Гравирани РЕЗИЛа и други работи

Или галерия за ръчно направени от Вас ножове, кании, дръжки и всичко свързано.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Правила на форума
Въф форума "Вижте какво и как направих!" се показват галерии със снимки на ръчно направени ножове, дръжки, кании и всякакви аксесоари за ножове от членове на форума. Покажете какво сте направили тук! :)

Не използвайте прекалено голям брой изображения, както и не публикувайте прекалено големи изображения, отнемащи много време за да се заредят.
Такива са изображенията по-големи от 200kb и размер по-голям от 600x600. Ако все пак се налага да въведете такова изображение, публикувайте го като линк!!!
BUTTON_POST_REPLY
Съобщение
Автор
Аватар
sa4mo

Re: Комплект "Нож с Дракон" (клас "Аристократ")

#16 Мнение от sa4mo » 14 Окт 2009, 08:11

Rigor Mortis написа:Въй, Евгени тва много красиво. Направо мога да пия вино и ракия и за мезе да я гледам ножката. Евала!
..и аз тъй...три деня седя и мисля, седя и мисля кво да кажа..и в един момент установявам,че само седя..и гледам,гледам..страхотен е комплекта!
Когато човек е глупав,то това е задълго...и когато не знае колко много неща са невъзможни - почва...и ги прави...
Всеки се ражда като другите, обаче умира като себе си
Изображение
http://sa4moknives.wordpress.com/

Аватар
danaec

#17 Мнение от danaec » 14 Окт 2009, 08:26

и аз така само гледам, ми то хубавото си е хубаво.
на които не му харесва да покаже нещо по хубаво

Аватар
GrEmLiN

#18 Мнение от GrEmLiN » 14 Окт 2009, 09:29

И чеп за зеле не стаа от него :D

Аватар
evgeni

#19 Мнение от evgeni » 14 Окт 2009, 12:43

GrEmLiN написа:И чеп за зеле не стаа от него :D
малии... Изображение ... то време за зелето станало, аз тука иСкуство предлагам!?
Изображение

Изображение . . . . . . . . . . . . . ас по социалните мрежи : Изображение Изображение Изображение Изображение

дядоБлаго

#20 Мнение от дядоБлаго » 14 Окт 2009, 12:53

GrEmLiN написа:И чеп за зеле не стаа от него :D
:D тук всеки си има мнение :D време е малко си настроим часовнците - в ермитажа е пълно с оръжия,който не стават и за чеп на зеле...чудно що си е играл някой да ги прави с години?
единственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

http://diadoblago.ucoz.net

Аватар
evgeni

#21 Мнение от evgeni » 14 Окт 2009, 13:00

дядоБлаго написа:... в ермитажа е пълно с оръжия,който не стават и за чеп на зеле...чудно що си е играл някой да ги прави с години?
Щот му е толкоз акъла!!! :D :D :D

... като стана въпрос за зеле, хрумна ми (по-скоро перифразирах ;) ) една скороговорка:
"Желю дяла чеп за зеле"
...даже след тренировки успях да се доближа до 1 s. , по-точно 1s и 6 стотни. Някой може ли да пробие психологическата бариера от 1 s ?...аз не успях *heat*
Изображение

Изображение . . . . . . . . . . . . . ас по социалните мрежи : Изображение Изображение Изображение Изображение

Аватар
GrEmLiN

#22 Мнение от GrEmLiN » 14 Окт 2009, 13:17

Маитапя се бре :)

Аватар
biafra

#23 Мнение от biafra » 14 Окт 2009, 13:51

Браво Евгени! Много изпипано, а ножа действително изглежда удобен макар, че никой няма да го ползва по предназначение.

gogotattoo

#24 Мнение от gogotattoo » 14 Окт 2009, 13:52

Мир да има - мисля, че ако се издялка внимателно и се манат теа "люспи" от него, ше може да запуши кацата =-O
Primum vivere, deinde philosophari.Изображение

дядоБлаго

#25 Мнение от дядоБлаго » 14 Окт 2009, 15:01

biafra написа:Браво Евгени! Много изпипано, а ножа действително изглежда удобен макар, че никой няма да го ползва по предназначение.
аз пък си мисля ,че точно по предназначение ще се използва.представи си го в кабинет,идва клиент на делова среща,ножа на бюрото.клиента е хипнитизиран и докато брои драконовите люспи вече се е прецакал в сделката :D
единственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

http://diadoblago.ucoz.net

Аватар
biafra

#26 Мнение от biafra » 14 Окт 2009, 16:09

дядоБлаго написа:
biafra написа:Браво Евгени! Много изпипано, а ножа действително изглежда удобен макар, че никой няма да го ползва по предназначение.
аз пък си мисля ,че точно по предназначение ще се използва.представи си го в кабинет,идва клиент на делова среща,ножа на бюрото.клиента е хипнитизиран и докато брои драконовите люспи вече се е прецакал в сделката :D
Сигурен бях, че някой ще се излети с тая контра :D Ще се радвам да не съм бил прав тогава!

Офтопик: Като стана въпрос за дърворезби и обработка на дърво, използват ли се вече някъде старите дърводелски инструменти на фона на цялата съвременна техника? Имам предвид типичните дърводелски рендета (всякакви големини и профили), длета, едно извито, с което се отнема от дървото като се тегли към човека (мисля, че дядоБлаго ползва подобен за оформяне на незакаления клин) и т.н. Трябва да снимам един такъв санък с инструменти, който имам от времето на дядо ми. Доколкото си спомням част или всичките инструменти не са български.

Аватар
RAZORBLADE

#27 Мнение от RAZORBLADE » 14 Окт 2009, 16:59

То това е дърворезбата си е с длета - секви видове. С машинки може само грубата работа.
Акълът в главата идва бавно и болезнено. Много е вероятно въобще да не се появи. Тогава ти остава само болката..........

http://nikovknives.com/
Изображение

Аватар
evgeni

#28 Мнение от evgeni » 14 Окт 2009, 17:28

biafra,
Ако става въпрос за дърво, за моята работа съм стигнал до заключение, че машините, освен за много грубата работа само пречат, а и нерядко с тях става по-бавно. По точно, с тяхна помощ чрез хитрост се решават проблеми, които при ръчно изрязване въобще нямаш. Това е в общият случай де. Пази ги инструментите на дядо ти. Това са истински неща. Като хоби, понякога възтановявам някоя стара ръждилка от скраба, дето се случва и да не и знам и предназначението. Последно възтанових една много елегантна ръчна стяга(за държане в ръката) с ковани челюсти. Много добре работи. Такива отдааавна няма. А въпросният извит инструмент, ако е за дърво, вероятно е рокан. С него за нула време се маха кората от дървен труп
някъде по-горе kalinux написа:... защо държиш на глога като материал...
Като чели съм пропуснал да отговоря: Вярно е че глога(ако говорим за храстовидния, бавнорастящ) не блести с някакъв фладер и цвят, но има много ситна пора и висока твърдост, което го прави подходящ за фина и миниатюрна дърворезба. А за фладера, дядоБлаго го загатна- аз бих допълнил само че да правиш резба върху хубав фладер е равносилно на това върху картина шедьовър да почнеш да рисуваш друга картина :D ...и шедьовър да се получи- йазък за първата... *JOKINGLY*

---------------------------------------
"Желю дяла чеп за зеле"
1s и 3 стотни- задобрявам 8-) , хайде бе хора, само аз ли засичам време!?
Изображение

kalinux

#29 Мнение от kalinux » 14 Окт 2009, 20:47

Евгени, пробвал ли си чашкодрян? Ако го гледаш отдалеч все едно е чимшир - ярко жълто. Изключително хомогенна структура. Жилите почти не се забелязват. Мек е примерно колкото бряста.

Сещам се още за дивия люляк. Като избягаш от виолетовото сърце, останалото е абсолютно едноцветно. По твърдост само чимшира го превъзхожда.

Аватар
evgeni

#30 Мнение от evgeni » 14 Окт 2009, 21:12

Не, не съм. Това е интересно да се знае *THUMBS UP*
Изображение

BUTTON_POST_REPLY