KnivesBG.com

Дата и час: 17 Дек 2017, 11:08

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 102 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2017, 23:16 
Аватар

KirilVM написа:
suckerpunch написа:
Другият вариант е -- правите ново лого, по-готино, по-модерно, и той си остава с "ножката" да си се радва на тарикатлъка.

Честно казано мен по-ми харесва вариантът с хибридната война - постоянно очерняне на бай Стоян, така че всеки един, който напише "Стоян Андонов" в Гуглето, веднага да види тази тема. Засега сме на пето място, но имаме шанс да се борим за първо. Просто трябва малко постоянство.

Съмнява ме този господин да е активен онлайн и клиентите му да идват от Google. Най-вероятно туристи от Германия му купуват някой друг нож по изложбите.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2017, 23:18 
Аватар

RAZORBLADE написа:
suckerpunch написа:
Патент на лого струва около 1000-2000 лв. за България, и около €1500-2000 за Европа. Като не сте си платили патента, как очаквате нещо "да е крадено"? Всеки е свободен да си ползва каквото иска.

Трябва да имате някакви векторни файлове, оригиналните, където се правили логото, и после на съд да се докаже, като гражданско дело предполагам. И много ме съмнява някой да се занимава с някакво си лого, което не е на някаква голяма корпорация, а на форум.

Ако не се разберете с добра дума, съмнява ме, че по законов път може да се направи нещо.

Другият вариант е -- правите ново лого, по-готино, по-модерно, и той си остава с "ножката" да си се радва на тарикатлъка.

Прочети темата отначало. Регистрация се изисква само за търговска марка. Това се води един вид произведение на изкуството. Песни, лога, картини, скулптури. Ти представяш ли си художниците да си регистрират всяко едно произведение? А цял форум да отстъпи логото си на един измамник! Ти май не си за този форум. :D

Аз просто бих сменил логото с по-добро. Поставям клопката. И ако той отново смени логото, "ъпгрейдне" отново с кражба, тогава вече могат да се вземат сериозни мерки. И е добре в такива случаи да се пазят оригиналните файлове -- .AI, .PSD и т.н.

От написаното от него, изглежда, че просто не му пука. Колкото и зле да звучи, в момента му правите добра реклама като го индексирате. Аз може и да не съм за този форум, но някои други хора може би не са за интернет.

Просто му правите името известно. Все ще се намери "човек от село", на който не му пука за този форум, или ще го изкарат мъченик, че сте му конкуренция, и е толкова читав, че всеки го напада без причина и прочее.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 19 Авг 2017, 08:19 
Аватар

Такива хора сами са си виновни като си купят цигански нож за 250 лв. :D Не ми е зор да го санкционирам на всяка цена. Логото е това и няма да бъде сменяно никога. Все едно Пикасо да си смени името си с друго, по-добро, щото някой му копирал картината. Отново говориш в абсурди, приятелю. Какви капани, какви пет лева. Кражбата е факт.

http://nikovknives.com/
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 20 Авг 2017, 20:40 

Изображение

Този "майстор" го видях на фестивала на народната носия в Жеравна. Беше разпънал сергията до пътя на входа на селото,извън зоната на фестивала. Според мен,от него нож може да си купи само човек, който си няма и грам понятие от това сечиво.
Всичката му стока е толкова бутафорна и недоизкусурена,че няма на къде!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 20 Авг 2017, 21:19 

Огромна част от хората си нямат хабер от ножове, най-малкото е че се зарибяват от реклами на WS Teleshop и Delimano. Никакъв проблем не е за праховия ковач да ги обезвъглероди.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 20 Авг 2017, 21:58 
Аватар

SID написа:
Изображение

Този "майстор" го видях на фестивала на народната носия в Жеравна. Беше разпънал сергията до пътя на входа на селото,извън зоната на фестивала. Според мен,от него нож може да си купи само човек, който си няма и грам понятие от това сечиво.
Всичката му стока е толкова бутафорна и недоизкусурена,че няма на къде!

То това е да не плаща такса на фестивала. :D

http://nikovknives.com/
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Авг 2017, 21:27 
Аватар

Отдавна не бях влизал във форума и тази тема доста ме поразвесели... бива да си ментален инвалид но някои хора са просто таланти... :D Да се разпиша и аз пък нека ме съди - Стоян Андонов - крадец, лъжец, измамник и подлец! Оле, оле, оле! :D

Няма "фили" и "фоби", има хора и боклуци.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 28 Авг 2017, 20:39 
Аватар

Djigit написа:
Отдавна не бях влизал във форума и тази тема доста ме поразвесели... бива да си ментален инвалид но някои хора са просто таланти... :D Да се разпиша и аз пък нека ме съди - Стоян Андонов - крадец, лъжец, измамник и подлец! Оле, оле, оле! :D

:D :D :D Само рзвесели ? На мен ми се очертава любимата дъвка.Че е уникум-няма спор,требе да си много,ама много прост така да си го набиеш.Форума е от най-старите,да не кажа най-стария и до откраднеш логото е като да отвориш сладкарница,да сложиш пакетирано лайно на витрината и да се чудиш що нема клиенти,да го еба. Ама явно пича е тъп и упорит.Лично аз ако имам път ще мина да го видя.Ясно че няма да купя нищо,ма ще е супер да ме просветли на тема ножарство.Със сигурност ще снимам,защото не престъпно деяние.Опитвам се да не злобея,не ми отива,ама едва се сдържам да не обявя награда/неква ножка/ за всеки направил готини снимки и говорил с този така забавен чиляк.Лично пред всички моля официално админа да не закрива темата.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 06 Сеп 2017, 22:10 

А днес по Дестинация.бг даваха филм за него.
Даже с образователна цел изкова едно ножле. Нещо чирака се дънеше, ама ....
Каза, че имал над 60 лично негови разработки и форми. За съжаление си няма собствена разработка на лого, ама ....
Направо удари гледащите - знаел си рода от 6 века, и все ножари. Къде, къде по-големи капацитети казват, че в българските родове не могат да се преследят преди 1800-1850, просто няма писменни сведения за населението, турската администрация не водела поименни списъци. Тоя ще трябва и екстрасенс да е.
А като каза, колко време му е необходимо за изработката на един нож .... май кара на фотосинтеза.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 06 Сеп 2017, 23:59 
Аватар

Ей за тва става дума,родата на човека преди 6 века е патентовала логато,а Рейзъра го е свил шанаджийската и ни менти брутално.
Стара африканска поговорка гласи че доде лъвът не се научи да пише-всяка история ще хвали ловеца.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 20 Сеп 2017, 18:50 
Аватар

Прилича на селяк. Това ако е "работилницата му"... *pleasantry*
Двете шишета от бира отстрани обясняват всичко.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 04 Ное 2017, 01:50 
Аватар

https://www.facebook.com/stoyan.andonov.54

Следите ли му на човека , с главно Мастор изявите и интервютата... Абсолютен и пълен абсурд. Не ходи по никакви изложения, а по селски есенни панаири. ТОВА не са ножове , или кании а някакви имитации. Платени рекламки, интервюта в кавички със селските квачки на местните телевизии. От скоро кове и дамаск, пистолети рациклирал, пак в кавички, щото показва само револвери с чамови чирени и болтове филипс и преподавал в университета %) %) %) Ама пък си има майсторско свидетелство :-! :D а де. Хем тъй, хем тъй - като на азиса малко работата

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 102 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]