Предложение към модератора

Форум за форума. Съвети към организация, идеи за нови форуми и други.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

BUTTON_POST_REPLY
Съобщение
Автор
Аватар
batekrasi

Предложение към модератора

#1 Мнение от batekrasi » 07 Сеп 2016, 22:11

Предлагам в раздел "Майсторски дюкян" да няма "заковани" теми. Причините са две и според мен са основателни.
1. Не е честно спрямо половината майстори едни теми да са заковани, а други да не са. Лично аз , така и не виждам логика в това решение.
2. Трудно се виждат евентуални нови публикации, по простата причина, че ако темата ти не е закована, то поста ти излиза някъде по средата на цялата тема и за евентуалния купувач е трудно да види новото предложение.

Аватар
RAZORBLADE

Re: Предложение към модератора

#2 Мнение от RAZORBLADE » 07 Сеп 2016, 22:48

Batekrasi, за нови мнения има бутон Виж новите мнения Да не говорим,че едни теми са на определени майстори. Което ще рече, че там може всеки да следи какво е направил майстора за продажба. Незакачените теми са за хора, които имат само едно или две неща за продажба и нямат намерение да продължат с предлагането на изработени от тях неща. Ако някой иска темата да му е закачена - ще е закачена. Има майстори,които конкретно ми писаха, че не искат темата да е закачена, защото имат две-три неща и не смятат да продават повече или скоро още неща. Ако някой от майсторите иска да му закача темата, мога да го направя. Тука няма дискриминация, ако ти така си го видял.
Акълът в главата идва бавно и болезнено. Много е вероятно въобще да не се появи. Тогава ти остава само болката..........

http://nikovknives.com/
Изображение

Аватар
batekrasi

#3 Мнение от batekrasi » 07 Сеп 2016, 23:13

аз като член от няколко години се ориентирам трудно за новите постове на който и да е, представям си новите членове как се ориентират ... във всяка тема новите постове са най-отгоре, тук обаче не е така. Новите постове са или отгоре или след 12-тата тема.
Пък и все така недоумявам - за какво е това "закачване" ??? Темата е за ВСИЧКИ майстори, какво означава закачен или незакачен.
Това исках да кажа, нищо друго ...
А иначе ти си решаваш.
Но според мен всички, които правят ножове и са заслужили мястото си в "майсторски дюкян" трябва да са равнопоставени. Или са "закачени" или не .

vesko

#4 Мнение от vesko » 08 Сеп 2016, 00:22

Майсторски дюкян е за хора изработващи определени изделия и са известни с това което изработват и предлагат като предмет или услуга, било то нож, калъф, обработка на материали като например кожи, дърво, гравиране, резба и имат какво готово да покажат и предложат. За целта е нужно да има някаква специфична ръчна или машинна обработка върху изделието и то да има отличителните качество, белези и стил на съответният майстор или човек предлагащ дадена услуга/ръчно направена стока.Цитирам Ясен.

Моите предложения ....
3.Заглавията на темите да бъдат само от име и фамилия тире и ник неим .
Пример Веселин Велев - vesko
4.Да няма теми с единични продажби с заглавия от сорта продавам нож ръчна изработка.
5.Да няма теми с питания търся майстор за еди какъвси нож ,питания цена услуга и други подобни.
6.Ако някой иска в заглавието на темата му в скоби може да пише какво изработва.
7.Да няма теми с търгове .
Нека поне в един раздел да има ясни правила и да се спазват от всички и да има равнопоставеност .

Аватар
RAZORBLADE

#5 Мнение от RAZORBLADE » 08 Сеп 2016, 08:18

Добре, единичните продажби стават нежелателни или ако се случват да си стоят в темата на съответния майстор. Да няма "плаващи" теми с единични продажби. Ако има такива да стават в КУПУВА/ПРОДАВА. Вече разкачих всички теми. Въпреки това, мястото на кой ред не е показателно за активна тема. Непрочетените теми са в оранжево. Прочетените са в сиво. Има много признаци по които може да се ориентира човек.
Акълът в главата идва бавно и болезнено. Много е вероятно въобще да не се появи. Тогава ти остава само болката..........

Изображение

vesko

#6 Мнение от vesko » 08 Сеп 2016, 08:28

Моето мнение е че в заглавието на темата в майсторския дюкян трябва Задължително трябва да присъства името и фамилията на съответния мяйстор,защото майсторлъка се вижда от работота а гаранцията от името на майстора.
Нека да има по широка дискусия и тогава да се правят промени в правилата .

Аватар
RAZORBLADE

#7 Мнение от RAZORBLADE » 08 Сеп 2016, 08:43

Чакам още предложения.

Изображение

Аватар
kr.bonev

#8 Мнение от kr.bonev » 08 Сеп 2016, 08:59

Съгласен съм с batekrasi ,и аз трудно се ориентирам и намирам последните мнения в тази тема. На vesko предложенията са точно на място - подкрепям.
Не вземай живота твърде на сериозно, жив от него няма да се измъкнеш !

Аватар
Angel

#9 Мнение от Angel » 09 Сеп 2016, 10:28

Защо да няма търгове? Търговете са хубаво нещо, особено ако са благотворителни...

Аватар
RAZORBLADE

#10 Мнение от RAZORBLADE » 09 Сеп 2016, 13:17

Търговете да бъдат в Мероприятия и организация или Купува Продава. Това обаче оставя майстора със тема без възможността да даде свое изделия на търг. Освен в рамките на неговата си тема.

Изображение

Battadan

#11 Мнение от Battadan » 09 Сеп 2016, 17:28

И аз съм ЗА търговете.
Има ли проблем с тях, че да се премахват?

vesko

#12 Мнение от vesko » 09 Сеп 2016, 18:50

За благотворителните търгове и който и раздел да се намират няма да са проблем .
Мисълта ми беше да няма теми с единични продажби включително и единични търгове (Да уточним става въпрос само за майсторския дюкян) .
Ако искате да могат да се предлагат предмети (само ръчно изработени готови изделия, а не заготовки примерно )Ясен може да направи тема само за търгове да я направи закачена и в нея всеки да може да предлага предмет на търг.Срок на търга примерно една седмица и докато трае търга друг предмет да не се предлага докато не завърши започналия т.е. да няма два търга едновременно че става голяма каша.
И едно предложение за купува и продава да имаме право на две активни теми ,но само ако се продават коренно различни неща.Между другото тава е най-често нарушаваното правило във форума .Постоянно виждам по две или три теми на един потребител една след друга с имената на различните видове фолдери.

BUTTON_POST_REPLY