KnivesBG.com

Дата и час: 16 Дек 2017, 16:13

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 67 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Раници
МнениеПубликувано на: 29 Яну 2015, 02:23 
Аватар

Добре дошъл *DRINK*
Мерси за ревюто, тази TT Mission bag ми закова погледа... Ама и цената и не е малка, макар и да е нормална за този клас. Ще я сложа в watchlist-a и ще и мисля :D

Няма "фили" и "фоби", има хора и боклуци.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 29 Яну 2015, 02:46 
Аватар

*DRINK* *THUMBS UP*

Life is GOOD!

http://www.youtube.com/user/stefanwolf88

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 29 Яну 2015, 16:40 
Аватар

Джигит, то и аз не плувам в пари, само ги изразходвам едностранно.

Мишън баг-а е много удобна раница. Моите ТТ продукти ги купувам от две места - употребявани неща от немският ибей, а новите от тук-> http://www.asmc.de/en ето това им са шипинг цените до БГ:

"innerhalb EU
min. 17,00 € bis 5kg, 22,00 € bei 5-10 kg und 32,00 € bei 10-20 kg"

bis=дo

Цените са им както навсякъде другаде за ТТ, но 1-2 пъти в годината правят големи намаления - примерно 20% на всички стоки или единични Раници или чанти ги намаляват радикално. Примерно моят Mission Bag в каки го купих от там за 69,- евро.

Обикновено слагат 20% намаление по коледа и по великден. Аз периодично проверявам.
Есеншъл пак имам 2(една за жена ми и една за мен) и двете пак от там за 29,- евро. Не че е евтино в левове - 60 лева за една мини чанта, но на мен ми върши много работа тоя мъник, а кефа цена няма.

Инак съм се сдобивал и с много от раниците чрез размяна по немските форуми. Eberlestock го замених за две кукрита и един Spyderco.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 29 Яну 2015, 22:21 

Добро ревю на колегата Rigor Mortis .Ползвам някоя и друга раница,но предимно съм фен на Тасманийския тигър.Essential Pack е малка но наистина страшно удобна и функционална раничка.Раницата Trooper Pack на мен лично не ми е удобна единствено заради X-Lite системата.Двете презрамки са разположени близко една до друга и ако я нося с някаква дреха без яка ми се трият във врата.От въпросната марка най съм доволен от Обзървара.Дават я окола 20 литрова но е по-голяма.Има място за хидратираща система,компресионни каишки,дъждобран и свотоотразителен плат който при желание се закачва за нея и става видима от далеч.Има система която само с едно дръпване позволява достъпа до почти цялото съдържание на раницата.Здрава и ползвателна вещ.С два,три модулни тасманийски джоба за мен си е доста прилична раница.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 30 Яну 2015, 15:43 
Аватар

@ nemezis,

cъщият проблем го имах и аз в началото с Мишън-а и с още една раница. ТТ тендират да ги правят наистина много близки презрамките. Обаче негативният ефект при мен изчезва когато ползвам колана за кръста. Стегнеш ли го него се прехвърля тежеста към таза и рамената поемат малка част от товара, презрамките горе леко ги охлaвабвам и изобщо повече не ги усещам по врата. Разтварят се малко. То с ТТ раниците винаги има и едни инструкции за употреба :D - първо слагаш раницата на гърба, после стягаш поясният колан, после нагласяш презрамките и накрая гръдният ремък. това имам предвид http://www.tasmaniantiger.tatonka.com/e ... cktipp.htm

Обсървър-а има много странно окачване на презрамките към раницата - с едни колани. Някаква идея защо така са го конструирали? Аз имах една друга подобна Комбат Пак и не cxванах какви предимства може да има такова окачване *DONT_KNOW*
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 31 Яну 2015, 10:23 

Rigor Mortis написа:
@ nemezis,

cъщият проблем го имах и аз в началото с Мишън-а и с още една раница. ТТ тендират да ги правят наистина много близки презрамките. Обаче негативният ефект при мен изчезва когато ползвам колана за кръста. Стегнеш ли го него се прехвърля тежеста към таза и рамената поемат малка част от товара, презрамките горе леко ги охлaвабвам и изобщо повече не ги усещам по врата. Разтварят се малко. То с ТТ раниците винаги има и едни инструкции за употреба :D - първо слагаш раницата на гърба, после стягаш поясният колан, после нагласяш презрамките и накрая гръдният ремък. това имам предвид http://www.tasmaniantiger.tatonka.com/e ... cktipp.htm

Обсървър-а има много странно окачване на презрамките към раницата - с едни колани. Някаква идея защо така са го конструирали? Аз имах една друга подобна Комбат Пак и не cxванах какви предимства може да има такова окачване *DONT_KNOW*
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Това странното окачване всъщност се води "система"за бързо сваляне на раницата.Стискаш разкопчаваш двете катарами и раницата пада на земята.Но не е много функционална(поне за мен).В смисъл за да я използваш не трябва да си сложил кръстния колан и каишката на гърдите.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 05 Ное 2017, 02:49 

Отскоро съм с раница 5.11 Rush 72. Купих я, не защото я исках, а просто защото сдтарата ми багажна система сдаде ,,багажа", а същеврменно ми се очерава ходене до язовир ,,батак" и ми еше нужна раница. Моят фаворит винаги е бил CAMELBAK BFM, но в България / в момента / я няма. Съответно, насочих се към първата възможна уж 72 часовараница- тази на 5.11. Струва ми се слаба. аницата съм я натъпкал доволно, с два големи, групои мед пакета / аптечки /, MRE храни 8 пакета, 30-на ,,Snickers", ,,MARS", ,,TWIX", резервни дрежи / Два ппанталона на 5.11, риза и полар /, войнишко канче ,,Мил тек", копие на кончето ,,М-35", мнго батерии, въже 30 метра, отделно паракорд 50 метра, бетерии тип АА и тип ААА / около 100 броя /, горелки, запалки, 2 контейнера за вода 5 кутии с цигари, малки шампояне, два сгъаем триона...
сичко това го натъпках в раницата. Съответно същата е пълна до пръсване и ще видя как ще се представи на първия ,,поход"...
А, отдолу, подраницата към вързал и брадвичка ,с дължина 70 сантиметра..

Определено следващата ми раница, ще бъде истинсик ,,сървайвъл рюкзак", какъвто е Tas,anian Tiger G82 r.r Range
или BLACKHAWK S.O.F.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 67 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]