна пила.
Темата със "заточките" и хладните оръжия на криминалния контингент е интересна и обширна,но може да доведе до нездрави мисли при неправилно тълкуване...
Моето изпълнение /на снимките в по предишният пост/ е оцелялото след тестовете - бяха 2 екземпляра.
Материал пила -триъгълна от ,която беше извлечен максимума като размер и форма на острието чрез коване. Последващата шлосерска обработка е минимална.
Размери- приблизителни .. дължина около 17см. ширина 1.5см. дебело в основата около 2 мм.
Тегло 114гр./можеше и по малко/.Баланс "в дръжката" на 1 см. от края на острието
Дръжка -крак от потрошен "виенски "стол- за да има общо с темата на занятието :D .
Скос -"разбоинически" на нула с конвекс.
Бръсне и реже отлично въпреки кинжалната форма.
Пробива тестовата мишена /няколко пласта фибран/ без съпротивление- при завъртане в мишената с лекота прорязва полукръг.
Термобработка и методика на коване :-[ По добре да не описвам -"бабешки и мистични методи разни".
Якута - *DONT_KNOW* ами обикновен - по един от" каноните" .
14см дълъг -3 широк - 3мм дебел/на гърба/.Тегло177гр.
Материал за острието - пила.Термообработка - ел. пещ- с предполагане за естеството на материала :D .
Дръжка -не знам от какво е - обърках се от толкова много материал.
Естествен, материал за дръжки и то отличен имам в изобилие. До пенсия ,ще ми стигне и то благодарение на подаръка от Християн Даков.
Християне *DRINK*

А по отношение на медната пластина преди дръжката /може да бъде костна ,рогова и пр./ тамошните майстори твърдят ,че са започнали да я слагат в по ново време за да се избегнат пораженията по дръжката при точене.
Не знам дали е така - аз само копирам.
/Ако е възможно ,ще помоля някой упълномощен да изтрие повечето от горекачените снимки ,че грозно се получи :-[ /.

kalinux

#1005 Мнение от kalinux » 02 Май 2017, 10:24

бай васил написа: А по отношение на медната пластина преди дръжката /може да бъде костна ,рогова и пр./ тамошните майстори твърдят ,че са започнали да я слагат в по ново време за да се избегнат пораженията по дръжката при точене.
В по-ново време почнаха какви ли не модерни варианти на якутски ножове да се правят. Класиката е изцяло дървена дръжка фиксирана с дървени чопчета в челото на дръжката. Метал не се слага по дръжките, когато е ледено студено.

BUTTON_POST_REPLY