ковани ножове

Или галерия за ръчно направени от Вас ножове, кании, дръжки и всичко свързано.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Правила на форума
Въф форума "Вижте какво и как направих!" се показват галерии със снимки на ръчно направени ножове, дръжки, кании и всякакви аксесоари за ножове от членове на форума. Покажете какво сте направили тук! :)

Не използвайте прекалено голям брой изображения, както и не публикувайте прекалено големи изображения, отнемащи много време за да се заредят.
Такива са изображенията по-големи от 200kb и размер по-голям от 600x600. Ако все пак се налага да въведете такова изображение, публикувайте го като линк!!!
BUTTON_POST_REPLY
Съобщение
Автор
hristian_dakov

Re: ковани ножове

#1006 Мнение от hristian_dakov » 02 Май 2017, 11:57

бай васил написа:Изображение

Изображение

"Заточката" е по мотиви на инструмента на убийството на австроунгарската императрица от италиански анархист..
Инструментът причинил смъртта на "Сиси" -заострена триъгълна пила.
Темата със "заточките" и хладните оръжия на криминалния контингент е интересна и обширна,но може да доведе до нездрави мисли при неправилно тълкуване...
Моето изпълнение /на снимките в по предишният пост/ е оцелялото след тестовете - бяха 2 екземпляра.
Материал пила -триъгълна от ,която беше извлечен максимума като размер и форма на острието чрез коване. Последващата шлосерска обработка е минимална.
Размери- приблизителни .. дължина около 17см. ширина 1.5см. дебело в основата около 2 мм.
Тегло 114гр./можеше и по малко/.Баланс "в дръжката" на 1 см. от края на острието
Дръжка -крак от потрошен "виенски "стол- за да има общо с темата на занятието :D .
Скос -"разбоинически" на нула с конвекс.
Бръсне и реже отлично въпреки кинжалната форма.
Пробива тестовата мишена /няколко пласта фибран/ без съпротивление- при завъртане в мишената с лекота прорязва полукръг.
Термобработка и методика на коване :-[ По добре да не описвам -"бабешки и мистични методи разни".
Якута - *DONT_KNOW* ами обикновен - по един от" каноните" .
14см дълъг -3 широк - 3мм дебел/на гърба/.Тегло177гр.
Материал за острието - пила.Термообработка - ел. пещ- с предполагане за естеството на материала :D .
Дръжка -не знам от какво е - обърках се от толкова много материал.
Естествен, материал за дръжки и то отличен имам в изобилие. До пенсия ,ще ми стигне и то благодарение на подаръка от Християн Даков.
Християне *DRINK*

А по отношение на медната пластина преди дръжката /може да бъде костна ,рогова и пр./ тамошните майстори твърдят ,че са започнали да я слагат в по ново време за да се избегнат пораженията по дръжката при точене.
Не знам дали е така - аз само копирам.
Поздрави :)
/Ако е възможно ,ще помоля някой упълномощен да изтрие повечето от горекачените снимки ,че грозно се получи :-[ /.

Радвам се че си я ползваш и става така красиво. Колкото до вида на дървесината това е от напливите на акация които ти дадох.

borcata bs

Re: ковани ножове

#1007 Мнение от borcata bs » 22 Окт 2017, 20:49

Зимата идва,мезетата искат рязане,виното иска пиене,все отговорни мероприятия.
Едно ножле по мой тертип ми спретна Петър Генов,стомана у12а

http://prikachi.com/images/913/9203913C.jpg
http://prikachi.com/images/915/9203915T.jpg
http://prikachi.com/images/916/9203916N.jpg

BUTTON_POST_REPLY