Реорганизация на форума

Форум за форума. Съвети към организация, идеи за нови форуми и други.

Модератори: Djigit, Rigor Mortis

BUTTON_POST_REPLY
Съобщение
Автор
Аватар
marincheshki

Re: Реорганизация на форума

#46 Мнение от marincheshki » 11 Мар 2015, 09:47

danaec написа:Според мен, обявите със препратки към друг форум трябва или да се трият или да не се допуска създаването им.
За пускане на обява всеки ще отдели 3 минути повече за да качи снимки.
Това е моето мнение.
Подкрепям напълно! *THUMBS UP*
Ако искаш да победиш целия свят, победи самият себе си.

Аватар
Rigor Mortis

#47 Мнение от Rigor Mortis » 11 Мар 2015, 10:26

@Danaеc,
това с препратките към друг форум според мен Ясен трябва да реши, защото е негов форума.
нешо написа:Изобщо, превръщането на Форума в битпазар е дразнещо и обидно! За мен!
Нешо, по този "проблем" имаше голяма тема с мноого страници. За съжаление поддържането на платформа за размени и продажби е неизменна част от форум преминал известно число на потребители - да речем няколко хиляди. Всеки има и по няколко ножа и иска и по още, после му омръзват, защото и без това са за удоволствие и после попадат на пазара. Няма по-голям форум без място за пазар. И пазара обикновено е и най-фреквентираният участък във форума. По-горе го сложих проблема в кавички, защото той е неизбежен и е по скоро необходимо зло. Не е приятно, съгласен съм.
"Няма сигурен път към успеха, но има сигурен път към неуспеха - да се опиташ да угодиш на всички."
Платон

kalinux

#48 Мнение от kalinux » 11 Мар 2015, 11:11

Rigor Mortis написа:Няма по-голям форум без място за пазар. И пазара обикновено е и най-фреквентираният участък във форума.
Точно така. Един мой приятел прави от време на време ножове, но браузера постоянно му го намирам в търговската част на този форум. ;)

Аватар
danaec

#49 Мнение от danaec » 11 Мар 2015, 13:22

Отдела търговия си е добре, които иска чете, които не иска не чете.
Обаче за да видиш стоката дето се предлага те препращат на .... Ми като продаваш нещо поне снимки можеш да сложиш като хората.
А не да отиваш някъде си и после пак да се връщаш във форума.

Аватар
RAZORBLADE

#50 Мнение от RAZORBLADE » 11 Мар 2015, 21:30

наистина трябва да го добавя в раздела с правила в търговския форум. Относно предлаганите стоки и ножове във форума - не може да се определя кой да продава и кой не неща във форума. Всеки майстор и ножоправяч, както и продавач следва да поема отговорност за качеството на ножовете си/състоянието на предметите и стоките , които продава - тогава не трябва да има проблеми с това, какво и как се продава във форума.
Акълът в главата идва бавно и болезнено. Много е вероятно въобще да не се появи. Тогава ти остава само болката..........

http://nikovknives.com/
Изображение

Аватар
Djigit

#52 Мнение от Djigit » 12 Мар 2015, 13:15

Аз съм съгласен за всички предложения за промени, относно търговския раздел, написани по- горе.
НЯМА ВЛАСТ НАД ОНАЯ ГЛАВА ЩО Е ГОТОВА ДА СЕ ОТДЕЛИ ОТ РАМЕНЕТЕ СИ. Хр.Ботев
"Knívleysur maður er lívleysur maður" - Ферьорска мъдрост
Превод: Човек без нож, е човек без душа
Няма "фили" и "фоби", има хора и боклуци.

Аватар
RAZORBLADE

#53 Мнение от RAZORBLADE » 12 Мар 2015, 18:52

Добавени.
Акълът в главата идва бавно и болезнено. Много е вероятно въобще да не се появи. Тогава ти остава само болката..........

Изображение

Аватар
Bradley

#54 Мнение от Bradley » 29 Мар 2015, 11:28

ДА не забравите да си маркирате DTS-a в настройките на форума, за да сте в крак с времето

Аватар
vlastelin

#55 Мнение от vlastelin » 29 Мар 2015, 15:28

Аз бях с един час напред, като го маркирах с ДА стана с 2 часа напред наложи се да избера различна часова зона +1 Западна африка, Централна Европа.
Faber est quisque suae fortunae

Аватар
ifoo

#56 Мнение от ifoo » 19 Яну 2016, 11:17

От доста време ми прави ми впечатление, че в раздел "Инструкции, Стъпка по стъпка" има много теми, които въобще не са за там.
Отговорните модератори и най-вече Djigit да вземе мерки, щото иначе ще кача пак онова "страшното" изследване на Дънинг-Крюгер!
:D :D *mad hammer bash*
Изделия от кожа. Камшици, бижута, калъфи, аксесоари...

Какво виждаш се определя от това колко знаеш.

Аватар
RAZORBLADE

#57 Мнение от RAZORBLADE » 19 Яну 2016, 19:37

Можеш да съветваш и без да се заяждаш, Любо. Взимам си забележка за подфорума. Приятна вечер на всички.

Изображение

Аватар
kr.bonev

#58 Мнение от kr.bonev » 10 Фев 2016, 00:31

Мисля , че тук е мястото да подметна едно предложение . Разбира се модераторите ще решат ,(не че и за мен има голямо значение къде ще си качвам "произведенията" :D и дано не съм единствен за в бъдеще) , но идеята като цяло е за обогатяване на форума . Та : примерно към разделите ковани ножове ,шлайфани ножове и дамаски ножета да се добави flintknapping или нещо такова за остриета от камък , обсидиани , кост и подобни материали . Идеята е от наблюдения от чуждестранни големи сайтове и форуми особено английските и Хамериканските . Е те това ми роди мозъка посред нощ , на две чаши червено вино (ааах SashoA как ме подреди с това винце *DRINK* ) .
Разбира се не очаквайте да бълвам някаква невероятна продукция , но все пак предстоят опити с камък , кост и някой други материали и пак казвам дано има и други запалянковци , че да си блъскаме главите заедно :D
Не вземай живота твърде на сериозно, жив от него няма да се измъкнеш !

Аватар
RAZORBLADE

#59 Мнение от RAZORBLADE » 10 Фев 2016, 07:42

Направи си тема - ще я направя закачена, няма проблем. *THUMBS UP* То това дето си изброил са просто популярни теми, нищо особено.

Изображение

Аватар
Rigor Mortis

#60 Мнение от Rigor Mortis » 10 Фев 2016, 20:36

Абе тая идея според мене не е лоша. Мисля, че в раздела Ножарство няма да е зле да се сътвори един подраздел за тия каменни ножове. Вътре да има не само тема където Бонев да си показва кроманьонските резалки *CRAZY* , ами и всичко за този вид ножове - материалознание, техники на отчупване и обработка, прикрепване и т.нат...
Яска какво ще кажеш?
"Няма сигурен път към успеха, но има сигурен път към неуспеха - да се опиташ да угодиш на всички."
Платон

BUTTON_POST_REPLY