Относно големината на снимките.

Форум за форума. Съвети към организация, идеи за нови форуми и други.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

BUTTON_POST_REPLY
Съобщение
Автор
Аватар
Тошко

Относно големината на снимките.

#1 Мнение от Тошко » 14 Апр 2015, 11:49

Прави ми впечатление,че доста хора,стремящи се покажат повече детайли в снимките си,ги качват с голям размер.
Нищо лошо,хубаво е да се види,но при преглеждане от смартфон а и не само,трябва да си обикаляме дисплеите и да движим мишките докато ни се завие свят.
Моля хората,които качват такива детайлни снимки,просто да копират линк под нормалната за форума снимка,и ако някой иска да види нещата по детайлно,просто ще си го отвори.

Аватар
woody

Re: Относно големината на снимките.

#2 Мнение от woody » 14 Апр 2015, 19:44

Идеята е чудесна. Непрекъснато си смалявам изображението на екрана, за да мога да видя подобни снимки. После пък увеличавам, за да мога да прочета текста.... Не че и аз не пускам чаршафи от време на време де. Ама вече с линк, обещавам.
Пътечка към сайта ми:............... http://www.mk-jewel.com/index-bg.html[/url]

Аватар
r3nt3r

#3 Мнение от r3nt3r » 14 Апр 2015, 19:52

Може да се цъкне един css код който да ги оразмерява спрямо големината на екраните ви. Но за тая работа трябва Ясен трябва да редактира малко по кода на форума. Аз с удоволствие бих му помогнал стига да има времето. :)
LZ1AWK

"Бѫди възторженъ идеалистъ : смѣлъ до безумство, влюбенъ въ България до фанатизъмъ, честенъ до самопожертвуване!" - Борисъ Дранговъ

https://r3nt3r.com

Аватар
bossos

#4 Мнение от bossos » 14 Апр 2015, 19:59

едно допълнение:
на повечето ресурси за постване на снимки се предлага опцията: <Thumbnail for Forums>

Изображение

лесно и удобно, на малко място може да се представи цяла галерия без да се затрудняват колегите при преглеждане

Изображение Изображение Изображение
Опита, знанията, мъдростта идват с възрастта,
при повечето хора възрастта идва сама

BUTTON_POST_REPLY