предложение за купува-продава

Форум за форума. Съвети към организация, идеи за нови форуми и други.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

Съобщение
Автор
Аватар
martin_yy

Re: предложение за купува-продава

#16 Мнение от martin_yy » 25 Ное 2015, 21:16

woody написа:Подкрепям мнението да има различни раздели за ръчно изработени и за фабрични ножове.
Да де ама вчерашният нож, който конкретно предизвика смут, влизаше в графата "ръчно" изработен.

Аватар
woody

#17 Мнение от woody » 25 Ное 2015, 21:49

Не съм обърнал внимание на точно този смут. :D Предложението е принципно и аз го подкрепям като такова.
Пътечка към сайта ми:............... http://www.mk-jewel.com/index-bg.html[/url]

AVITOHOL

#18 Мнение от AVITOHOL » 25 Ное 2015, 22:00

woody написа:Подкрепям мнението да има различни раздели за ръчно изработени и за фабрични ножове.
*THUMBS UP*

asenvr

#19 Мнение от asenvr » 25 Ное 2015, 22:11

Аз също подкрепям да се разделят продажбите на ръчно изработени и фабрични ножове в отделни раздели.

vesko

#20 Мнение от vesko » 25 Ное 2015, 22:28

Хубаво да се разделят обявите за ръчно и фабрично изработени ножове, обаче възниква въпроса какво правим с другите обяви в раздел купува продава.Аз съм отскоро във форама не знам как стоят нещата с реоганизация на разделите.Ако има някакви промени в раздел купува продава моите предложения той да се раздели на три раздела.
Купува продава- на ножове и каний
Купува продава- на материали за направата на ножове и каний
Купува продава- на машини и инструменти за направата на ножове и каний

kalinux

#21 Мнение от kalinux » 25 Ное 2015, 22:41

Търговски раздел на майсторите и раздел за всичко останало, като в първия трябва да е включено всичко за направата на ножовете, до самите ножове.

Аватар
tinko

#22 Мнение от tinko » 25 Ное 2015, 23:12

И мен ме дразни бакалщината и е добре да се вземат някакви мерки. Дори и драстични и тоталитарни - по добре да има някакъв ред дори и неидеален от колкото никакъв.
http://tinkoknives.com/ - за ножари

Аватар
vlastelin

#23 Мнение от vlastelin » 26 Ное 2015, 00:54

Доста търгаши налазиха форума и брутално невъзпитано се държат с останалата ножарска общност. От друга страна промяната, която искате и аз също съм на мнение, че трябва е свързана с допълнителни защити и промяна на форума, касаеща време и ресурси, може би не съм запознат. Филтрирането на секция "продажби" ще бъде силно усложнено и ще има нужда от още човешка сила.
Faber est quisque suae fortunae

Аватар
нешо

#24 Мнение от нешо » 26 Ное 2015, 09:24

Проблемът с продажбите във форума има много повече измерения. Примерът с цитирания форум, изискващ 32 часа активност не мисля, че е удачен(чета го от първия ден на създаването му и нямам нито едно мнение), защото това не е попречило да се превърне в продавалник, просто играчите са други.

M.G

#25 Мнение от M.G » 26 Ное 2015, 10:40

Лично аз не съм пускал нищо в посочения раздел,но влизайки в раздела наистина е хаос.
Както посочиха колегите по горе е нужен ред и някакви раздели.С което съм съгласен.
И тъй като въпроса е за разграничаването на ръчно направените ножове и въвеждането на прегледност в раздела
защо не се вземе готовия модел от Виж какво направих/модела е утвърден от самата практика на форума/.Примерно

Ръчно изработени ножове

Шлайфани ножове
Ковани ножове
Дамаскови ножове
Кании

Материали за изработване на ножове

За остриета
За дръжки
За кании

Фабрични ножове

и там вече фенерчета и т.н
Така е и в чуждите сайтове за ножарски материали.По голямата прегледност улеснява потребителя.
Това е личното ми мнение по темата.

Аватар
Rigor Mortis

#26 Мнение от Rigor Mortis » 26 Ное 2015, 20:01

Ще обсъдим с Ясен предложенията ви. Повечето от тях са смислени.
"Няма сигурен път към успеха, но има сигурен път към неуспеха - да се опиташ да угодиш на всички."
Платон

Аватар
RAZORBLADE

#27 Мнение от RAZORBLADE » 26 Ное 2015, 21:23

Не знам дали платформата на форума позволява настройка за Х - часов период на разглеждане преди първия пост. Така обаче ще пресечем желаещите да се включат в благотворителност или прочее полезни мероприятия.

За раздел с ръчно направени ножове съм напълно съгласен с M.G.
Марто, обаче ако се разцепи по толкова подробни раздели и отделно по майстори ще стане много раздут форума. Предложението ми е да се направи подфорум Майсторски дюкян. Там всеки майстор, правещ ножове да предлага за продажба ножовете си. Нещо като форума Ръчно изработени ножове, майстори, но с насоченост продаване на ножовете на всеки един майстор. Така по-лесно и купувачите ще следят ако някое произведение на съответния майстор излезе на пазара. Така раздела купува/продава ще остане само за фабрични ножове и препродаване между клиенти-купувачи и продавачи. Съгласен съм продажбите на майсторите да се отделят.

За форум, отделен за материали и инструменти е малко сложно. Тук се дублират много търговци и фирми от раздела Търговци и фирми

vesko, идеята за Майсторски магазин или Ножарски магазин е добра. Мога да преместя някой от търговците от Търговци и фирми, занимаващи се с продажбата на точно такива стоки. Чак разделяне на подфоруми за материали и отделно за машини според мен пак ще раздуе форума и ще обърква потребителите , но определено е идея върху която да помисля.
Акълът в главата идва бавно и болезнено. Много е вероятно въобще да не се появи. Тогава ти остава само болката..........

http://nikovknives.com/
Изображение

Аватар
RAZORBLADE

#28 Мнение от RAZORBLADE » 26 Ное 2015, 21:57

Честит ножарски дюкян, майстори!
Акълът в главата идва бавно и болезнено. Много е вероятно въобще да не се появи. Тогава ти остава само болката..........

Изображение

Аватар
BorisPetrov

#29 Мнение от BorisPetrov » 26 Ное 2015, 22:02

:D И какви са критериите за майстор? щото ми се види, че този дюкян ще е по-добър маркетинг за някви ръчно изработени ножове дето примерно съм спретнал в малките междучасия... тука едно изтъркана шина, там един прикован пирон...
МОЯТ ЛЪК - Българският форум за лъкове от естествени материали
Traditional Bulgarian Knives - Фейсбук страница за традиционни български ножове
Bulgarian Knives Bazaar - Българска фейсбук страничка за свободна търговия на ножове!

Аватар
RAZORBLADE

#30 Мнение от RAZORBLADE » 26 Ное 2015, 22:48

Борка, не отваряй кутията на Пандора, моля те. Нека първо разделим фабрични от ръчни в раздел търговия. Тая полемика е съвсем друга.

Изображение

BUTTON_POST_REPLY