Боуи в проект и развитие

Или галерия за ръчно направени от Вас ножове, кании, дръжки и всичко свързано.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Правила на форума
Въф форума "Вижте какво и как направих!" се показват галерии със снимки на ръчно направени ножове, дръжки, кании и всякакви аксесоари за ножове от членове на форума. Покажете какво сте направили тук! :)

Не използвайте прекалено голям брой изображения, както и не публикувайте прекалено големи изображения, отнемащи много време за да се заредят.
Такива са изображенията по-големи от 200kb и размер по-голям от 600x600. Ако все пак се налага да въведете такова изображение, публикувайте го като линк!!!
Съобщение
Автор
Аватар
mitaka76

Боуи в проект и развитие

#1 Мнение от mitaka76 » 11 Фев 2018, 00:27

Нямам от доста време боуи в колекцията. В предвид това, че нашумяха последните години, та ми се прииска да си имам :) . С уговорката, че до момента не съм придвижил и на йота проекта от преди две години - даже го бях забравил, и освен една гола идея, не съм произвел нищо досега, все пак ще покажа за какво съм мислил.
Хрумна ми нож, с малко по-различна ръкохватка, такава която да има стабилен хват зимно време с ръкавици, без приплъзване, и също когато я ползвам - например при чистене на риби и всичко е омазано с кръв и лайна, да имам контрол. Изглеждаща, странно - тип скелет да речем, но и лесна за разглобяване и почистване. Също и да мога да поставя дървена такава или карбонова - нож с няколко костюма да го нарека. Малко тип лего. Две кании - мрежа неръждавейка с П профил за острието, или кожа за дървената ръкохватка. Направих си картонен макет, хареса ми, последва поръчка при ilio - благодаря му за прекрасната работа, и ...забравих да довърша. Ще започна със снимков материал от началото, като вече задействах останалите неща, които трябва да довърша и аз.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Продължението следващия уикенд.
Целта оправдава средствата

poison25

Re: Боуи в проект и развитие

#2 Мнение от poison25 » 11 Фев 2018, 08:28

Изработката е екстра ,ама що не си ковна едно сам. Иначе дизайна много грозен , за къв чеп направи такъв извит клиппойнт с това изкачване.

Аватар
mitaka76

#3 Мнение от mitaka76 » 11 Фев 2018, 10:43

:D как се кове рвл, казваш? Това да не е мотика :D

poison25

#4 Мнение от poison25 » 11 Фев 2018, 11:44

A, мислех ,че като не си написал каква е стомана ,е строго секретна.

Аватар
vlastelin

#5 Мнение от vlastelin » 11 Фев 2018, 13:36

На мен проекта ми харесва, давай напред.
Faber est quisque suae fortunae

Аватар
mitaka76

#6 Мнение от mitaka76 » 05 Окт 2019, 03:01

vlastelin написа:
11 Фев 2018, 13:36
На мен проекта ми харесва, давай напред.
Позавърших го... след години :) Сефте си ших и кания. Дизайните на ръкохватката и канията са си мои хрумвания. Според моите нужди. Металната ръкохватка ми я нарязаха на лазер, и понеже аз си я чертах, а с тези програми не съм на ти, после падна бая оформяне и пилене на външния контур. Дървената е слепена от две летви венге, но широкия танг не позволява много мърдане, та затова леко грубее. Иначе я финиширах с водна шкурка и я намазах със зехтин. Това имах подръка. За канията взех кожа, игли, конец и копчета от приятел който шие разни неща. Беше удоволствие да я направя, и сега съм се запалил и аз да си набавя материалите и да си шия :) Пооцапах я като за първа - черепче й одялах с дремела, поошарих я, детска радост както се казва. Понеже нямаше срокове - всичкото съм го побутвал за кеф когато се сетя и съм свободен, през това време си разчертах и поръчах заточваща система, по мое си усмотрение. Тежка - стабилна основа. Не е с револвиращ механизъм като руската профил, но пък на мен си ми върши работа. Може да се види някъде из по-долу публикуваните снимки. Сега съм поръчал от ибей разни камънаци и абразиви, да тествам. Заточващата система я поръчах 20 бройки, и досега съм сглобил 5 за приятели, да си точат кухненските ножове. Ако камъните които пристигнат работят читаво, може и да оборудвам останалите бройки за продажба.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Аватар
mitaka76

#7 Мнение от mitaka76 » 05 Окт 2019, 05:25

poison25 написа:
11 Фев 2018, 08:28
Изработката е екстра ,ама що не си ковна едно сам. Иначе дизайна много грозен , за къв чеп направи такъв извит клиппойнт с това изкачване.
Клиппоинта по принцип трябва да си е извит, иначе не е клип-поинт. Хвърляйте камъне на воля - освен клиппойнта - Бовие формата, другото си са моите виждания за нож за лична употреба. Калъфчето търпи още корекции - мисля си за хоризонтален хват на колана, та ще има промени пак.

crazyjob

#8 Мнение от crazyjob » 05 Окт 2019, 14:03

На мен лично повече ми харесва с дървената дръжка. Иначе браво много труд и напасване е паднало.

Аватар
vlastelin

#9 Мнение от vlastelin » 07 Окт 2019, 21:07

Koмбинирай сега дървото и металните разделители и ще ти дойде да си прережеш вените.

Аватар
mitaka76

#10 Мнение от mitaka76 » 07 Окт 2019, 21:21

vlastelin написа:
07 Окт 2019, 21:07
Koмбинирай сега дървото и металните разделители и ще ти дойде да си прережеш вените.
:D Всъщност сглобката е елементарна. Ако дървото, или какъвто и да е пълнеж между метала е изрязан на лазер - става за норматив. Ако се сещаш за хладилниците Мраз от комунизма - с алуминиевите им формички за лед - нещо подобно е.

Аватар
mitaka76

#11 Мнение от mitaka76 » 09 Окт 2019, 15:44

vlastelin написа:
07 Окт 2019, 21:07
Да ама се обезмисля идеята малко ако събера дървенията с метала... Кръстих си го туфейсър - двуличник. Не си ли се замислял за топлообмена на различните материи или сцеплението - все сфери на физиката. Зема да туря рог, две летви пътували със самолет, лепило и кокоши нокът за цвят... Ножа трябва да е инструмент, не дамска превръзка.

Аватар
vlastelin

#12 Мнение от vlastelin » 11 Окт 2019, 22:36

Не съм се замислял за топлообмена въобще. Замислих се за ножове на Кирил Игнатов (справка нета). Квото искаш турвай, шишарки слагат, пера, зъби. Ако искаш отваряй книгата на Баба Яга и стабилизирай нотки и клюнове по някоя рецепта, пак ще е по-добре от нефелната скелетонизирана дръжка с металните разделители, дето ще ти изръби ръката след работа с ножа.

Аватар
mitaka76

#13 Мнение от mitaka76 » 12 Окт 2019, 00:22

vlastelin написа:
11 Окт 2019, 22:36
Не съм се замислял за топлообмена въобще. Замислих се за ножове на Кирил Игнатов (справка нета). Квото искаш турвай, шишарки слагат, пера, зъби. Ако искаш отваряй книгата на Баба Яга и стабилизирай нотки и клюнове по някоя рецепта, пак ще е по-добре от нефелната скелетонизирана дръжка с металните разделители, дето ще ти изръби ръката след работа с ножа.
Ами то си зависи и от ръката. Ако ти е нежна ръчицата ще се изръби. Точно па тях пунтирам - розова дръжчица, кокаляна и ненам колко напудрена - една педя накъдрени, че сребце, че незнам каква ти педерастия, дръвца с цвят от гъзът на африкански глиган и 5 санта острие. Писах си като пич - за работа ЗИМА с ръкавици. И закопчаването на канията си е моя идея. Ако мислиш че това не е мое хрумване, а съм копирал кирил, мирил и т.н. ОК. Вижте какво и как направих се изроди с годините във вижте кой копирах, вижте ми канията ДЖОБ и ми вижте нашаререната ръкохватка. Имах подобни спорове вече с някои тук. Е - показах си моята идея - метална ръкохватка, здраво закопчана кания? Кое не е ясно и кое не е моя идея, че като даскали ми набивате чужди?

Аватар
mitaka76

#14 Мнение от mitaka76 » 12 Окт 2019, 00:30

mitaka76 написа:
12 Окт 2019, 00:22
vlastelin написа:
11 Окт 2019, 22:36
Вие пък какво толкова работите с тези ножове, освен да се сечете сухи пет годишни борчета?

Аватар
mitaka76

#15 Мнение от mitaka76 » 12 Окт 2019, 00:52

А пък и ножа си е лично мой - нито произвеждам ножове, нито продавам. Колко ще ми се изръби ръката сигурно те е преболяло щом па толкова...Извинявай че ще си наръбя ръката. Обещавам другия път да не го ползвам - Честна пионерска.

BUTTON_POST_REPLY