Олд скул сгъваеми ножчета, мои проекти незавършени...

Или галерия за ръчно направени от Вас ножове, кании, дръжки и всичко свързано.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Правила на форума
Въф форума "Вижте какво и как направих!" се показват галерии със снимки на ръчно направени ножове, дръжки, кании и всякакви аксесоари за ножове от членове на форума. Покажете какво сте направили тук! :)

Не използвайте прекалено голям брой изображения, както и не публикувайте прекалено големи изображения, отнемащи много време за да се заредят.
Такива са изображенията по-големи от 200kb и размер по-голям от 600x600. Ако все пак се налага да въведете такова изображение, публикувайте го като линк!!!
Съобщение
Автор
Georgad

Re: Олд скул сгъваеми ножчета, мои проекти незавършени...

#16 Мнение от Georgad » 20 Яну 2018, 20:54

Много благодаря ще гледам да го отиграя това .

Аватар
tinko

#20 Мнение от tinko » 20 Яну 2018, 22:09

Ши ма намразиш, ама ..... острието е криво. *DRINK*
http://tinkoknives.com/ - за ножари

Georgad

#21 Мнение от Georgad » 20 Яну 2018, 22:36

Не не бих,ако имаш впредвид,че режещия ръб не е баш на средата в самото начало го знам.Ще го вкарам в пътя.Претесняеа ме че на нула ще отиде.А ми е второ острие все пак.

Аватар
danaec

#22 Мнение от danaec » 29 Яну 2018, 07:36

Изображение

Да те питам - каква е целта на зъбите? Губене на време :(

Аватар
караконджол

#23 Мнение от караконджол » 29 Яну 2018, 13:59

Не Данаецо.Тва е оргинала,първообраза.Даже някои арабески наричат навахата карака,заради характерния звук при отваряне идващ от зъбците.Най-се кефят на износени.Ножката виси на пръста им,на халка(като на Кудото),и при нужда-едно тръскане и е отворен.В Средния изток не е рядкост белег от ляво на лицето.Става много бързо.Зъбците са застраховка.

Georgad

#24 Мнение от Georgad » 29 Яну 2018, 20:49

Благодаря на Караконджол за поясненията нямаше да го направя по-добре.Звука при отварянето на ножа наистина е "карака".Казват,че ако го чуеш в тъмна уличка зад гърба си по-добре е да бягаш.И да освен това заключват острието при всяко едно положение при затваряне.Не са задължителни имам едно ножче и бес тях.Там имам възможност да заключа острието в отворено и затворено положение.Играчка си е,може и да е загуба на време....Знам ли?
Последна промяна 1 на Georgad, променена общо 29 пъти

Georgad

#25 Мнение от Georgad » 29 Яну 2018, 21:00

чудих се защо едно време като са правили стойките по нашите земи не са им слагали такова заключване?Предполагам нета им е бил много слаб...тогава.

Аватар
danaec

#26 Мнение от danaec » 29 Яну 2018, 22:48

Каква застраховка, изпусне ли първия значи му е дощло е повече.От там на татък не можеш да разчиташ на него.
Ма това си е мое мнение, то и без това ножове не нося :D

Аватар
караконджол

#27 Мнение от караконджол » 29 Яну 2018, 22:50

Georgad написа:чудих се защо едно време като са правили стойките по нашите земи не са им слагали такова заключване?Предполагам нета им е бил много слаб...тогава.
*DRINK* Предполагам че е било забранено да носят оръжие.
-първо да поясня-не споря,аматьор историк съм.покрай пластунските ножове дължа извинения на публиката и специално на черен вълк
- ходил съм обаче в бая музеи по света и доста артефакти говорят че навахата е предпочитаното скрито оръжие.Един от най-известните е картината на Гоя с удушен публично монах,заради носене на наваха.Мяркал съм и черно-бели снимки от бой с навахи.Пишат че е било основно скрито оръжие за градски бой,като забраняват дуелите.
-имам спомен от наши музеи за ограничение дължината на камата.Затова традиционните ни ками са с доста къси дръжки.

та да обобщим:
- вероятна забрана за носене на оръжие(сойката без заключване е дамски нож)
- навахата изначално е била бръснач.тука са били доста навлечени и ако е оръжие-по-добре кама,която пробива а не реже.
- сравнително робска психика(наваха е средиземноморска,там правят белата и отплават,острови бол,иди го търси)-не ползват скрити оръжия.

В наши дни е просто ренесансов нож.Искренно ще се радвам колегата да намери добър интернет пазар зад граница.Като говорим за сойките-би било добре кооперирането с Костенец за готови дръжки с набивки.Вероятно цената на едро ще е около 5 лв.От там карака,пружино заключване и пласмент.

Аватар
караконджол

#28 Мнение от караконджол » 29 Яну 2018, 22:55

danaec написа:Каква застраховка, изпусне ли първия значи му е дощло е повече.От там на татък не можеш да разчиташ на него.
Ма това си е мое мнение, то и без това ножове не нося :D
Не.Зацепва.Пробвал съм.Закалената пружина е голяма работа.Отигинала е с халка.Спреш ли да опъваш-зацепва.Тънка работа-Средиземноморска.

Georgad

#29 Мнение от Georgad » 29 Яну 2018, 23:47

Данец ако случайно решиш да носиш ножове обади ми се.Ще ти подаря от моите.Ма гледаи да не е скоро,че нямам готов.

Аватар
караконджол

#30 Мнение от караконджол » 30 Яну 2018, 00:53

Аз пък нося.Пътувам много и опитвам екзотични дестинации.Такава ми е работата просто.Скъсвам се да ям манго,грейпфрути,лимони.И в куфара нося наваха.Предимно капаора неръждаема.Нарязала е половин тон лимони вече.

BUTTON_POST_REPLY