Иван Радев

Ръчно изработени ножове, майстори. Впечатления, снимки, коментари, тестове.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Съобщение
Автор
Аватар
Тошко

Re: Иван Радев

#16 Мнение от Тошко » 02 Мар 2013, 19:55

Ма кой тоя Иван Радев ве колежкее.
Аааа оня с висококачествената неръждаема ножарска стомана.
Ееее,той е майстор.
Аааа и колежкеееее,да му кажеш да попрочете малко тук и да види че същата стомана на 800градуса не се кали за ножове.

Аватар
marincheshki

#17 Мнение от marincheshki » 02 Мар 2013, 22:02

:D :D
Ако искаш да победиш целия свят, победи самият себе си.

baiivan3

#18 Мнение от baiivan3 » 02 Мар 2013, 22:03

Бре Тошко,ти отде извади информация за таз извънземна стомана,като не сме те чели да си излитал с некой кораб в орбита,пък то май там се учат тия работи. :D

Аватар
danaec

#19 Мнение от danaec » 03 Мар 2013, 07:50

Във феиса го има как кове, някои ако може да качи клипа че не съм се регистрирал.Ще видите за какво говори и ще си направите изводите.

poison25

#20 Мнение от poison25 » 03 Мар 2013, 10:05

В сайта му има инфо за висококачествената стомана и нейната твърдост.

Фирма ЕТ К Иван Радев се занимава с производство на ножове и режещи инструменти. Седалището е в село Костенец. Фирмата разполага с богата гама от продукти. ГОДНОСТ И КАЧЕСТВА НА НОЖОВЕТЕ Стоманата, която се използва за изработка на ножовете е висококачествена неръждаема 1.4116 Х45CrMoV15/X50CrMoV15. Химичният състав е: C – 0,45-0,55%, Cr – 14-15%, Mo - 0,50-0,80%, V- 0,10-0,20%. • Твърдост по Роквел 52-54. • Хромът съдържащ се в стоманата спомага за добрата твърдост, устойчивост на корозия и износоустойчивост . • Молибденът допринася за якостта и намалява крехкостта на метала. • Ванадият прецизира зърнестата структура и допринася за износоустойчивостта и твърдостта на метала. Това са и качествата на крайното изделие – ножовете – изработени от тази стомана. Всеки от ловджийските ножове се предлага с калъф, изработен от телешки бланк. Това го прави удобен за транспортиране и употреба. Дръжките на ножовете се изработват от еленов рог, или акациево дърво, което е импрегнирано в парафинова баня, за да е устойчиво на температурните промени и влага. Прочетете повече на: http://bitovi-metalni-izdeliya.bitovi-s ... z1TyKpKfIa

П.С> това го копнах от там.

Аватар
RAZORBLADE

#21 Мнение от RAZORBLADE » 03 Мар 2013, 21:02

Като се дистанцираме от мненията на колежката според мен фирмата прави добри ножове в този ценови клас. Някой ползвал ли е такива ножове и как се държат?
Иначе за визията - то се знае, че са се опитали да съчетаят модерен дизайн с търсенето за "българския нож" който така дъвкаме напоследък в други теми. Интересно когато някой американец направи отклонение от традиционно бауи то това се смята за Нео бауи или модерна интерпретация и хората го харесват. Когато обаче някой направи ловен нож с елементи от традиционни български ножове за 70 лв от среден клас стомана то веднага е оплют като боклук. Всичко е въпрос на интерпретация и дизайн, често продиктуван от клиентелата. А относно цената честно казано се възхищавам от това колко елементи, материали и работа има по тези ножове и че нож с тези материали на тази цена едва ли ще намерите. Не съм рекламно лице, но ако има следващ пост, то искам да е от личен опит с тези ножове преди да продължите с камъните.
Акълът в главата идва бавно и болезнено. Много е вероятно въобще да не се появи. Тогава ти остава само болката..........

http://nikovknives.com/
Изображение

baiivan3

#22 Мнение от baiivan3 » 03 Мар 2013, 21:18

Не съм напълно съгласен.Тук има малко повече манифактура от колкото ръчна изработка,реже се на лазер готова форма на острието,леят се почти готови гардове и т.н.
Виждал съм на живо няколко от тези ножове, ми как да кажа,конфекция са си,еднакви кусури имаха всичките.
Да не изпадам в подробности,но нямат това усещане за изпипаност в детайли.За стоманата,няма да говорим колко е хубава,но я рекламират все едно е най-добрата,пък ние я ползваме за гардове,разделители и пети.
Личното ми мнение е,че 70 лева за такъв нож няма да дам никога.И 50 даже няма да дам.Моите ножове от едно време дето ги имах подобни на тези,ги подарих (продадох) за по един железен лев.

Аватар
Тошко

#23 Мнение от Тошко » 04 Мар 2013, 02:40

Яска напълно съм съгласен с Бай Иван.
То лошо няма че се отливат гардовете,също не е лошо и на лазер да се режат остриетата,но предполагам всеки който прави ножове,и заточва такива,несъмнено му е попаднал такъв нож за заточване.Не си ли личи че е направено всичко за количество.
Не искам да умаловажа труда на хората.За всеки има място,но попитайте някой от клиентите си,дори за нож от същата стомана,дали отново би си купил нож от ...............
Още преди да се опитвам да правя ножове,имах такъв нож.Ходих често за риба и заниманието ми след като съм избелил някоя клечка и не кълве,беше да намеря равен камък и да го заточа.
Сухо твърдо дърво без да получа вертикален рикърв,не можех да отрежа.И аз го подарих на някой моя.
Миро,ако сметнеш трий,но не се сдържах.

Аватар
danaec

#24 Мнение от danaec » 04 Мар 2013, 08:44

да ме прощавате, но клипа не е за Иван.
http://www.youtube.com/watch?v=7HzXsph0AxI

STONE COLD

#25 Мнение от STONE COLD » 04 Мар 2013, 13:18

danaec написа:да ме прощавате, но клипа не е за Иван.
невидяж кога е написал буквите варху ножа аи рога го отряза дражката не видях дая ошлаифа.Изкам такав клип ДЯДО БЛАГО да направиии ,,, МАИСТОРА... ]:->

Аватар
marincheshki

#26 Мнение от marincheshki » 04 Мар 2013, 13:54

STONE COLD написа:
danaec написа:да ме прощавате, но клипа не е за Иван.
невидяж кога е написал буквите варху ножа аи рога го отряза дражката не видях дая ошлаифа.Изкам такав клип ДЯДО БЛАГО да направиии ,,, МАИСТОРА... ]:->
Колега, абе пишо по-грамотно, нищо не се разбира от постовете ти.
Ако искаш да победиш целия свят, победи самият себе си.

Аватар
RAZORBLADE

#27 Мнение от RAZORBLADE » 04 Мар 2013, 18:42

Това вече е друго. Ако термообработката е съсипана и ножа не става за работа значи нещата са ясни. Това е, просто исках опит от първа ръка за тези ножове. Тошко, мерси за информацията. *THUMBS UP* Нататък всички сами си правете изводите за качеството. Не защитавам фирмата или нечии интереси, само исках да се изясни всичко защото и на мен ми беше интересно на какво ниво са. Жалко, че толкова труд по леене, напасване полиране са отишли напразно.
Акълът в главата идва бавно и болезнено. Много е вероятно въобще да не се появи. Тогава ти остава само болката..........

http://nikovknives.com/
Изображение

baiivan3

#28 Мнение от baiivan3 » 04 Мар 2013, 21:25

Напасването,поне на бройките на които съм попадал,не е на високо ниво.Термо обработката явно и тя,идвал ми е нож за точене,направен като трион,сериозни щръбки през 1-2 мм.Собственика каза,че се получило след,леко тръкване с масат.За мен е необяснимо,но не мога да твърдя и че е истина,не съм го видял с очите си.Ако ми попадне пак такъв нож,ще снимам,но вероятно ще е към началото на ловния сезон.

Аватар
Black Wolf

#29 Мнение от Black Wolf » 09 Мар 2013, 09:08

Хора, това просто е доказателство, чме ножарската култура на потребителите на ножове в България е много зле. Явно има доста хора купуват такива ножове и голяма част от тях вероятно си мислят, че имат един много хубав нож. :D
Самият факт, че се рекламира стомана, която е най-ниския възможен клас от "ножарските" като нещо кой знае какво говори, че продукцията е предназначена за хора, които не разбират. ;)

Аватар
BorisPetrov

#30 Мнение от BorisPetrov » 09 Мар 2013, 09:35

Според мен - чест му прави на човека, че на такава възраст продължава да прави ножове!
Ако беше по-млад със сигурност щеше да е и по-гъвкав и възприемчив, за да се научи да работи с по-новите прахови стомани. Ама той човека е научен по един начин да работи, с един материал и това може и го прави.
Напасването - майната му - реже ли ножа?
МОЯТ ЛЪК - Българският форум за лъкове от естествени материали
Traditional Bulgarian Knives - Фейсбук страница за традиционни български ножове
Bulgarian Knives Bazaar - Българска фейсбук страничка за свободна търговия на ножове!

BUTTON_POST_REPLY