Продавам дървесина

Пазар за търговци на материали, машини и инструменти, използвани за ножарството и други занаяти.

Модератори: vlastelin, Djigit, Rigor Mortis

Правила на форума
Продавачите имат право само на една тема за съответните стоки. Темите на утвърдени продавачи с определени стоки ще бъдат със статус "Закачена тема" в горният край на форума. Единични продажби ще бъдат помествани като нормални теми и ще бъдат изчиствани след приключване на продажбата.
BUTTON_POST_REPLY
Съобщение
Автор
kalinux

Re: Продавам дървесина

#16 Мнение от kalinux » 06 Мар 2013, 21:51

Това са стандарни по-размери заготовки, които според мен стават за директна употреба. Повечето имат дължина над 125мм и 45х25мм напречен профил.
Изображение
Изображение

Ако снимките не са с достатъно качество се свържете с мен по пощата да ви изпратя по-големи снимки.

Внимание!

За да съм максимално коректен с вас, заготовките вървят с еднократна гаранция. При констатирани скрити дефекти, заготовката ще бъде подменяна еднократно безплатно, само срещу показана снимка. Транспортът е за ваша сметка.

Всяка заготовка има номер, моля посочвайте ми номерата , които желаете.

Цена 8лв/бр.

p.s.Обновил съм снимките с наличните заготовки.

Запазени - 6,7,8
Последна промяна 1 на kalinux, променена общо 8 пъти

kalinux

#17 Мнение от kalinux » 07 Мар 2013, 21:57

Обновил съм снимките само с наличните трупчета. Налични са тези от снимката и чирените от чимшир.

S.T

#18 Мнение от S.T » 09 Мар 2013, 11:34

Елшата е супер от новата пратка която получих .
Калине имаш едно голямо Благодаря .
IN VINO VERITAS

kalinux

#19 Мнение от kalinux » 11 Мар 2013, 22:43

Първата пробна партида със стабилизирана елша. Материалът според мен е добре пропит. Би трябвало в дълбочина да е още по-голяма насищането. Смолата е такава, че не може да запълва големите пори, затова допускам че тук там ще работи каноконлита. Снимките са отвратителни, но не ми се шлайфаше повече. Най-дългите трупчета са 130мм а най-късите около 110-115мм. Дебелината е около 23мм, като най-тънки са 5, 6 и 7, но не по-малко от 21мм.

Изображение

Изображение

Това е добре стабилизиран къдрав клен, от същата партида като на 3D ножа. Не уцелих оцветяването, затова го продавам. На чирените се вижда докъде е навлязла боята.

Изображение

Изображение

Всички заготовки се полират чудесно. Искам обаче да направя едно уточнение. На някои от предните стабилизирани заготовки след като са полирани огледално, след няколко седмици наблюдавах леко набръчкване на повърхността. Предполагам, че има някакво остатъчно движение материала, заради силното свиване на смолата по време на печенето. Не е фатално и на мен не ми пречи, но съм длъжен да ви предупредя, че може да се случи.

Още нещо. Ще съм изключително доволен за всякакви отзиви относно материала. Правете колкото можете повече снимки. За всички взели участие ще организирам някаква томбола с награди.

Цена 30лв/бр.

Налични 6 и 7 и трупчето от клена
Последна промяна 2 на kalinux, променена общо 17 пъти

Аватар
drojdi

#20 Мнение от drojdi » 12 Мар 2013, 11:16

евала за труда и желанието *BRAVO* стават все по-хубави

kalinux

#21 Мнение от kalinux » 12 Мар 2013, 11:33

drojdi написа:евала за труда и желанието *BRAVO* стават все по-хубави
Ами това са на практика същите заготовки, които имате, че дори и с по-лошото качество. Просто като минат през смолата коренно се променят. Довечера ще лъсна една от заготовките да я видите реално как изглежда, че от тия снимки не е много ясно.

S.T

#22 Мнение от S.T » 12 Мар 2013, 11:37

Перфектни са станали.На живо изглеждат много по добре.Имам от предната партида такива.
IN VINO VERITAS

kalinux

#23 Мнение от kalinux » 12 Мар 2013, 21:32

Избрах номер 2, че ми се видя най-дебелата заготовка, но принципно и другите подобно изглеждат след полиране.
Изображение

Аватар
BorisPetrov

#24 Мнение от BorisPetrov » 13 Мар 2013, 00:55

=-O Кюлче злато!!!
kalinux написа:Избрах номер 2, че ми се видя най-дебелата заготовка, но принципно и другите подобно изглеждат след полиране.
Изображение
МОЯТ ЛЪК - Българският форум за лъкове от естествени материали
Traditional Bulgarian Knives - Фейсбук страница за традиционни български ножове
Bulgarian Knives Bazaar - Българска фейсбук страничка за свободна търговия на ножове!

kalinux

#25 Мнение от kalinux » 15 Мар 2013, 01:05

Налични:

Изображение

1. Чирени от чимшир (оцветени в черно) - 20лв
2. Две трупчета от стабилизирна елша - 30 лв/бр
3. Стабилизиран къдрав клен - 30 лв/бр

+ останалите заготовки от елша - 8лв/бр

kalinux

#26 Мнение от kalinux » 09 Апр 2013, 22:46

Налични:

1. Чирени от чимшир (оцветени в черно) - 20лв
2. Две трупчета от стабилизирна елша с дължина около 110мм - нова цена 25 лв/бр
3. Стабилизиран къдрав клен - 30 лв/бр

+ останалите заготовки от елша - 8лв/бр
Последна промяна 1 на kalinux, променена общо 24 пъти

kalinux

#27 Мнение от kalinux » 09 Апр 2013, 23:16

ВНИМАНИЕ - ТОМБОЛА!

В края на годината ще раздам 2 награди - по една за категория стабилизирана и нестабилизирана дървесина. Наградите ще бъдат раздадени на случаен принцип измежду всички пуснали отзиви и снимки в темата. Всеки нож ще участва. Който няма регистрация във форума да ми праща снимките по пощата.

Ето и първият в категория стабилизирана дървесина на колегата П.Петракиев.

Изображение

Изображение

Аватар
saxon

#28 Мнение от saxon » 10 Апр 2013, 19:47

Ето малко снимки на моето трупче,дръжката още не е готова но по молба на Калин да се правят снимки показвам какви са пукнатините които се показаха от вътре.Според мен няма място за притеснение,снимките са от близо и изглеждат страшно но в действителност не са големи и според мен с каноколит ще ги оправя.Материала е идеално пропит със смола нямаше никъде меки участъци.Калине шапка ти свалям,аз съм доволен от покупката си.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Едното ъгълче се отдели но аз съм си виновен защото се виждаше че под него имаше кора от дървото още на заготовката но го сложих от пред като си мислех че ще го изшкуря но се оказа че не е така.Ако бях го сложил от зад щеше да остане по голямо и можеше да е по лесно за корекция.

Изображение

Изображение

kalinux

#29 Мнение от kalinux » 10 Апр 2013, 23:34

Номер 6 от стабилизетата запазен.

Благодаря за коментарите. За големите порички предупредих, няма как смола с вискозитет като вода да ги запълни. Аз ги запълвам успешно с каноконлит, тъй като и двете ще се полират еднакво след това. Участъците с кора седят твърди, но шуплести отвътре, имайте го в предвид. Това е така защото по време на изпичането смолата лесно се изпарява, преди да полимеризира.

И още един колега с 2 ножчета от категорията нестабилизирани, asenvr

Изображение

Изображение

Аватар
Митев

#30 Мнение от Митев » 12 Апр 2013, 13:11

нестабилизирана , от Калин ;)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение