Коректност в раздел търговия, що е то?

Форум за форума. Съвети към организация, идеи за нови форуми и други.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

BUTTON_POST_REPLY

Трябва ли при покупка задължително да се заявява «купувам» в темата, а не на ЛС,телефон или друго?

Да, трябва да има такова правило.
27
57%
Не, не е приложимо.
20
43%

Общо гласове: 47

Съобщение
Автор
Аватар
marincheshki

Re: продават се! каракулак, нож и още нещо....

#31 Мнение от marincheshki » 09 Мар 2012, 18:37

kalinux написа:Всичките тия приказки за какво са. %) Даден е телефон за връзка с продавача. Обаждам се и уреждам покупката. Какво ми дреме за форума, та дори мога да нямам регистрация. Същото е ако искам да остана анонимен чрез ЛС.
Подкрепям напълно Калин. Винаги съм бил да се спазват правилата и то от всички. Това тук е Раздел Търговия (поне така пише), а не търг, за да се дават заявки или да се наддава. А как се търгува. Търгува се със запитване за оферта или направо с поръчка. Запитването и поръчката може да се пусне по факс, да се обадиш да питаш по телефона или да пуснеш мейл. Тук е същата работа.
Немога да разбера за каква коректност говорите и къде видяхте некоректност.
Ако искаш да победиш целия свят, победи самият себе си.

magnus

#32 Мнение от magnus » 09 Мар 2012, 18:46

Мислех, че се срамуващ в ъгъла вече *JOKINGLY*?

Аватар
BorisPetrov

#33 Мнение от BorisPetrov » 09 Мар 2012, 18:48

Аз примерно предпочитам да пиша на лично съобщение на продавача и да купя което искам. Не е нужно целия свят да разбира какво съм си купил, ако аз не реша да се похваля.
Няма нищо некоректно. Според мен коректно е когато някой купи продавача да извести, че ножа е Запазен, Пътува или Продаден. Това че купувача пише в темата - Купувам, няма да спести усилията на продавача в последствие да напише, че ножа е продаден.
МОЯТ ЛЪК - Българският форум за лъкове от естествени материали
Traditional Bulgarian Knives - Фейсбук страница за традиционни български ножове
Bulgarian Knives Bazaar - Българска фейсбук страничка за свободна търговия на ножове!

katana

#34 Мнение от katana » 09 Мар 2012, 18:54

BorisPetrov написа:Според мен коректно е когато някой купи продавача да извести, че ножа е Запазен, Пътува или Продаден. Това че купувача пише в темата - Купувам, няма да спести усилията на продавача в последствие да напише, че ножа е продаден.
е добре де, то тва е ясно. а когато всичко се развие за 60 секунди, както в случая? първи мераклия пише ЛС, уговаряме се, отивам да пиша в темата "продаден", и там - заявка "купувам" от друг колега.... е, кой в случая е некоректен? никой, според мен. случва се и така.

Аватар
ifoo

#35 Мнение от ifoo » 09 Мар 2012, 18:55

Ееех, да ви чета споровете изтървах кулака от другата тема! ]:->
Изделия от кожа. Камшици, бижута, калъфи, аксесоари...

Какво виждаш се определя от това колко знаеш.

Аватар
xstasy

#36 Мнение от xstasy » 09 Мар 2012, 18:59

katana написа:
BorisPetrov написа:Според мен коректно е когато някой купи продавача да извести, че ножа е Запазен, Пътува или Продаден. Това че купувача пише в темата - Купувам, няма да спести усилията на продавача в последствие да напише, че ножа е продаден.
е добре де, то тва е ясно. а когато всичко се развие за 60 секунди, както в случая? първи мераклия пише ЛС, уговаряме се, отивам да пиша в темата "продаден", и там - заявка "купувам" от друг колега.... е, кой в случая е некоректен? никой, според мен. случва се и така.
Всъщност ти излизаш некоректен, защото си създал бъгава схема за продажба и в резултат на нея има недоволни.
Ако системата е правилна, всичко ще е точно. Иначе излиза, че продажбата за 5 лева има по-голямо значение от доброто име.
Тарикат мъж не писка.

http://www.imagemakers.bg

Аватар
рундьо

Коректност в раздел търговия, що е то?

#37 Мнение от рундьо » 09 Мар 2012, 19:53

Много дълга тема-то винаги в такъв случай има доволни и недоволни.От три страници се разбра че няма точна рецепта всички да са доволни.И аз имах подобен случай/ако тва има значение де/
Стария вълк става за ташак на кучетата!

katana

#38 Мнение от katana » 09 Мар 2012, 19:59

xstasy написа: Всъщност ти излизаш некоректен, защото си създал бъгава схема за продажба и в резултат на нея има недоволни.
Ако системата е правилна, всичко ще е точно. Иначе излиза, че продажбата за 5 лева има по-голямо значение от доброто име.

моля? аз съм създал схема за продажба? па и бъгава? пуска се обява, дават се начини за контакт - "в темата, на ЛС или на 0888 ххх ххх" - както е във всеки форум, в който има търговия. явява се мераклия. уговаряме се. през това време се явява втори мераклия - който отгоре на всичко дава по-добра цена /примерно/ но аз давам стоката на първия - щото е бил пръв и не би било коректно да го отсвиря. е? къде е некоректността? и кви 5 лева? :-|

единственото обяснение за думите ти е следното: не си разбрал случая и смяташ, че продавачът е дал стоката на мераклията с най-добра цена, а не не този, който я е поискал пръв. а случаят е баш обратното! аре ако ще дъвчем още темата, поне да четем внимателно, а?

katana

#39 Мнение от katana » 09 Мар 2012, 20:01

katana написа:
xstasy написа: Всъщност ти излизаш некоректен, защото си създал бъгава схема за продажба и в резултат на нея има недоволни.

моля? аз съм създал схема за продажба? па и бъгава? пуска се обява, дават се начини за контакт - "в темата, на ЛС или на 0888 ххх ххх" - както е във всеки форум, в който има търговия. явява се мераклия. уговаряме се. през това време се явява втори мераклия - който отгоре на всичко дава по-добра цена /примерно/ но аз давам стоката на първия - щото е бил пръв и не би било коректно да го отсвиря. е? къде е некоректността? и кви 5 лева? :-|

единственото обяснение за думите ти е следното: не си разбрал случая и смяташ, че продавачът е дал стоката на мераклията с най-добра цена, а не не този, който я е поискал пръв. а случаят е баш обратното! аре ако ще дъвчем още темата, поне да четем внимателно, а?
п.п. сега се убедих - баш тва си си помислил. че съм видял втора заявка и съм отебал първия кандидат. е да, ама не - баш обратното стана! аре да четем, преди да пишем, а?

Аватар
marincheshki

#40 Мнение от marincheshki » 09 Мар 2012, 20:11

magnus написа:Мислех, че се срамуващ в ъгъла вече *JOKINGLY*?
:D Кво да се срамувам, то невиждам за кво. Тва че на някой му е бил кулака на сърце, аз кво да направа. Който толкова го иска да ми пише, хора сме, ще се разберем по мъжки и тва е. То кво стана кое било коректно, кое некоректно... дрън, дрън та пляс.

П.П. Аз мога да потвърдя, че колегата katana е коректен и точен пич и всичките глупости писани досега са излишни.
Ако искаш да победиш целия свят, победи самият себе си.

Аватар
xstasy

#41 Мнение от xstasy » 09 Мар 2012, 20:13

Катана,

Не се пали излишно - ясно написах, че трябва да се реагира с "купувам" в темата, за да няма излишни сръдни.
Като пускам мои теми вече ще го изисквам.

Това визирах и като твой пропуск.
Тарикат мъж не писка.

http://www.imagemakers.bg

katana

#42 Мнение от katana » 09 Мар 2012, 20:23

xstasy написа:Катана,

Не се пали излишно - ясно написах, че трябва да се реагира с "купувам" в темата, за да няма излишни сръдни.
Като пускам мои теми вече ще го изисквам.

Това визирах и като твой пропуск.
така и ще правя вече - всъщност предложих да се въведе и като правило. *DRINK*

Аватар
BorisPetrov

#43 Мнение от BorisPetrov » 09 Мар 2012, 23:01

=-O Добре де - аз ако съм продавач... Пусна нож за продаване сутринта - прибирам се вечерта... Видя, че някой приятел или познат е пожелал ножа, ама е втори или трети след тайфа от непознати за мен люде - какво трябва да бъда принуден да продам на първенците? Все пак избора на кого да продам си остава мой... Може и да е последния желаещ... :)
Bulgarian Knives Bazaar - Българска фейсбук страничка за свободна търговия на ножове!

Аватар
Angel

#44 Мнение от Angel » 09 Мар 2012, 23:03

BorisPetrov написа:=-O Добре де - аз ако съм продавач... Пусна нож за продаване сутринта - прибирам се вечерта... Видя, че някой приятел или познат е пожелал ножа, ама е втори или трети след тайфа от непознати за мен люде - какво трябва да бъда принуден да продам на първенците? Все пак избора на кого да продам си остава мой... Може и да е последния желаещ... :)
Ето това не е коректно...ама кво да обяснявам...

Аватар
BorisPetrov

#45 Мнение от BorisPetrov » 10 Мар 2012, 00:37

=-O Няма да е коректно, ако изришно кажа, че първият който го хареса ще го получи, а го дам на друг.
Когато са няколко желаещите като търговец имам правото да реша как да определя човекът с който, ще търгувам.
Състезателният дух тука не играе. Освен, ако изришно не съм посочил, че ще дам ножа на първият желаещ. Тогава вече няма да е коректно. Ако са много желаещите мога да реша да направя и търг с тяхно съгласие... Тогава ще е по-коректно, защото ще имат относително равен шанс, а и аз ще съм по-доволен от продажбата.

BUTTON_POST_REPLY