Мезеджия от Тинко

Ръчно изработени ножове, майстори. Впечатления, снимки, коментари, тестове.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

BUTTON_POST_REPLY
Съобщение
Автор
Аватар
batekrasi

Мезеджия от Тинко

#1 Мнение от batekrasi » 30 Май 2015, 12:12

Още един нож искам да ви представя днес - мезеджия от Тинко. Този нож го имам вече година и половина и е всеобщия любимец в кухнята. Всеки го ползва за каквото свари. Месо,зеленчуци ... всичко за каквото се сетите. В началото жената след като го ползваше и го хвърлеше в мивката ,за да го измие някога, аз подскачах от ужас, ставах измивах го внимателно и го подсушавах. След време осъзнах,че този нож просто не може да се повреди от това ,че е изцапан с домати, лимони или други "убийци" на стомана. Стоманата му е Елмакс и никога досега не са се появявали каквито и да е петна . Изключително лек и тъничък - малко над 2 мм, с много тънък режещ ръб ,този нож е създаден да реже. Режещата част е 10 см , а целия е 22 см. Чирените са от бял ханекс/дано не бъркам/ и са 10 см дълги. С мозаечни нитове. Винаги когато имаме гости всеки се изумява от красотата и режещите възможности на това чудо. Красив нож ,подходящ дори за изложба. На мен много ми прилича по форма на Барк Ривър Нортстар и затова ги снимах двата един до друг. Формата им е почти идентична.
Един от ножовете които никой в къщи не пази - жената и щерките режат с него върху чинии, тави ,ламарини, дъски ... изобщо не е мръднала тая пуста стомана. Мисля,че това е перфектната стомана за кухненски нож. За година и половина всекидневно ползване режещия ръб не е мръднал. Няколко пъти съм го минавал на строп и толкоз. Нарекох го "мезеджия" защото е тънък и минава през луканките като през масло, но всъщност това си е един универсален нож. Кания няма защото и не му трябва. Виси на магнитната лента, дреме в мивката или е в ръката на някой, който издевателства с него върху нещо си :) Нож-мечта .

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

smurten

Re: Мезеджия от Тинко

#2 Мнение от smurten » 28 Мар 2016, 12:59

Ама то голяма красота.