Знаци, щемпели, лога - регистър

Ръчно изработени ножове, майстори. Впечатления, снимки, коментари, тестове.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Съобщение
Автор
Аватар
nikolai4ou

Re: Знаци, щемпели, лога - регистър

#16 Мнение от nikolai4ou » 15 Фев 2018, 18:43

Вдъхновен от това клипче:

Днес в Мания принт на плотера ми изрязаха един лист А4 с шаблончета...към 140 излязоха :D
Направих една проба набързо. На сатен финиш ще стои по-добре, отколкото на тая порьозна повърхност. :)
Изображение

asenvr

#17 Мнение от asenvr » 15 Фев 2018, 19:16

Изображение
Изображение
Изображение
Трите букви са АVR Асен Враца с или без околожка ,поставям ги с ецване от 2007 год.

Аватар
gospodarski

#18 Мнение от gospodarski » 17 Фев 2018, 02:56

nikolai4ou написа: Днес в Мания принт на плотера ми изрязаха един лист А4 с шаблончета...към 140 излязоха :D
А колко горе долу струва и какъв тип файл трябва да се занесе???
Много въпроси, ама ако ми изрежат 140 шаблона ще си имам до живот, та даже и от двете страни на острието да слагам :)
Когато погледнеш към Витоша ти иде да цитираш Вазов. Когато се обърнеш към София ти иде да цитираш Стоичков... (цитат от Аламинут)

Аватар
nikolai4ou

#19 Мнение от nikolai4ou » 17 Фев 2018, 14:07

gospodarski написа:
nikolai4ou написа: Днес в Мания принт на плотера ми изрязаха един лист А4 с шаблончета...към 140 излязоха :D
Много въпроси, ама ако ми изрежат 140 шаблона ще си имам до живот, та даже и от двете страни на острието да слагам :)
5 български лева :) Файла трябва да е Corel Draw-ски, ако срещнеш ядове, ще асистирам :)

Аватар
gospodarski

#20 Мнение от gospodarski » 20 Фев 2018, 00:26

nikolai4ou написа:
gospodarski написа:
5 български лева :) Файла трябва да е Corel Draw-ски, ако срещнеш ядове, ще асистирам :)
А, с Corel Draw се справям по-добре отколкото с ножовете :)
Времето, което отнема е същото, само стъргането е по-малко :)
Когато погледнеш към Витоша ти иде да цитираш Вазов. Когато се обърнеш към София ти иде да цитираш Стоичков... (цитат от Аламинут)

Аватар
evgeni

#21 Мнение от evgeni » 11 Апр 2018, 13:18

Ножарски пленер Работилницата, "Сопот 2018"

Лого:
Изображение

Логото представлява стилизирано изписване на името на гр. Сопот под формата на нож. Добавена е годината 2018 и допълнителната марка (плътно кръгче) за годината.
Автор на логото: Евгени Димов
Идея за допълнителна марка: Ивайло Семков

Щемпел :
Изображение

Щемпелът е логото на пленера, ширина 12 mm,
с допълнителна марка - плътен кръг с диаметър 3 mm , заместваща "2018г."

Отразено в регистъра на логата и клеймата на пленери "Работилницата"
Изображение

Изображение . . . . . . . . . . . . . ас по социалните мрежи : Изображение Изображение Изображение Изображение

Терзиев

#22 Мнение от Терзиев » 23 Май 2018, 15:21

nikolai4ou написа:
17 Фев 2018, 14:07
gospodarski написа:
Здравей колега, казвам се Димитър.
Направих опит да пиша по мейла на Мания принт за да ги попитам какво е нужно за да ми направят и на мен такива Шаблони, но нещо не ме отразиха. Можеш ли да ми кажеш как се комуникира с тях и какво всъщност е нужно. Какво представлява файла който им даваш. Извинявай, но няма кого да питам. Ако имаш време . Благодаря предварително.
Поздрави.

Аватар
nikolai4ou

#23 Мнение от nikolai4ou » 24 Май 2018, 14:45

Терзиев написа:
23 Май 2018, 15:21
nikolai4ou написа:
17 Фев 2018, 14:07
gospodarski написа:
Здравей колега, казвам се Димитър.
Направих опит да пиша по мейла на Мания принт за да ги попитам какво е нужно за да ми направят и на мен такива Шаблони, но нещо не ме отразиха. Можеш ли да ми кажеш как се комуникира с тях и какво всъщност е нужно. Какво представлява файла който им даваш. Извинявай, но няма кого да питам. Ако имаш време . Благодаря предварително.
Поздрави.
Няма грижи :)
Аз винаги съм им звънял по телефона, винаги вдигат. Ще обясня всички стъпки.
Първо, начертах си в Аутокад следното:
Изображение
Представи си, че това е лист А4, всичко е в реален мащаб 1:1. После за да се вкара в Corel Draw, се експортва от Autocat във DXF формат. после тоя файл се импортва в Corel Draw и през него се сейва като класически Corel Draw-ски файл, но по-добре по-стара версия, понеже може да ползват по-стара в самия копирен център. Занасяш им го на място на една флашка и от там е лесно. Плотера реже по самите линийки- където има линийка, това ще бъде срез.
Бих асистирал с техническата част, ако имаш нужда, пиши ми едно лично с телефон. :)

BUTTON_POST_REPLY