KnivesBG.com

Дата и час: 20 Авг 2017, 18:13

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 93 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 08 Юни 2017, 09:55 

RAZORBLADE написа:
Бургуджиите такъв им е стила, момчета. Панаирджийските ножове няма как да са пипнати и без дефекти. Андонов им изкупува продукцията на безценица. И аз не бих се старал в такива случаи. Това кафявото кравешки рог ли е та така е разлюспило?

Не не е кравешки рог ,гитенакс е едно време го слагаха в ел.таблата.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 08 Юни 2017, 10:01 

Гитенакса е истинския материал за дръжка на нож. :D

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 08 Юни 2017, 18:00 

Огромно впечатление ми направи това "шведска карбонова стомана 440 Ц" :-|

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 22 Юли 2017, 21:19 
Аватар

Преди малко ми се обади един приятел. Пита ме дали съм чувал за Стоян Андонов. Каза, че се срещнал с него и онзи започнал да му предлага да си купи нож от него. След като моя човек му казал, че и в Плевен си има майстори и че сме причтели, Андонов му казал, че ме знае също така знаел, че сглобявам готови остриета с някакви си мои дръжки. Знаел, че остриетата ги поръчвам от чужбина и затова ми били скъпи ножовете. След това му предложил ей това извращение за 250лв.

Изображение

След като накарах моя човек да пита за РВЛ34, оня му казал, че само стоманата е 500лв. и затова ножът ще струва доста.
В последствие разбрах, че Андонов ще идва в Плевен покрай някакъв празник на меда, та май ще взема да спретна един нож и ще отида да го навестя този вреден елемент.
Забравих да спомена, че казах на моя човек да предаде на Андонов, че аз и всички от Knivesbg форума пращаме на майка му много поздрави.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 23 Юли 2017, 18:21 
Аватар

Май те сбъркал с Кирил Игнатов. Ма си е за бой работата.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 23 Юли 2017, 18:24 
Аватар

Киро, като се видим отново, бирата е от мене. *DRINK* Баси, да почна и аз моите ножове от RWL34 така да ги продавам..... размечтах се. Гугъла вече изкарва тази тема на 5 място. *YAHOO* *DANCE*

http://nikovknives.com/
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 24 Юли 2017, 06:31 
Аватар

vlastelin написа:
Май те сбъркал с Кирил Игнатов. Ма си е за бой работата.

Да ти кажа честно, Кирил Игнатов е на няколко светлинни години пред мен в ножоделието. Преди няколко години и за него ми казаха същия лаф - само дръжките правел, а остриетата ги взимал готови. Човекът не знаеше, че се познаваме с Киро и даже щеше да ми покаже сайта, ама аз нЕмах нерви и му теглих една майна.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 31 Юли 2017, 09:49 
Аватар

Пичове, с радост ви събщавам, че нашият общ приятел бай Стоян редовно чете темата си тук. Може би това е вид нарцисизъм, подправен с малко мазохизъм, а може и да е нягоя друга сложна думичка от дебелите книги по психология, която аз не знам. Но е факт, че тази сутрин около 02:00ч. е писал на моя човек едва ли не да му търси сметка защо ми е казал. И даже мислел да не идва на изложението в Плевен, защото се бил притеснявал за живота си. *ROFL* :-| (справка - предишния ми пост, че ще направя един нож и ще отида да го навестя).
Напрово буди недоумение каква висока самооценка има този мъж - да си въобразява, че бих му посегнал физически, защото е откраднал логото на форума и е казал, че правя ножове с готови остриета!
Затова обяснявам единствено и само за Стоян (понеже знам, че чете внимателно) - повечето хора тук (включително и аз) сутрин рано, когато сме още сънени и нервни, можем набързо и без да се стараем много, да ниправим нож с по-дабри качества и напасване от твоите. А на изложението ще дойда да сравним моите ножове с твоите, че ме засегна на селска чест!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 31 Юли 2017, 10:13 
Аватар

И аз имах възможност да видя от ножовете на въпросният господин Андонов и мога да кажа от това което видях като качество на изработка,че аз дето не ги правя много хубави неговите бяха по зле.Пример:на един нож за дране със полиран финиш поне на две места видях деруги от ламела много видими при това,но то затова сигорно се предлага на цена от 70лв за нож от стомана D2.Самото пасване на чирените също не беше на ниво.Като извод мога да кажа,че не ми харесва качеството и незнам точно той ли ги прави,защото ако е така много кофти за него или си мисля,че някой не толкова опитен му ги прави за него.Също ми направи впечетление,че него не го видях на центъра в Пловдив,а имаше някаква жена и най интересното,че тая табела с надпис ножар и логото бяха сритани отдоло под тезгяха на сергията

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 31 Юли 2017, 17:10 
Аватар

Патент на лого струва около 1000-2000 лв. за България, и около €1500-2000 за Европа. Като не сте си платили патента, как очаквате нещо "да е крадено"? Всеки е свободен да си ползва каквото иска.

Трябва да имате някакви векторни файлове, оригиналните, където се правили логото, и после на съд да се докаже, като гражданско дело предполагам. И много ме съмнява някой да се занимава с някакво си лого, което не е на някаква голяма корпорация, а на форум.

Ако не се разберете с добра дума, съмнява ме, че по законов път може да се направи нещо.

Другият вариант е -- правите ново лого, по-готино, по-модерно, и той си остава с "ножката" да си се радва на тарикатлъка.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 31 Юли 2017, 19:10 
Аватар

suckerpunch написа:
Патент на лого струва около 1000-2000 лв. за България, и около €1500-2000 за Европа. Като не сте си платили патента, как очаквате нещо "да е крадено"? Всеки е свободен да си ползва каквото иска.

Трябва да имате някакви векторни файлове, оригиналните, където се правили логото, и после на съд да се докаже, като гражданско дело предполагам. И много ме съмнява някой да се занимава с някакво си лого, което не е на някаква голяма корпорация, а на форум.

Ако не се разберете с добра дума, съмнява ме, че по законов път може да се направи нещо.

Другият вариант е -- правите ново лого, по-готино, по-модерно, и той си остава с "ножката" да си се радва на тарикатлъка.

Прочети темата отначало. Регистрация се изисква само за търговска марка. Това се води един вид произведение на изкуството. Песни, лога, картини, скулптури. Ти представяш ли си художниците да си регистрират всяко едно произведение? А цял форум да отстъпи логото си на един измамник! Ти май не си за този форум. :D

http://nikovknives.com/
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 31 Юли 2017, 19:14 
Аватар

suckerpunch написа:

Честно казано мен по-ми харесва вариантът с хибридната война - постоянно очерняне на бай Стоян, така че всеки един, който напише "Стоян Андонов" в Гуглето, веднага да види тази тема. Засега сме на пето място, но имаме шанс да се борим за първо. Просто трябва малко постоянство.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 31 Юли 2017, 20:06 
Аватар

suckerpunch написа:

Мисля че бъркаш логото с търговска марка.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 31 Юли 2017, 20:44 

Бърка, и още как. Ако беше прочел цялата тема, нямаше да пише глупости.

Да се приеме за ъп. :D

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 31 Юли 2017, 21:21 
Аватар

Всъщност, не е лошо Администратора да сложи някъде в долната част на сайта и на форума текст, изясняващ авторските права. Аз лично съм приел creative commons licence - всеки може да ползва материалите с некомерсиална цел, като посочи източника. Имал съм няколко 'взаимствания' на снимки, но след писане на е-майл и посочване на правилата за споделяне, веднага следваше извинение и то не от случайни медии.

Отделно на въпросният господин може да се предяви жалба в Комисията за Защита на Конкуренцията за въвеждане в заблуждение на клиентите, карайки ги да мислят, че е член или представител на форума, глобите са от порядъка на 10-30% от оборота за годината.
Ако пък ви се занимава, на всяко изложение където ходи, може да пускате жалба до Комисията за Защита на Потребителя, че не издава касова бележка и че примерно дава неверни сведения за продукта и лъже за качеството. гарантирано ще го посетят.
За данъчни не подсещам *CRAZY*

(както е речено: на зла круша - зъл прът)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 93 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]